FÄBODALOPPET 18.2.2007 - HIIHDOT

Tulokset - Resultat

© I.F. Brahe
Klasser - Sarjat:
H50; H25; H45; H18; D50; D25; D18; TIDL; LAG;

Herrar - Miehet 50 km P

  1. Hietamäki Karri VL       Lapuan Virkiä              2.27.16,6
  2. Taipale Kuisma VL        Lapuan Virkiä              2.27.17,6      0.01,0
  3. Kurunmäki Veli-Pekka     Lehtimäen Jyske            2.31.59,5      4.42,9
  4. Dahllund Niklas VL       IF Brahe                   2.32.02,1      4.45,5
  5. Honkala Marko VL         IF Brahe                   2.34.51,0      7.34,4
  6. Nordstedt Jan-Erik VL    IF VOM                     2.35.48,5      8.31,9
  7. Ena Leif                 IK Falken                  2.37.43,5     10.26,9
  8. Kabanen Denis VL         Karelia Marathon           2.37.45,8     10.29,2
  9. Ehrs Johan VL            Vörå IF                    2.38.37,1     11.20,5
 10. Törnvall Simo            Kalajoen Junkkarit         2.41.35,5     14.18,9
 11. Parkkinen Markus         IF Brahe                   2.43.19,6     16.03,0
 12. Ahlbäck Anders           Solf Ik                    2.44.03,2     16.46,6
 13. Nyman Rune VL            IF Brahe/Team Nyman        2.45.36,7     18.20,1
 14. Häggman Mårten           IK Falken                  2.50.49,4     23.32,8
 15. Nyman Rasmus VL          IF Brahe/Team Nyman        2.51.06,8     23.50,2
 16. Virtanen Peter           IF Brahe                   2.52.34,2     25.17,6
 17. Göös Marko               Kälviän Tarmo              2.54.24,9     27.08,3
 18. Fagerudd Peter           IF Brahe/UPM               2.54.42,8     27.26,2
 19. Zykov Sergei VL          Karelia Marathon           2.55.41,6     28.25,0
 20. Bäckström Anders VL      IF Femman                  2.57.05,4     29.48,8
 21. Mäki Stefan              Permo BK                   2.58.21,9     31.05,3
 22. Fagerholm Johnny         LIF                        2.58.22,1     31.05,5
 23. Eklund Mikael VL         IF VOM                     2.58.58,6     31.42,0
 24. Nylund Ulf               IF Minken                  3.00.05,8     32.49,2
 25. Forssman Per-Anders VL   IF VOM                     3.00.07,2     32.50,6
 26. Portin Fredrik           IF Minken                  3.02.30,5     35.13,9
 27. Nylund Rejd VL           IK Falken/UPM Skog         3.03.09,2     35.52,6
 28. Ena Henrik VL            IK Falken/UPM Skog         3.03.09,5     35.52,9
 29. Kabanen Nikolai VL       Karelia Marathon           3.04.04,3     36.47,7
 30. Östberg Robert VL        -                          3.05.42,2     38.25,6
 31. Lillqvist Anders         IK Falken                  3.07.59,8     40.43,2
 32. Nyman Sören VL           IF Brahe/Team Nyman        3.09.31,5     42.14,9
 33. Nynäs Henning VL         UPM                        3.09.32,1     42.15,5
 34. Hällmark Sören VL        IF Minken                  3.10.27,7     43.11,1
 35. Kronqvist Cay            Bogohata Ski Team          3.11.10,8     43.54,2
 36. Hlystov Leonid VL        Karelia Marathon           3.11.13,0     43.56,4
 37. Björkblom Michael VL     Närpes OK                  3.11.19,8     44.03,2
 38. Ahlgren Siggi            IF Brahe                   3.11.52,8     44.36,2
 39. Ekstrand Sixten VL       IF Minken                  3.11.58,9     44.42,3
 40. Sjöberg Gösta            Solf IK                    3.14.00,6     46.44,0
 41. Mäenpää Jonas            Larsmo                     3.14.05,4     46.48,8
