Fäbodaloppet 2012 Fäbodahiihto

Tulokset - Resultat

© IF Brahe
H50; D50; H25; D25; T25; T50;

Herrar-Miehet 52 km K

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Henrik Ekstrand          IF Brahe                   2.53.59,0
  2. Mats Jakobsson           IF Minken                  2.54.00,2       0.01,2
  3. Hannu Tapani Paaso       Ylivieskan kuula           2.54.03,6       0.04,6
  4. Jani Oravamäki           Oulun hiihtoseura          2.54.08,1       0.09,1
  5. Christian Grannas        Vörå IF                    2.54.14,5       0.15,5
  6. Hans Mäenpää             Mäenpää Ski Team           2.54.21,8       0.22,8
  7. Sebastian Ginman         IF Brahe                   2.54.31,2       0.32,2
  8. Eric Storvall            IK Kronan                  2.54.51,2       0.52,2
  9. Jan-Erik Nordstedt       Vörå IF                    2.55.17,4       1.18,4
 10. Oskar Sjölund            IF Brahe                   2.56.37,9       2.38,9
 11. Staffan Julin            IF Minken                  2.58.13,4       4.14,4
 12. Stefan Storvall          IK Kronan                  2.59.12,5       5.13,5
 13. Kimmo Latvamäki          IK Kronan                  3.00.27,3       6.28,3
 14. Peter Östman             IF Minken                  3.00.51,6       6.52,6
 15. Juho Halonen             Reisjärven Pilke           3.03.08,0       9.09,0
 16. Markus Parkkinen         IF Brahe                   3.03.13,3       9.14,3
 17. Mikael Eklund            Vörå IF                    3.03.31,6       9.32,6
 18. Pekka Hartikka           Oulun Hiihtoseura, OHS     3.06.17,7      12.18,7
 19. Johnny Sjölind           IK Kronan                  3.06.58,4      12.59,4
 20. Jonas Skog               IK Kronan                  3.08.21,8      14.22,8
 21. Ari Haukilahti           Vetelin urheilijat         3.08.23,9      14.24,9
 22. Peter Virtanen           IF Brahe                   3.10.42,1      16.43,1
 23. Antti Kämi               Vasa                       3.11.10,4      17.11,4
 24. Sam Mäenpää              Mäenpää Ski Team           3.11.35,2      17.36,2
 25. Thomas Mäenpää           Mäenpää Ski Team           3.11.40,4      17.41,4
 26. Robert Östberg           Si-Su                      3.14.30,3      20.31,3
 27. Johan Ahlvik             IK Falken                  3.14.35,8      20.36,8
 28. Viktor Westerholm        Pargas IF                  3.17.00,3      23.01,3
 29. Ulf Nylund               IF Minken                  3.17.13,7      23.14,7
 30. Daniel Åbacka            IS Söderby                 3.17.15,0      23.16,0
 31. Patrik Skog              IK Kronan                  3.17.44,7      23.45,7
 32. Christian Björk          IK Falken                  3.17.59,5      24.00,5
 33. Rune Nyman               IF Brahe                   3.19.37,4      25.38,4
 34. Kent Westerholm          Pargas IF                  3.22.12,2      28.13,2
 35. Thomas Granholm          Maxmo SK                   3.25.53,5      31.54,5
 36. Stefan Mäki              Permo bollklubb            3.26.34,7      32.35,7
 37. Daniel Wikström          IF PP                      3.26.38,8      32.39,8
 38. Lars Losvik              IF Minken                  3.26.50,4      32.51,4
 39. Rejd Nylund              IK Falken                  3.29.25,7      35.26,7
 40. Harry Jåfs               IF Brahe                   3.29.45,1      35.46,1
 41. Johnny Fagerholm         LIF                        3.30.24,6      36.25,6
 42. Dan-Anders Löw           Si-Su                      3.31.35,6      37.36,6
 43. Mikael Dahlqvist         Närpes                     3.34.00,2      40.01,2
 44. Stig-Johan Back          Mirka Ski Team             3.34.13,7      40.14,7
 45. Johan Norrgård           Brahe                      3.38.49,7      44.50,7
 46. Niklas Talling           IK Myran                   3.39.01,4      45.02,4
 47. Sverre Höglund           Mirka Ski Team             3.39.22,4      45.23,4
