Fäbodaloppet 2010 Fäboda-hiihto

Tulokset - Resultat

© IF Brahe
H50; DF2; D50; T25; T50;

Herrar - Miehet 55 km K

Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero

  1. Mats Jakobsson           IF Minken                  2.50.29,5
  2. Ari Luusua               Kouvulan hiihtoseura       2.51.53,9      1.24,4
  3. Jan-Erik Nordstedt       Vörå IF                    2.54.33,9      4.04,4
  4. Jonny Sjölind            IK Kronan                  2.56.54,5      6.25,0
  5. Hannu Paaso              Ylivieskan Kuula           2.57.01,8      6.32,3
  6. Jan-Eric Sundqvist       Pargas IF                  2.58.24,4      7.54,9
  7. Marko Honkala            IF Brahe/SI-SU             2.59.03,3      8.33,8
  8. Markus Parkkinen         IF Brahe                   2.59.23,5      8.54,0
  9. Patrik Hjort             IF Femman                  2.59.41,5      9.12,0
 10. Tobias Romar             IF Minken                  3.00.31,1     10.01,6
 11. Peter Östman             IF Minken                  3.04.19,7     13.50,2
 12. Tommi Viitasaari         Himangan Urheilijat        3.04.20,4     13.50,9
 13. Sam Sundberg             IF Minken                  3.09.09,2     18.39,7
 14. Toni Ojajärvi            Pietarsaari                3.09.19,6     18.50,1
 15. Joel Krokvik             IF Brahe                   3.13.21,8     22.52,3
 16. Ove Snåre                IK Kronan                  3.14.13,7     23.44,2
 17. Stefan Mäki              Permo Bollklubb            3.14.17,1     23.47,6
 18. Tobias Nybäck            IF Minken                  3.14.33,4     24.03,9
 19. Robert Östberg           SI-SU                      3.15.25,2     24.55,7
 20. Peter Virtanen           IF Brahe                   3.16.04,8     25.35,3
 21. Jyrki Järvinen           Evijärven Urheilijat       3.17.41,9     27.12,4
 22. Staffan Roslund          IF Minken                  3.22.39,9     32.10,4
 23. Håkan Ollqvist           Karleby                    3.23.09,0     32.39,5
 24. Robert Bergkulla         IF Femman                  3.27.19,3     36.49,8
 25. Johan Fagerholm          LIF                        3.29.09,3     38.39,8
 26. Rejd Nylund              IK Falken                  3.29.09,6     38.40,1
 27. Bernt Borgmästars        IK Falken                  3.34.18,8     43.49,3
 28. Kimmo Latvamäki          Kokkola                    3.35.39,4     45.09,9
 29. Peter Fagerudd           IV BIRGER                  3.39.02,9     48.33,4
 30. Otto Domars              IF Brahe                   3.42.19,0     51.49,5
 31. Sigvald Ahlgren          SI-SU                      3.43.16,9     52.47,4
 32. Alfred Kjellman          IF Brahe                   3.45.47,9     55.18,4
 33. Henrik Smedlund          Jakobstad                  3.47.07,4     56.37,9
 34. Sören Svenlin            IK Kronan                  3.47.58,4     57.28,9
 35. Henrik Fagerudd          IF Brahe                   3.48.06,6     57.37,1
 36. Tauno Pasanen            Piehi                      3.48.49,3     58.19,8
 37. Stefan Södergård         Vörå IF                    3.50.05,1     59.35,6
 38. Kurt Sandler             SI-SU                      3.53.01,0     62.31,5
 39. Matti Rintakangas        Vasa                       3.56.48,7     66.19,2
 40. Jan Backman              Jakobstads Båtvarv         3.59.03,9     68.34,4
 41. Ulf Enkvist              SI-SU                      4.00.23,3     69.53,8
 42. Erik Smeds               SI-SU                      4.00.55,5     70.26,0
 43. Peter Rönnqvist          LIF                        4.01.44,5     71.15,0
 44. Anders Östman            LIF                        4.02.52,5     72.23,0
 45. Tom Stenlund             IF Brahe                   4.05.08,3     74.38,8
 46. Tom Fors                 SK Åsen                    4.05.19,2     74.49,7
 47. Patrik Still             Jakobstad                  4.05.50,0     75.20,5
 48. Mikko Olli               Karperö                    4.06.08,3     75.38,8
 49. Tommi Isomäki            Componenta Prs Oy          4.06.43,7     76.14,2
 50. Tuomo Kujala             SI-SU                      4.07.38,4     77.08,9
 51. Aleksi Kujala            PieHi                      4.09.17,1     78.47,6
 52. Johan Smedjebacka        GIF                        4.09.59,4     79.29,9
 53. Sten Brasken             SI-SU                      4.12.05,4     81.35,9
 54. Martin Strand            Citec                      4.16.21,4     85.51,9
 55. Magnus Wikman            HOP-HAB Team               4.18.00,5     87.31,0
 56. Håkan Salo               Kraft skidor               4.19.37,9     89.08,4
 57. Dan Stenlund             If Brahe                   4.20.54,0     90.24,5
 58. Håkan Sanden             IK Falken                  4.22.29,1     91.59,6