 42. Snellman Patrik          IF Brahe                   3.17.26,5     50.09,9
 43. Wiklund Ronny            IF Minken                  3.17.31,0     50.14,4
 44. Westerholm Kent          Pargas IF                  3.17.32,5     50.15,9
 45. Häggman Anders VL        IF Minken                  3.17.35,6     50.19,0
 46. Holm Tor VL              IF Minken                  3.20.06,3     52.49,7
 47. Enkvist Ulf              IF Brahe/UPM               3.20.20,0     53.03,4
 48. Persson Bert-Allan       Team Esplanad              3.20.29,7     53.13,1
 49. Snellman Pelle           IF Brahe                   3.21.08,2     53.51,6
 50. Lindell Niklas           IF Brahe                   3.21.19,1     54.02,5
 51. Rönnlund Christer VL     Norrvalla Sport            3.21.34,0     54.17,4
 52. Kock Roland VL           IK Falken                  3.21.35,1     54.18,5
 53. Häggman Kurt VL          Norrvalla Sport            3.25.28,6     58.12,0
 54. Himanka Jukka            Kalajoen Junkkarit         3.25.50,7     58.34,1
 55. Sandler Kurt VL          UPM                        3.26.08,3     58.51,7
 56. Kjellman Alfred VL       IF Brahe                   3.26.53,9     59.37,3
 57. Östman Anders VL         LIF                        3.26.56,1     59.39,5
 58. Henriksson Mathias       IK Falken                  3.27.04,4     59.47,8
 59. Smeds Erik               IF Brahe/UPM               3.28.36,7     61.20,1
 60. Höglund Sverre           Mirka                      3.28.37,0     61.20,4
 61. Juselius Peter           IF PP                      3.29.31,3     62.14,7
 62. Forsman Boris VL         IK Falken                  3.29.36,9     62.20,3
 63. Höglund Peter VL         Vasa                       3.30.48,1     63.31,5
 64. Långbacka Gustav VL      GBK                        3.31.42,1     64.25,5
 65. Punsar Glen VL           Teak Deck                  3.35.45,4     68.28,8
 66. Wiik Niklas              IF Brahe                   3.36.43,9     69.27,3
 67. Hummel Gustav VL         Teak Deck                  3.36.52,7     69.36,1
 68. Eklund Mikael VL         IF Brahe                   3.36.57,0     69.40,4
 69. Jumppanen Reijo VL       Vaasa                      3.37.15,5     69.58,9
 70. Skrifvars Olof           Nautor                     3.38.04,0     70.47,4
 71. Ahlnäs Torolf VL         UPM                        3.39.45,3     72.28,7
 72. Jutila Folke             UPM                        3.44.26,0     77.09,4
 73. Sund Bo-Göran            Närpes Kraft               3.44.27,7     77.11,1
 74. Söderlund Johan VL       Norrvalla Sport            3.44.50,5     77.33,9
 75. Björk Patrik             Vörå IF                    3.45.48,7     78.32,1
 76. Wärnman Johan            Nautor                     3.47.05,0     79.48,4
 77. Nybacka Anders VL        Närpes Kraft               3.47.09,7     79.53,1
 78. Stenman Frej VL          LIF                        3.48.14,8     80.58,2
 79. Back Fredrik VL          Malax IF                   3.49.00,0     81.43,4
 80. Byggningsbacka Johan VL  IF Brahe                   3.49.04,4     81.47,8
 81. Widjeskog Sten           SK Åsen                    3.49.05,2     81.48,6
 82. Bäckström Ralf VL        Vasa SK                    3.49.08,5     81.51,9
 83. Johansson Peter          IF Brahe/UPM               3.50.03,0     82.46,4
 84. Aumanen Kim              IV Birger                  3.50.11,4     82.54,8
