Knattefinalen 2018

R E S U L T A T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16

N8 Flickor 8 år 1 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Ellinor Forsman          IF Minken            13       4.42,2       0.00,0
  2. Daniela Grankull         IK Falken             3       5.04,1       0.21,9
  3. Venla Backlund           IF Minken            11       5.41,9       0.59,7
  4. Ida Sundqvist            IK Falken             5       5.50,1       1.07,9
  5. Adela Brännbacka         IF Brahe             12       5.59,0       1.16,8
  6. Amanda Sandnäs           IF Brahe              8       6.07,0       1.24,8
  7. Elin Gunell              IK Falken             9       6.10,0       1.27,8
  8. Amanda Grannas           IF Brahe              4       7.54,6       3.12,4
  9. Clara Söderlund          IF Brahe             14       7.59,3       3.17,1
 10. Fanny Krook              IK Falken             7      10.31,5       5.49,3
 11. Simone Ingerström        IF Brahe              6      11.23,3       6.41,1

Sarjaluettelo

M8 Pojkar 8 år 1 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Colin Ahlvik             IK Falken            28       4.24,9       0.00,0
  2. Elias Sundberg           IF Minken            17       4.38,9       0.14,0
  3. Tobias Cederholm         IF Minken            21       4.46,2       0.21,3
  4. Wilhelm Åkerman          IF Minken            25       5.00,7       0.35,8
  5. Rasmus Lindfors          IK Falken            20       5.20,4       0.55,5
  6. Jakob Klemets            IK Falken            26       5.24,2       0.59,3
  7. Cevin Spets              IF Åsarna            22       5.56,2       1.31,3
  8. Kronholm William         IF Brahe             31       6.21,2       1.56,3
  9. Milo Brännbacka          IF Brahe             19       6.46,0       2.21,1
 10. Robin Klemets            IK Falken            18       6.49,0       2.24,1
 11. Sigge Ahlfors            IF Minken            27       7.10,0       2.45,1
 12. Einar Björkfors          IF Åsarna            30       7.21,9       2.57,0
 13. Alex Hermans             Oravais IF           23       7.24,9       3.00,0
 14. Alex Nilsström           IF Brahe             24       8.13,9       3.49,0
 15. Alex Liljekvist          IF Brahe             29      10.08,9       5.44,0
Sarjaluettelo

N10 Flickor 10 år 2 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Wilma Grannas            IF Brahe             45       6.59,1       0.00,0
  2. Sara Cederholm           IF Minken            44       7.04,9       0.05,8
  3. Ellen Nyberg             IF Åsarna            43       7.22,4       0.23,3
  4. Ester Nybacka            IK Falken            37       7.27,9       0.28,8
  5. Jessica Westerlund       IK Falken            46       7.41,9       0.42,8
  6. Annie Mäenpää            IF Brahe             47       7.43,0       0.43,9
  7. Ellen Kock               IK Falken            35       8.06,0       1.06,9
  8. Linn Bergström           IF Minken            34       8.29,7       1.30,6
  9. Carina Spets             IF Åsarna            38       9.51,1       2.52,0
 10. Elsa Nyfors              IF Brahe             39      10.03,4       3.04,3
 11. Jenni Ek                 IF Minken            40      10.56,5       3.57,4
 12. Sandra Ingerström        IF Brahe             42      11.23,7       4.24,6
 13. Edwina Björk             IF Åsarna            41      13.24,3       6.25,2

Sarjaluettelo

M10 Pojkar 10 år 2 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Tony Ahlvik              IK Falken            54       6.36,7       0.00,0
  2. Sander Wikblom           IF Minken            51       6.48,1       0.11,4
  3. Hannes Sundberg          IF Minken            58       7.05,6       0.28,9
  4. Emil Hahtokari           IF Åsarna            56       7.07,1       0.30,4
  5. Arvid Kock               IK Falken            50       7.24,6       0.47,9
  6. Casper Flinck            IK Falken            55       7.30,3       0.53,6
  7. Erik Gäddnäs             IF Brahe             53       8.01,5       1.24,8
  8. Kevin Klemets            IK Falken            57       8.28,3       1.51,6
  9. Sebastian Grankull       IK Falken            52       8.43,1       2.06,4
 10. Ivar Sundqvist           IK Falken            59       9.03,1       2.26,4