 59. Johan Sandnäs            IFK Jakobstad              4.26.12,2     95.42,7
 60. Jonas Holmkvist          Jakobstad                  4.26.32,8     96.03,3
 61. Stig-Göran Lolax         Yit/Lif                    4.26.51,1     96.21,6
 62. Hans Ahlsved             IF Brahe                   4.27.32,7     97.03,2
 63. Sverre Sandås            SSJ                        4.29.14,9     98.45,4
 64. Staffan Rönnbacka        IF Brahe                   4.32.11,1    101.41,6
 65. Joakim Kasslin           Jakobstad                  4.37.26,4    106.56,9
 66. Elof Hästbacka           Furuholmen                 4.38.02,8    107.33,3
 67. Mats Löfberg             IF Brahe                   4.38.07,0    107.37,5
 68. Gustav Simons            IF Drott                   4.43.33,8    113.04,3
 69. Olli Mäkipelto           Noyra                      4.46.01,4    115.31,9
 70. Andreas Rönnqvist        SI-SU                      4.46.30,6    116.01,1
 71. Peter Martin             SI-SU                      4.51.30,0    121.00,5
 72. Dage Nynäs               LIF                        4.55.41,8    125.12,3
 73. Per-Erik Andersson       IF Brahe                   5.19.26,7    148.57,2
 74. Folke Jutila             SI-SU                      5.21.27,5    150.58,0
 Avbrutit - Keskeyttäneet  20
  - 169.            Mika Vacker              IF Brahe
  - 168.  25540105  Jari Sikkila             Sievin Sisu
  - 164.            Peter Klemets            IK Falken
  - 163.            Göran Holm               IF Minken
  - 154.            Guy Anderssen            PP
  - 150.            Kaj Malmsten             Korsholm
  - 146.            Patrik Snellman          IF Brahe
  - 145.  30000146  Marko Göös               Etra
  - 133.  30000138  Evert Rönnqvist          Norrvalla Sport
  - 130.  30000135  Anders Bergman           Oravais IF
  - 123.  30000128  Magnus Holmbäck          Team Nautor
  - 113.  30000109  Patrik Björk             Vörå IF
  - 106.  30000095  Bo Ahlqvist              IK Kronan
  - 102.  30000090  Peter Isakas             IK Falken
  -  92.  30000066  Torolf Ahlnäs            SI-SU
  -  88.  30000062  Pasi Auvinen             SI-SU
  -  77.  30000048  Markku Saarijärvi        Team Nautor
  -  63.  30000019  Niklas Lindell           IF Brahe
  -  19.  25959071  Niklas Dahllund          IF Brahe
  -  12.  23342826  Simon Sundqvist          IF Brahe
 Ej startat - Poisjääneet  41
  - 144.  27550148  Jockum Rönnbacka         IF Brahe
  - 139.  30000145  Kaarlo Pentinen          Kuopion Hiihtäjät
  - 138.  30000144  Jarmo Rissanen           Kuopion Hiihtäjät
  - 137.  30000143  Matias Henriksson        IK Falken
  - 136.  30000141  Kimmo Jormalinen         Lestijärven Kiisto
  - 131.  30000136  Kim Tarvonen             Purmo
  - 128.  30000133  Jukka Patronen           Oulu
  - 127.  30000132  Kari Syngelmä            Kiviniemi
  - 125.  26445607  Juha Järvinen            Lapua
  - 124.  30000129  Alpo Merilä              Oulu
  - 122.  30000126  Henrik Östman            LIF
  - 118.  30000119  Mika Kulju               Alatornion Pirkat
  - 111.  30000103  Kimmo Krintilä           Kaustinen
  - 110.  30000099  Rune Nyman               If Brahe/Team Nyman
  - 105.  30000094  Stig-Johan Back          Mirka Ski Team
  -  98.  30000086  Håkan Holmqvist          Karleby
  -  97.  30000072  Kaj Finne                SI-SU
  -  84.  30000055  Olof Skrivars            Team Nautor
  -  83.  30000054  Jan-Erik Backlund        Team Nautor/IK Falken
  -  81.  30000052  Frej Björklund           Team Nautor
  -  80.  30000051  Joakim Lindqvist         Team Nautor
  -  79.  30000050  Magnus Holmback          Jakobstad
  -  78.  30000049  Anders Keituri           Team Nautor
  -  73.  30000042  Mikael Norrbo            Jakobstad
  -  72.  30000041  Staffan Liljekvist       LIF
  -  68.  30000032  Ronny Wiklund            IF Minken
  -  67.  30000031  Tom Björkell             IF Brahe
  -  58.  30000014  Anders Bjonbäck          Jakobstad
  -  51.  28845111  Tuomas Kaihlavirta       Huhtasuon Hiihto 2000
  -  24.  27864067  Mikael Savonen           GIF
  -  23.  26035732  Mårten Häggman           IK Falken
  -  22.  30000130  Fredrik Grannas          Vörå IF
  -  16.  27436686  Tommy Haglund            IK Falken
  -  13.  33733713  Anders Kulp              Vörå IF
  -  11.  26931920  Martin Norrgård          Pargas IF
  -   9.  30850602  Per-Anders Forsman       Vörå IF
  -   8.  21394779  Mikael Eklund            Vörå IF
  -   7.  22427315  Mats Lindström           IF Minken
  -   6.  26167956  Alexander Haga           IF Brahe
  -   5.  26568160  Bo-Göran Lindvall        IF Minken/SI-SU
  -   3.  27424436  Robert Blomqvist         IF Minken
Klasser - Sarjat