 48. Peter Klemets            IK Falken                  3.41.55,9      47.56,9
 49. Boris Forsman            IK Falken                  3.41.57,1      47.58,1
 50. Mats Löfsund             NCK                        3.42.01,8      48.02,8
 51. Daniel Enkvist           IF Brahe                   3.44.18,4      50.19,4
 52. Anders Keituri           Pedersöre                  3.44.35,7      50.36,7
 53. Roland Kock              IK Falken                  3.46.50,5      52.51,5
 54. Aleksi Kujala            PieHi                      3.46.55,5      52.56,5
 55. Arto Viitasaari          KK team Pohjalainen        3.47.18,6      53.19,6
 56. Simon Sandvik            IK Falken                  3.48.37,4      54.38,4
 57. Bengt Berglund           IF Länken                  3.49.36,6      55.37,6
 58. Jonas Holmqvist          Norrvalla Sport            3.51.27,5      57.28,5
 59. Mathias Henriksson       IK Falken                  3.51.48,7      57.49,7
 60. Anders Bergman           Oravais IF                 3.52.22,8      58.23,8
 61. Ulf Enkvist              Si-Su                      3.52.49,6      58.50,6
 62. Sune Lind                IK Falken                  3.57.04,5      63.05,5
 63. Göran Småros             Kraft skidor               3.58.52,9      64.53,9
 64. Torolf Libeck            IK Kronan                  4.01.55,7      67.56,7
 65. Anders Lundberg          Maxmo SK                   4.07.15,4      73.16,4
 66. Peter Achren             Wärtsilä oli-gas skiteam   4.13.27,1      79.28,1
 67. Jukka Nykänen            Vetelin Urheilijat         4.13.39,3      79.40,3
 68. Tero Rannila             Vetelin Urheilijat         4.13.40,2      79.41,2
 69. Niklas Keskinen          Si-Su                      4.18.16,5      84.17,5
 70. Mikael Norrbo            Jakobstad                  4.22.16,4      88.17,4
 71. Kenneth Riska            Team Beamex                4.24.30,1      90.31,1
 72. Christian Dahlin         IK Falken                  4.26.56,0      92.57,0
 73. Andreas Rönnqvist        Si-Su                      4.26.57,3      92.58,3
 74. Heikki Palosuo           Pakilan Veto               4.31.29,6      97.30,6
 75. Rurik Sundström          Simons Element             4.32.01,7      98.02,7
 76. Peter Wik                -                          4.33.20,1      99.21,1
 77. Folke Jutila             Si-Su                      4.36.41,9     102.42,9
 78. Evert Rönnqvist          Norrvalla Sport            4.40.17,3     106.18,3
 79. Elof Hästbacka                                      4.43.05,4     109.06,4
 80. Mats Löfberg             Brahe                      4.45.49,1     111.50,1
 81. Mårten Vikberg           IK Kamp                    5.09.27,3     135.28,3
 82. Björn Hellqvist                                     5.10.43,6     136.44,6
 83. Tom Björkell                                        5.29.14,9     155.15,9
 84. Kaj Björndahl            Kokkola                    5.29.49,7     155.50,7
 85. Elias Ali-Haapala        Toholammin urheilijat      5.49.35,2     175.36,2
 Avbrutit - Keskeyttäneet   7
  - 101.            Gustav Hummel            IK Kronan
  -  98.            Kaj Kangas               Nykarleby
  -  94.            Krister Kanckos
  -  65.            Simon Sundqvist          IF Brahe
  -  63.            Alfred Kjellman          IF Brahe
  -  19.  27519697  Markus Nilsson           IF Minken
  -   7.            Magnus Nyman             IF Minken
 Ej startat - Poisjääneet   7
  -  87.            Patrik Still             IF Brahe
  -  79.            Thomas Kronholm          Jakobstad
  -  64.            Sixten Ekstrand          Borgå
  -  62.            Patrik Fleen             Mirka Ski Team
  -  61.            Anders Nygård            Mirka Ski Team
  -  53.            Anders Backlund          IK Kronan
  -  17.            Marko Honkala            IF Brahe
Klasser - Sarjat

