Fäbodaloppet - Fäbodahiihto 2008
Tulokset - Resultat

© I.F. Brahe
Klasser - Sarjat:
H50; H25; H45; H18; D50; D25; D18; TIDL50; TIDL25;


Herrar - Miehet 50 km K

  1. Taipale Kuisma           Lapuan Virkiä              2.24.09,7
  2. Hietamäki Karri          Lapuan Virkiä              2.27.01,1      2.51,4
  3. Colliander Niklas        Vantaan Hiihtoseura        2.33.13,0      9.03,3
  4. Törnvall Simo            Kalajoen Junkkarit         2.33.33,3      9.23,6
  5. Honkala Marko            IF Brahe/UPM               2.33.35,7      9.26,0
  6. Parkkinen Markus         IF Brahe                   2.39.01,0     14.51,3
  7. Nyman Rune               If Brahe/ Team Nyman       2.41.54,5     17.44,8
  8. Virtanen Peter           IF Brahe                   2.42.57,2     18.47,5
  9. Fagerudd Peter           IV BIRGER/UPM              2.45.04,8     20.55,1
 10. Nyman Rasmus             If Brahe/ Team Nyman       2.45.31,5     21.21,8
 11. Mäki Stefan              Permo Bollklubb            2.47.16,1     23.06,4
 12. Portin Fredric           IF Minken                  2.47.39,2     23.29,5
 13. Frolow Oleg              Wesport/Russia             2.50.44,2     26.34,5
 14. Östberg Robert           UPM                        2.53.02,6     28.52,9
 15. Nilsström Mats           IF Brahe                   2.54.17,8     30.08,1
 16. Forsman Per-Anders       IF VOM                     2.58.04,3     33.54,6
 17. Nyman Sören              If Brahe/Team Nyman        3.00.09,4     35.59,7
 18. Lind Sune                IK Falken                  3.00.29,5     36.19,8
 19. Krutikov Anatoly         Russia                     3.00.37,7     36.28,0
 20. Kock Roland              IK Falken                  3.00.47,9     36.38,2
 21. Holm Göran               IF Minken                  3.04.11,9     40.02,2
 22. Maydin Sergej            Russia                     3.05.26,3     41.16,6
 23. Fagerholm Johnny         LIF                        3.06.14,4     42.04,7
 24. Enkvist Daniel           IF Brahe                   3.07.02,6     42.52,9
 25. Ray Östen                IK Falken/Staden           3.07.49,5     43.39,8
 26. Snellman Patrik          IF Brahe                   3.10.31,4     46.21,7
 27. Sundkvist Jan            Köukar-Team                3.10.53,6     46.43,9
 28. Juselius Peter           IF PP                      3.12.29,5     48.19,8
 29. Lövdahl Mårten           IF Femman                  3.13.08,9     48.59,2
 30. Östman Anders            Larsmo IF                  3.13.24,7     49.15,0
 31. Kharlamov Yury           Russia                     3.13.25,3     49.15,6
 32. Fagerudd Henrik          IF Brahe                   3.13.49,3     49.39,6
 33. Sundström Janne          IF BRAHE/FLUID-BAG         3.14.58,4     50.48,7
 34. Enkvist Ulf              IF Brahe/UPM               3.15.00,3     50.50,6
 35. Källman Leif             LIF                        3.16.13,1     52.03,4
 36. Kulla Patrik             IKFalken                   3.16.28,5     52.18,8
 37. Fagersund Ulf            -                          3.17.08,4     52.58,7
 38. Åbacka Daniel            Is söderby                 3.17.49,2     53.39,5
 39. Semskar Roland           LIF                        3.17.54,0     53.44,3
 40. Sandler Kurt             UPM                        3.17.57,9     53.48,2
 41. Rajala Matti             JAPA                       3.18.12,4     54.02,7
 42. Sjölund Sven-Erik        Lif                        3.18.17,5     54.07,8
 43. Källman Mats             IK Falken                  3.18.17,9     54.08,2
 44. Stenlund Daniel          IF Brahe                   3.18.50,3     54.40,6
 45. Honkala Sauli            PieHi                      3.18.53,5     54.43,8