 85. Norrgård Johan           IF Brahe                   3.51.13,3     83.56,7
 86. Dahl Jonas VL            -                          3.54.30,7     87.14,1
 87. Palosuo Heikki VL        Helsingin Suunnistajat     3.56.34,0     89.17,4
 88. Westerlund Christer VL   Närpes Kraft               3.56.43,3     89.26,7
 89. Holmbacka Christer       IF Brahe                   4.01.37,5     94.20,9
 90. Sorvari Pekka            Kalajoki                   4.01.48,7     94.32,1
 91. Still Patrik             Räddningsverket            4.03.26,6     96.10,0
 92. Grönhage Jan-Erik        IF Brahe                   4.04.01,3     96.44,7
 93. Hjulfors Frank VL        -                          4.04.21,0     97.04,4
 94. Westerholm Patrik VL     Pells Angels               4.04.41,8     97.25,2
 95. Lövsund Mats             Nautor                     4.04.43,1     97.26,5
 96. Backlund Christer VL     HOB HAB                    4.06.08,0     98.51,4
 97. Ahlsved Hans             IF Brahe                   4.08.16,3    100.59,7
 98. Lindfors Jan VL          -                          4.10.18,5    103.01,9
 99. Jylhä Mika               Korsholms Polisen          4.10.38,0    103.21,4
100. Skog Mikael              Pedersöre                  4.10.58,3    103.41,7
101. Wargh Mats               Nautor                     4.12.50,9    105.34,3
102. Långs Patrik  VL         Norrvalla                  4.13.33,3    106.16,7
103. Suni Fjalar              -                          4.14.08,2    106.51,6
104. Holmkvist Odert VL       Norrvalla Sport            4.14.30,8    107.14,2
105. Vestlin Jani VL          Vasa Sk                    4.16.54,2    109.37,6
106. Karlsson Karl-Johan      IFK Åkullsjön              4.20.16,2    112.59,6
107. Skogvall Peter VL        IF Kronan                  4.21.06,1    113.49,5
108. Andersson Pehr-Erik      IF Brahe                   4.25.59,3    118.42,7
109. Hellman Tom              KWH                        4.26.17,0    119.00,4
110. Lybäck Robert VL         Wasa Ski Team              4.27.22,6    120.06,0
111. Holmkvist Jonas VL       Norrvalla Sport            4.29.38,8    122.22,2
112. Löfberg Mats             IF Brahe                   4.34.59,6    127.43,0
113. Byskata Henry  VL        IF Minken                  4.38.56,8    131.40,2
114. Riska Kennet             Team Beamex                4.41.03,8    133.47,2
115. Isaksson Anders          Robertsfors IK             4.47.15,8    139.59,2
116. Hagnäs John VL           -                          4.53.28,0    146.11,4
117. Lågland Sture VL         Upm skog                   5.09.11,2    161.54,6
118. Aaltonen Jukka           IF Brahe                   5.49.09,2    201.52,6
 Avbrutit - Keskeyttääneet   6
  -  29.  30000066  Isakas Peter VL          IK Falken/Optima
  - 130.  30000031  Sandén Peter             IV Birger
  - 126.  21394300  Vikström Ole VL          LIF
  -  97.  30165986  Mämmi Timo               Kälviän Tarmo
  - 116.  21394300  Ekstrand Kennet          LBK
  - 105.  27429648  Nybacka Sune VL          Vacang
 Ej startat - Poisjääneet   5
  -   4.  30000012  Enqvist Dick VL          IF Brahe
  -   7.  30000006  Hällund Fredrik VL       -
  -  70.  30000047  Sjölund Björn            IF Brahe
  -  78.  30000036  Larsson Kennet VL        LIF
  -  96.  30000107  Lindqvist Peter VL       Rolls-Royce
Klasser - Sarjat