Damer - Naiset FSSM 27.5 km K

  1. Linda Forth              Vörå IF                    1.30.59,6
  2. Jessica Strandholm       Vörå IF                    1.33.57,2      2.57,6
  3. Marie Björklund          IF Minken                  1.51.58,8     20.59,2
  4. Linda Nordberg           IF Brahe                   1.54.12,1     23.12,5
  5. Janina Enkvist           IF Brahe                   1.54.29,4     23.29,8
  6. Sara Strand              IF Brahe                   2.04.08,8     33.09,2
 Ej startat - Poisjääneet   6
  - 311.  27158618  Marie Sippus             Vörå IF
  - 308.  30000112  Linn Nybäck              IF Minken
  - 305.  26784999  Emma Sjölund             IF Brahe
  - 304.  275786    Pernilla Tunis           Vörå IF
  - 303.  30000058  Catarina Nylund          IF Minken
  - 301.  25631331  Josefin Sandvik          IF Brahe
Klasser - Sarjat

Damer - Naiset 55 km K

  1. Katarina Korsman         Jakobstad                  5.07.18,2
 Avbrutit - Keskeyttäneet   2
  - 355.  30000142  Susanne Ahlnäs           Vörå IF
  - 351.  30000020  Annika Sundgren-Sandelin IF Brahe
 Ej startat - Poisjääneet   2
  - 354.  30000115  Maria Stennabba          Jakobstad
  - 353.  30000091  Johanna Back             Mirka Ski Team
Klasser - Sarjat