 46. Himanka Jukka            Kalajoen Junkkarit         3.20.17,3     56.07,6
 47. Eklund Mikael            IF Brahe                   3.22.37,3     58.27,6
 48. Höglund Sverre           IK Falken                  3.23.06,3     58.56,6
 49. Backlund Jan-Erik        NAUTOR                     3.23.49,4     59.39,7
 50. Kanckos Jan Anders       IK Falken                  3.24.15,1     60.05,4
 51. West Folke               IK Falken                  3.24.16,4     60.06,7
 52. Skrivars Olof            NAUTOR                     3.24.55,5     60.45,8
 53. Snellman Pelle           IF Brahe                   3.26.14,0     62.04,3
 54. Smeds Erik               IF Brahe/UPM               3.26.33,3     62.23,6
 55. Mattson Fredrik          IF Brahe/Staden            3.31.24,7     67.15,0
 56. Stenlund Tom             IF Brahe                   3.31.25,6     67.15,9
 57. Sorvari Pekka            Kalajoen Junkkarit         3.32.33,2     68.23,5
 58. Saarijärvi Markku        NAUTOR                     3.32.55,2     68.45,5
 59. Forsman Boris            IK Falken                  3.34.13,3     70.03,6
 60. Byggningsbacka Johan     IF Brahe                   3.34.17,8     70.08,1
 61. Dahlin Matts             IK Falken                  3.34.45,0     70.35,3
 62. Finskas Bo-Göran         IF Minken                  3.34.59,6     70.49,9
 63. Olli Mikko               Korsholm                   3.36.01,2     71.51,5
 64. Riska Jan                Team Bogohata              3.39.12,2     75.02,5
 65. Nyman Patrik             Staden/Team Nyman          3.40.05,9     75.56,2
 66. Kaltiala Harri           INTO                       3.41.47,6     77.37,9
 67. Nilsström Martin         IF Brahe                   3.42.06,1     77.56,4
 68. Dahlin Christian         IK Falken                  3.43.24,8     79.15,1
 69. Nynäs Dage               Larsmo IF                  3.43.57,4     79.47,7
 70. Sundfors Peter           -                          3.45.14,0     81.04,3
 71. Still Patrik             Jakobstad                  3.45.54,3     81.44,6
 72. Määttä Jorma             Oulun Hiihtoseura          3.48.06,3     83.56,6
 73. Lindström Mårten         IF Minken                  3.53.33,8     89.24,1
 74. Hällund Fredrik          IK Falken                  4.01.53,3     97.43,6
 75. Hans Ahlsved             IF Brahe                   4.02.04,1     97.54,4
 76. Semskar Leif             Larsmo IF                  4.02.24,5     98.14,8
 77. Backlund Christer        HOH-HAB                    4.03.38,5     99.28,8
 78. Öling Gösta              IF FEMMAN                  4.04.52,3    100.42,6
 79. Andersson Per-Erik       IF Brahe                   4.06.43,6    102.33,9
 80. Löfberg Mats             IF Brahe                   4.07.12,3    103.02,6
 81. Söderman Anders          IF Brahe                   4.07.48,9    103.39,2
 82. Vacker Mika              IF Brahe                   4.08.12,3    104.02,6
 83. Mehto Keijo              Team Flinx                 4.08.12,6    104.02,9
 84. Nilsström Dage           IF Brahe/Staden            4.09.17,8    105.08,1
 85. Sandås Sverre            SSJ                        4.16.08,3    111.58,6
 86. Isomaa Björn             Highsport rf               4.19.22,0    115.12,3
 87. Riska Kennet             Team Beamex                4.22.18,2    118.08,5
 88. Guy Häggblom             IF Brahe                   4.22.51,5    118.41,8
 Avbrutit - Keskeyttäneet   4
  -  87.            Vikström Ole             Larsmo IF
  -  80.            Stenlund Dan             IF Brahe
  -  55.            Torrkulla Tage           Ok Botnia
  -  30.            Hongisto Leif            Lenkki Boys
Klasser - Sarjat