Damer-Naiset 52 km K

  1. Camilla Sjöberg          IFK Umeå                   3.42.16,1
  2. Katarina Vesterlund      Si-Su                      4.08.18,7      26.02,6
  3. Johanna Back             Mirka Ski Team             4.10.20,7      28.04,6
  4. Tanja Rannila            Vetelin Urheilijat         4.13.37,9      31.21,8
  5. Marianne Bergman         Oravais IF                 4.46.08,6      63.52,5
  6. Maj-Britt Grönberg       PSK                        5.09.26,9      87.10,8
Klasser - Sarjat

Herrar-Miehet 26 km K

  1. Christoffer Lindvall     IF Minken                  1.25.57,9
  2. Jaakko Halonen           Reisjärven Pilke           1.26.02,3       0.04,4
  3. Niklas Dahllund          IF Brahe                   1.26.13,4       0.15,5
  4. Tommy Haglund            Oy Fluid-Bag Ab            1.28.05,9       2.08,0
  5. Oscar Högnabba           SK Åsen                    1.28.52,2       2.54,3
  6. Sven-Erik Libäck         IK Kronan                  1.36.37,4      10.39,5
  7. Sigge Ahlgren            Si-Su                      1.40.13,8      14.15,9
  8. Håkan Ollqvist           Karleby                    1.42.39,5      16.41,6
  9. Mårten Wargh             LIF                        1.43.22,4      17.24,5
 10. Toni Ojajärvi            Si-Su                      1.44.55,2      18.57,3
 11. Jan Riska                Brahe                      1.47.39,1      21.41,2
 12. Alf Harju                IF Brahe                   1.49.04,4      23.06,5
 13. Ulf Stenman              Sportia Mattsson           1.51.30,4      25.32,5
 14. Erik Smeds               Si-Su                      1.54.05,8      28.07,9
 15. Robin Still              IF Brahe                   2.01.05,8      35.07,9
 16. Stig Cederberg           IK Falken                  2.01.33,1      35.35,2
 17. Glenn Punsar             Esse IK                    2.05.23,3      39.25,4
 18. Keijo Mehto              Si-Su                      2.12.48,9      46.51,0
 19. Kenneth Ståhl                                       2.14.25,6      48.27,7
 20. Jani Vähäsöyrinki        Larsmo IF                  2.29.52,8      63.54,9
 21. Sasha Laitinen           Si-Su                      2.36.34,3      70.36,4
 Ej startat - Poisjääneet   2
  - 413.            Sören Östman             Fluid-Bag Oy Ab
  - 403.            Wiljam Fors
Klasser - Sarjat

Damer-Naiset 26 km K

  1. Marie Sippus             Vörå IF                    1.38.49,8
  2. Emma Sjölund             IF Brahe                   1.39.10,8       0.21,0
  3. Sara Ray                 IK Falken                  1.41.44,0       2.54,2
  4. Annika Rikberg           Vörå IF                    1.45.46,5       6.56,7
  5. Lena Ray                 IK Falken                  1.49.49,3      10.59,5
  6. Janina Enkvist           IF Brahe                   1.59.21,5      20.31,7
  7. Carita Sundqvist         IF Brahe                   2.03.57,4      25.07,6
  8. Julia Hiltunen           IF Brahe                   2.20.57,7      42.07,9
  9. Mary Hiltunen            LIF                        2.21.42,6      42.52,8
 Avbrutit - Keskeyttäneet   1
  - 523.            Hanna Nilsson            IF Minken
 Ej startat - Poisjääneet   2
  - 505.            Emma Storvall            IK Kronan
  - 502.            Josefin Sandvik          IF Brahe
Klasser - Sarjat

Tidlös-Ajaton 26 km K

  1. Sören Hellmark           IF Minken                     0.00,1
  1. Jukka Aaltonen           IF Brahe                      0.00,1
  1. Terhi Leivo-Holmqvist    Si-Su                         0.00,1
  1. Päivi Finström           Si-Su                         0.00,1
  1. Susanna Stark            Si-Su                         0.00,1
  1. Håkan Strandén           IK Falken                     0.00,1
  1. Jenny Strandén           IK Falken                     0.00,1
  1. Vivan Dahl               KK team Pohjalainen           0.00,1
  1. Hans Byggmästar          IF Brahe                      0.00,1
  1. Niclas Björk             IK Falken                     0.00,1
  1. Mariann Nissas-Olli      IF Brahe                      0.00,1
 Ej startat - Poisjääneet   5
  - 812.            Sara Nyberg              Si-Su
  - 810.            Greger Emet              Si-Su
  - 809.            Jan-Erik Sandström       Purmo
  - 808.            Tom Fors
  - 803.            Monica Söderman          Jakobstad
Klasser - Sarjat

Tidlös-Ajaton 52 km K

  1. Anne Paadar                                            0.00,1
  1. Christer Holmbacka       IF Brahe                      0.00,1
  1. Putte Andersson          IF Brahe                      0.00,1
  1. Patrik Brännbacka        Fluid-Bag Oy Ab               0.00,1
  1. Mikael Johansson         Kyrkslätt                     0.00,1
Klasser - Sarjat