Herrar - Miehet 25 km P

  1. Spets Dan-Olav  VL       IK Kronan                  1.12.56,3
  2. Östman Sören             IK Falken                  1.19.19,2      6.22,9
  3. Olkonen Raimo            Russia                     1.20.03,7      7.07,4
  4. Uusimäki Juha            Kangasala                  1.21.18,5      8.22,2
  5. Haglund Tommy            IK Falken                  1.21.31,7      8.35,4
  6. Ojajärvi Toni            PieHi                      1.24.35,9     11.39,6
  7. Losvik Lars              IF Minken                  1.24.51,2     11.54,9
  8. Kortteenperä Jukka       Vetelin Urheilijat         1.26.43,0     13.46,7
  9. Holm Björn               IF Minken                  1.27.22,5     14.26,2
 10. Lindén Andreas           Bogohata Ski Team          1.30.18,7     17.22,4
 11. Isoaho Sami              TU                         1.35.17,4     22.21,1
 12. Torrkulla Michael        IF Femman                  1.35.25,6     22.29,3
 13. Uusimäki Jukka           Kokkola                    1.35.36,2     22.39,9
 14. Olli Mikko               Mustasaari                 1.48.04,1     35.07,8
 15. Nyman Johannes           IF BRAHE                   1.50.28,8     37.32,5
 16. Mehto Keijo              IF Brahe/UPM               1.53.41,5     40.45,2
 17. Haga Kenneth             -                          1.56.45,4     43.49,1
 18. Haarala Heikki           Expert Haarala Kokkola     1.57.59,5     45.03,2
 19. Kengo Peter              IF Minken                  2.02.07,3     49.11,0
 20. Rönnqvist Johan          -                          2.02.32,0     49.35,7
 21. Fors Tom                 SK Åsen                    2.03.21,2     50.24,9
 22. Sthål Kenneth            -                          2.12.37,5     59.41,2
 23. Lindqvist Jan-Erik       Oldboys/Rettig             2.20.33,3     67.37,0
 24. Suominen Tero            Expert Haarala Kokkola     2.54.59,4    102.03,1
 Avbrutit - Keskeyttääneet   1
  - 377.  30000036  Lehtinen Tapio           PieHi
 Ej startat - Poisjääneet   4
  - 359.  30000086  Orjala Teemu             Lohtajan Veikot
  - 352.  27419506  Auvinen Juha             PieHi
  - 360.  30000087  Backlund Jan-Erik        Nautor
Klasser - Sarjat

Herrar 45 år - Miehet 45 v 25 km P

  1. Dahlin Håkan             IF VOM                     1.24.53,4
  2. Grankull Bo              IK Falken                  1.25.01,9      0.08,5
  3. Orjala Raimo             Lohtajan Veikot            1.25.17,0      0.23,6
  4. Höglund Greger           SK Åsen                    1.25.24,6      0.31,2
  5. Ollqvist Håkan           Albacka Ski Team           1.25.39,6      0.46,2
  6. Lukkarila Reijo          Lohtajan Veikot            1.26.30,9      1.37,5
  7. Storbacka Tage           SK Åsen                    1.31.24,2      6.30,8
  8. Honkala Sauli            PieHi                      1.33.32,7      8.39,3
  9. Libäck Sven-Erik         IK Kronan                  1.35.42,7     10.49,3
 10. Pasanen Tauno            PieHi                      1.36.25,2     11.31,8
 11. Rönn Sture               IF Kvarken                 1.37.00,4     12.07,0
 12. Harju Alf                IF Brahe                   1.37.56,7     13.03,3
 13. Backman Roland           Solf IK                    1.39.27,7     14.34,3
 14. Björk Karl-Gustav        GIF                        1.40.21,4     15.28,0
 15. Jåfs Harry               IF Brahe                   1.40.54,2     16.00,8
 16. Strandvall Dag           IK Kronan                  1.47.03,7     22.10,3
 17. Broman Jörgen            Vasa                       1.47.28,5     22.35,1
 18. Jormalainen Kimmo        Lestijärven Kiisto         1.51.30,2     26.36,8
 19. Sandås Sverre            SSJ                        1.57.23,9     32.30,5
 20. Rönnbacka Staffan        IF Brahe                   1.57.58,6     33.05,2
 21. Finnholm Bjarne          Telia IF Stockholm         1.58.02,7     33.09,3
 22. Lund Rolf                LIF                        2.03.29,9     38.36,5
 23. Östman Lars-Erik         LIF                        2.07.36,5     42.43,1
 24. Furu John-Erik           IF Brahe                   2.10.57,3     46.03,9
 25. Haarala Veikko           Expert Haarala Kokkola     2.22.25,5     57.32,1
 Avbrutit - Keskeyttääneet   1
  - 464.  24217170  Greve Leif               Fredrikshof
 Ej startat - Poisjääneet   1
  - 454.  30127937  Ruutala Jyrki            Iisalmen Visa
Klasser - Sarjat

Herrar 18 år - Miehet 18 v 25 km P

  1. Dementev Mikhail         Russia                     1.26.21,6
  2. Westerholm Viktor        Pargas IF                  1.49.11,7     22.50,1
  3. Rönnbacka Jockum         IF Brahe                   1.49.14,6     22.53,0
  4. Kronqvist Joakim         IF Minken                  1.51.49,0     25.27,4
  5. Strand Tobias            IF Brahe                   2.12.19,2     45.57,6
  6. Kronqvist Filip          IF Minken                  2.28.07,6     61.46,0
  7. Kengo Robert             IF Minken                  2.28.19,0     61.57,4
 Ej startat - Poisjääneet   2
  - 551.  30000005  Stenman Axel             IF Brahe
  - 555.  30000106  Stenlund Daniel          IF Brahe
Klasser - Sarjat