Herrar - Miehet 25 km K

  1. Spets Dan-Olav           IK Kronan                  1.11.17,5
  2. Auvinen Juha             PieHi                      1.14.53,3      3.35,8
  3. Takala Ari               Vetelin Urheilijat         1.14.57,6      3.40,1
  4. Östman Sören             IK Falken                  1.14.59,4      3.41,9
  5. Ojajärvi Toni            PieHi                      1.19.11,8      7.54,3
  6. Orjala Teemu             Lohtajan Veikot            1.20.27,1      9.09,6
  7. Auvinen Pasi             Piehi/UPM                  1.23.32,5     12.15,0
  8. Uusimäki Juha            Kokkola                    1.23.50,6     12.33,1
  9. Blomqvist Christoffer    Solf IK                    1.28.47,6     17.30,1
 10. Uusimäki Jukka           Kokkola                    1.35.13,1     23.55,6
 11. Tommi Isomäki            PieHi                      1.38.22,9     27.05,4
 12. Häggblom Patrick         IF Brahe                   1.39.37,4     28.19,9
 13. Heinonen Jens            Solf IK                    1.40.32,7     29.15,2
 14. Vikström Kent            Sandsund                   1.43.33,3     32.15,8
 15. Nyman Tore               -                          1.49.56,9     38.39,4
 16. Kengo Peter              IF Minken                  1.50.29,3     39.11,8
 17. Lahti Tommy              Skatila IK                 1.53.20,5     42.03,0
 18. Ståhl Kenneth            Jakobstad                  1.59.42,0     48.24,5
 19. Törnqvist Erland         IK Falken                  2.02.30,8     51.13,3
 Avbrutit - Keskeyttäneet   1
  - 357.            Wargh Mats               Nautor Team
 Ej startat - Poisjääneet   1
  - 353.            Ahola Tuomas             Nivalan Urh
Klasser - Sarjat

Herrar 45år - Miehet 45v 25 km K

  1. Grankull Bo              IK Falken                  1.23.52,1
  2. Ollqvist Håkan           -                          1.25.35,4      1.43,3
  3. Khlvstov Leonid          Russia                     1.26.48,0      2.55,9
  4. Sotin Igor               Russia                     1.27.40,3      3.48,2
  5. Orjala Raimo             Lohtajan Veikot            1.28.11,1      4.19,0
  6. Libeck Sven-Erik         IK Kronan                  1.29.35,9      5.43,8
  7. Backman Roland           Solf IK                    1.31.32,2      7.40,1
  8. Pochenty Oleg            Russia                     1.33.13,4      9.21,3
  9. Virkkala Simo            KK Team                    1.33.23,0      9.30,9
 10. Storbacka Tage           SK Åsen                    1.34.57,1     11.05,0
 11. Vidjeskog Sven           -                          1.40.04,6     16.12,5
 12. Björklund Gunder         IF Minken                  1.44.42,1     20.50,0
 13. Mäki Raimo               Härmänseudunhiihtäjät      1.48.36,7     24.44,6
 14. Lund Rolf                LIF                        1.54.36,8     30.44,7
 15. Lahti Jussi              SKATILA IK                 2.15.31,0     51.38,9
 16. Barkar Alf               IK Falken                  2.19.21,2     55.29,1
 Ej startat - Poisjääneet   1
  - 452.            Hjortman Stefan          Korsholm
Klasser - Sarjat

Herrar 18år - Miehet 18v 25 km K

  1. Lövdahl Victor           IF Femman                  1.20.37,6
  1. Sundqvist Simon          IF Brahe                   1.20.37,6
  3. Hägglund Philip          GIF                        1.23.51,4      3.13,8
  4. Heinonen Jesper          Solf IK                    1.30.23,6      9.46,0
  5. Rönnbacka Jockum         IF Brahe                   1.30.36,3      9.58,7
  6. Kronberg Christian       -                          1.39.03,5     18.25,9
  7. Sjölund Joakim           IF Brahe                   1.44.42,9     24.05,3
  8. Sandvik Jonatan          IF Brahe                   1.44.51,0     24.13,4
  9. Kengo Robert             IF Minken                  2.12.12,7     51.35,1
 Avbrutit - Keskeyttäneet   1
  - 553.            Forsblom Christoffer     IK Falken
 Ej startat - Poisjääneet   1
  - 552.            Kronberg Patrick         IF VOM
Klasser - Sarjat