Tidlös - Ilman aikaa 27.5 km K

  1. Igor Dementiev           Vesport RUS                   0.00,1
  1. Oleg Frolov              Vesport RUS                   0.00,1
  1. Petri Ojamies            Oulun Hiihtoseura OHS         0.00,1
  1. Timo Ojamies             Kotka                         0.00,1
  1. Jukka Aaltonen           IF Brahe                      0.00,1
  1. Ingmar Brännäs           IF Brahe                      0.00,1
  1. Håkan Blomqvist          Novia Tecnic                  0.00,1
  1. Petter Blomqvist                                       0.00,1
  1. Torolf Libäck            Team Nautor/IK Kronan         0.00,1
  1. Carola Lillfors          GIF                           0.00,1
  1. Sverre Höglund           Mirka Ski team                0.00,1
  1. Boris Forsman            IK Falken                     0.00,1
  1. Sten Elenius             BP oilers                     0.00,1
  1. Inger Kankkonen                                        0.00,1
  1. Johan Norrgård           Evergreens                    0.00,1
  1. Monica Cederberg                                       0.00,1
  1. Rainer Karvonen          Härliga Tider                 0.00,1
  1. Oskar Jutila             Oxhamns                       0.00,1
  1. Jan Riska                Bogohata                      0.00,1
  1. Kenneth Ståhl            Jakobstad                     0.00,1
  1. Kenneth Nylund                                         0.00,1
  1. Barbro Stara             IF Brahe                      0.00,1
  1. Gunnar Stara             IF Brahe                      0.00,1
  1. Ulf Stenman              IF Brahe                      0.00,1
  1. Malin Källman            IF Brahe                      0.00,1
  1. Axel Stenman             IF Brahe                      0.00,1
  1. Christian Dahlin         IK Falken                     0.00,1
  1. Susanne Svanberg-Nylund  Jakobstad                     0.00,1
  1. Stig Cederberg           IK Falken                     0.00,1
  1. Mariann Nissas-Olli      IF Brahe                      0.00,1
  1. Johan Palmroos           Mirka Ski Team                0.00,1
  1. Kennet Lundström         Jakobstad                     0.00,1
  1. Mats Lövsund             Team Nautor                   0.00,1
  1. Leonid Hlystov           Vesport RUS                   0.00,1
  1. Nikolay Kabanen          Vesport RUS                   0.00,1
  1. Hans Korsman             Härliga Tider                 0.00,1
  1. Pernilla Sundvik         IF Brahe                      0.00,1
  1. Ulrika Fellman           Esse                          0.00,1
  1. Pamela Fellman           Jakobstad                     0.00,1
  1. Jenny Löfstedt Häggblom  Jakobstad                     0.00,1
  1. Kjell Forsgård           IF Minken                     0.00,1
  1. Felix Forsgård           IF Minken                     0.00,1
  1. Helena Streng            PP                            0.00,1
  1. Barbro Stenbacka         PP                            0.00,1
  1. Anna-Liisa Kotanen       Into                          0.00,1
  1. Mary Finnäs              IF Brahe                      0.00,1
  1. Arto Hakola              SI-SU                         0.00,1
  1. Johnny Backman           SI-SU                         0.00,1
  1. Simon Fagerudd           SI-SU                         0.00,1
  1. Sasha Laitinen           SI-SU                         0.00,1
  1. Hans Byggmästar          IF Brahe                      0.00,1
  1. Robert Bengs             IF Brahe                      0.00,1
  1. Rolf Nygård              OK Botnia                     0.00,1
  1. Dage Nilsström           IF Brahe                      0.00,1
  1. Leif Björkskog           IF Brahe                      0.00,1
  1. Leif Smedjebacka         Karleby                       0.00,1
  1. Annika Öster             Vörå IF                       0.00,1
  1. Robin Granlund           Kållby                        0.00,1
  1. Johan Mattbäck           Bäckby                        0.00,1
 Ej startat - Poisjääneet  15
  - 846.  30000150  Camilla Wik              IF Femman
  - 834.  30000104  Fjalar Henriksson        IK Falken
  - 825.  30000079  Keijo Mehto              SI-SU
  - 824.  30000078  Greger Emet              SI-SU
  - 823.  30000077  Harri Pietilä            SI-SU
  - 822.  30000076  Lauri Mattila            SI-SU
  - 819.  30000073  Mikael Vikström          SI-SU
  - 818.  30000057  Christer Kotka           Team Nautor
  - 817.  30000045  Robin Still              IF Brahe
  - 811.  26587293  Kim Lillfors             GIF
  - 809.  30000028  Oskar Sjölund            IF Brahe
  - 808.  30000026  Mikael Eng               SI-SU
  - 806.  30000024  Christoffer Lindvall     IF Minken
  - 805.  30000023  Jonas Eklund             IF Brahe
  - 804.  23620784  Ola Westin               IF Minken
Klasser - Sarjat

Tidlös - Ilman aikaa 55 km K

  1. Christer Holmbacka       IF Brahe                      0.00,1
  1. Pontus Holmbacka         IF Brahe                      0.00,1
  1. Peter Juselius           IF PP                         0.00,1
  1. Guy Hellman              HopHab                        0.00,1
  1. Jarkko Herronen          Kokkola                       0.00,1
  1. Pirkko Fors              Pietarsaari                   0.00,1
 Ej startat - Poisjääneet   1
  - 951.  30000002  Mikael Johansson         Grankulla IFK
Klasser - Sarjat