Sarjaluettelo

N12 Flickor 12 år 3 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Malin Cederholm          IF Minken            66       9.57,7       0.00,0
  2. Alva Svenlin             IF Åsarna            67       9.58,8       0.01,1
  3. Vilma Hahtokari          IF Åsarna            63      10.03,1       0.05,4
  4. Emmi Mäenpää             IF Brahe             73      10.06,2       0.08,5
  5. Elsie Björkfors          IF Åsarna            70      10.29,2       0.31,5
  6. Sigrid Karlström         IF Åsarna            68      10.30,6       0.32,9
  7. Evelina Punsar           IK Falken            71      11.10,9       1.13,2
  8. Oona Sandell             IK Falken            64      11.38,9       1.41,2
  9. Isabella Enlund          Närpes Kraft Skidfö  69      11.59,8       2.02,1
 10. Carolina Spets           IF Åsarna            72      13.39,6       3.41,9

Sarjaluettelo

M12 Pojkar 12 år 3 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Melker Wikblom           IF Minken            80       8.47,2       0.00,0
  2. Simon Söderlund          IF Brahe             77       9.59,0       1.11,8
  3. Miro Auvinen             IF Brahe             87      10.15,4       1.28,2
  4. Lukas Jansson            IK Falken            78      10.49,5       2.02,3
  5. Kevin Lindfors           IK Falken            83      10.49,7       2.02,5
  6. Ville Nybacka            IK Falken            81      10.54,6       2.07,4
  7. Emil Nyfors              IF Brahe             82      10.54,8       2.07,6
  8. Filip Dahlnäs            IF Åsarna            89      10.54,9       2.07,7
  9. Rasmus Krook             IK Falken            84      11.16,9       2.29,7
 10. Valter Ehnvall           IK Falken            88      11.27,0       2.39,8
 11. Samuel Ingerström        IF Brahe             79      12.28,6       3.41,4
 12. Eeli Gäddnäs             IF Brahe             85      13.16,1       4.28,9

Sarjaluettelo

N14 Flickor 14 år 3 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Teodora Westerlund       IF Brahe             96       8.35,3       0.00,0
  2. Rebecca Sandnäs          IF Brahe            101       8.41,6       0.06,3
  3. Cajsa Mäenpää            IF Brahe             94       9.21,3       0.46,0
  4. Moa Mäenpää              IF Brahe             93       9.49,5       1.14,2
  5. Julia Enlund             Närpes Kraft Skidfö  98       9.54,1       1.18,8
  6. Maja Söderlund           IF Brahe             99       9.55,3       1.20,0
  7. Lina Nybacka             IK Falken           100      10.09,7       1.34,4
  8. Hannah Sjölund           IF Brahe             97      10.23,9       1.48,6
  9. Vera Björk               IK Falken            95      10.32,8       1.57,5
Sarjaluettelo

M14 Pojkar 14 år 5 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Lucas Hansen             IF Åsarna           107      13.45,1       0.00,0
  2. Benjamin Sandnäs         IF Brahe            105      14.50,3       1.05,2
  3. Oscar Grannas            IF Brahe            111      15.04,4       1.19,3
  4. Rasmus Huhtamäki         Pietarsaaren Hiiht  109      15.15,4       1.30,3
  5. Jesper Lindfors          IK Falken           106      16.03,1       2.18,0
  6. Ronnie Ahlvik            IK Falken           104      16.29,7       2.44,6
  7. Joni Grankull            IK Falken           108      17.14,3       3.29,2
  8. Isak Liljeqvist          IK Falken           110      18.23,3       4.38,2
Sarjaluettelo

N16 Flickor 16 år 5 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Janica Hahtokari         IF Åsarna           114      16.37,0       0.00,0
  2. Matilda Punsar           IK Falken           115      18.27,0       1.50,0
Sarjaluettelo

M16 Pojkar 16 år 5 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Robin Mäenpää            IF Brahe            121      12.38,9       0.00,0
  2. Viktor Ehnvall           IK Falken           120      14.49,0       2.10,1
  3. Jimmy Westerlund         IK Falken           118      14.59,6       2.20,7
  4. Axel Norrbacka           IK Falken           119      15.01,1       2.22,2
  5. Anton Norrbacka          IK Falken           122      19.52,8       7.13,9
Sarjaluettelo