Damer - Naiset 50 km K

  1. Källman Malin            IF Brahe                   3.00.53,7
  2. Sundström Ann-Louise     IF BRAHE                   3.27.57,5     27.03,8
  3. Eskolin Tatjana          Vetelin Urheilijat         3.46.04,1     45.10,4
  4. Karin-Maria Söderman     IF Brahe/UPM               4.21.42,0     80.48,3
  5. Sundfors Elisa           -                          4.46.53,7    106.00,0
  6. Backlund Mari-Louise     IK Falken                  5.00.42,2    119.48,5
Klasser - Sarjat

Damer - Naiset 25 km K

  1. Skog Johanna             IK Falken                  1.24.57,1
  2. Syrjälä Johanna          Malm                       1.36.33,6     11.36,5
  3. Lena Ray                 IK Falken                  1.40.31,6     15.34,5
  4. Nordberg Linda           IF Brahe                   1.43.57,7     19.00,6
  5. Catarina Nylund          Nykarleby                  1.53.28,7     28.31,6
  6. Ena Maria                IF Minken                  2.00.12,6     35.15,5
  7. Berg Susann              Malm                       2.06.00,3     41.03,2
  8. Stenhäll Karin           IF Brahe/malm              2.07.57,6     43.00,5
  9. Sundgren-Sandelin Annika IF Brahe                   2.09.27,6     44.30,5
 10. Kengo Marica             IF Minken                  2.12.28,9     47.31,8
 11. Kulla Ritva              Ikfalken                   2.14.56,3     49.59,2
Klasser - Sarjat

Damer 18år - Naiset 18v 25 km K

  1. Björklund Marie          IF Minken                  1.48.13,3
  2. Kengo Veronica           IF Minken                  1.50.26,7      2.13,4
  3. Enkvist Janina           IF Brahe                   1.53.26,3      5.13,0
  4. Emilia Lassi             GIF                        2.08.14,2     20.00,9
  4. Lillfors Carola          GIF                        2.08.14,2     20.00,9
  6. Kengo Camilla            IF Minken                  2.12.03,9     23.50,6
Klasser - Sarjat

Tidlös - ilman aikaa 50 km K

  1. Holmbacka Christer       IF Brahe                      0.00,0
  1. Sandström Yngve          IF Brahe                      0.00,0
  1. Skog Pia                 Jakobstad                     0.00,0
  1. Fors Pirkko              -                             0.00,0
Klasser - Sarjat

Tidlös - ilman aikaa 25 km K

  1. Nygård Rolf              OK Botnia                     0.00,0
  1. Eklund Sune              IF Brahe                      0.00,0
  1. Sandström Lilly          IF Brahe                      0.00,0
  1. Lönnbäck Bo              IF Brahe                      0.00,0
  1. Byggmästar Hans          IF Brahe                      0.00,0
  1. Wärnman Ole              IF Brahe                      0.00,0
  1. Palo Rauno               Piehi                         0.00,0
  1. Hult Henrik                                            0.00,0
  1. Tomas Vikman             IF Brahe/KWH                  0.00,0
  1. Östman Maria             -                             0.00,0
  1. Nyman Benita             -                             0.00,0
  1. Aaltonen Jukka           IF Brahe                      0.00,0
  1. Smedjebacka Leif         -                             0.00,0
  1. Smedjebacka Johan        GIF                           0.00,0
  1. Korsman Hans             IF Brahe                      0.00,0
  1. Edman Isak               Jakobstad                     0.00,0
  1. Edman Lydia              Jakobstad                     0.00,0
  1. Edman Jakob              Jakobstad                     0.00,0
  1. Edman Mirjam             Jakobstad                     0.00,0
  1. Edman Maria              Jakobstad                     0.00,0
  1. Edman Mats               Jakobstad                     0.00,0
  1. Sandström Jennie         IF Brahe                      0.00,0
  1. Sandström Gunilla        IF Brahe / Malm               0.00,0
  1. Olli Mariann             Jakobstad                     0.00,0
Klasser - Sarjat