Damer - Naiset 50 km P

  1. Puusaari Elina           Himangan Urheilijat        3.00.16,4
  2. Källman Malin VL         IF Brahe                   3.05.49,5      5.33,1
  3. Strandholm Jessica       IF Fyren                   3.05.56,7      5.40,3
  4. Andersson Camilla VL     Vasa SK                    3.10.47,0     10.30,6
  5. Malmsten Pia             IF Brahe                   4.05.28,9     65.12,5
  6. Kulla Marina VL          IK Falken                  4.12.35,1     72.18,7
  7. Andersson Monica VL      LIF                        4.21.37,9     81.21,5
  8. Teir-Siltanen Anne VL    -                          4.26.49,3     86.32,9
  9. Holmström Annika         -                          5.26.49,0    146.32,6
Klasser - Sarjat

Damer - Naiset 25 km P

  1. Skog Johanna             Ik Falken                  1.28.42,0
  2. Sundström Ann-Louise     IF Brahe                   1.42.23,4     13.41,4
  3. Fagerström Elin          IF Brahe                   1.50.01,2     21.19,2
  4. Rönnbacka Maria          IF Brahe                   2.15.13,2     46.31,2
  5. Östman Mikaela           IK Falken                  2.19.12,0     50.30,0
Klasser - Sarjat

Damer 18 år - Naiset 18 v 25 km P

  1. Rask Julia               Pargas IF                  1.36.42,2
  2. Nordberg Linda           IF Brahe                   1.53.38,9     16.56,7
  3. Rosin Saga               Pargas IF                  1.56.46,8     20.04,6
  4. Eklund Hanna             IF Brahe                   1.58.58,7     22.16,5
  5. Kengo Veronica           IF Minken                  2.02.06,9     25.24,7
  6. Björk Sofia              IF Brahe                   2.09.01,5     32.19,3
  7. Nordberg Malin           IF Brahe                   2.20.19,6     43.37,4
  8. Järn Joanna              IF Brahe                   2.41.22,7     64.40,5
  9. Enkvist Janina           IF Brahe                   2.42.07,4     65.25,2
 10. Manninen Marika          PieHi                      2.42.07,6     65.25,4
Klasser - Sarjat

Tidlös - ilman aikaa P

    Korsman Hans             IF Brahe
    Palo Rauno               PieHi
    Byggmästar Hans          IF Brahe
    Mäkelä Juha              Himangan Urheilijat
    Torvi Heikki             Himangan Urheilijat
    Kotanen Anna-Liisa       -
    Finnäs Mary              IF Brahe
    Finnäs Roy               IF Brahe
    Granlund Håkan           Nautor
    Sandström Lars           Nautor
    Häggblom Frans           Nautor
    Henriksson Fjalar        IK Falken
    Olli Mariann             -
    Nygård Rolf              OK Botnia
    Jakobsson Olof           IF Brahe
    Kangas Eero              PieHi
    Järn Tom_                IF Brahe
    Kronqvist Jan            IF Minken
    Bergvall Paul            FK Herkules
    Korsman Tor              IF Brahe
    Stara Gunnar             IF Brahe
    Stara Barbro             -
    Wenman Ulla              KK Team
    Sjölund Ove              IF Brahe
    Westin Sven              UPM
    Östman Bjarne            IF Minken/Bogohata
    Lönnbäck Bo              Jakobstad
    Vilén Mika               Sipoo
    Östman Anna              LIF
Klasser - Sarjat

Lagtävling - joukkuekilpailu P

  1. Karelia Marathon           11.48.45
         Denis Kabanen                                  2.37.46
         Nikolai Kabanen                                3.04.04
         Sergei Zykov                                   2.55.42
         Leonid Hlystov                                 3.11.13
  2. Team Nautor                15.42.43
         Johan Wärnman                                  3.47.05
         Mats Wargh                                     4.12.51
         Olof Skrifvars                                 3.38.04
         Mats Lövsund                                   4.04.43
Klasser - Sarjat