Andelsbankens Serietävling 21.2.2017

R E S U L T A T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: N6; M6; N8; M8; M10; N10; M12; N12; N14; YL

N6 Flickor 6år 0.5 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Grannas Amanda           IF Brahe              3       0.00,1
  1. Simone Ingerström        IF Brahe              5       0.00,1

 Poisjääneet   1
  -   4.            Amanda Björk
Sarjaluettelo

M6 Pojkar 6år 0.5 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Roni Sjölund             IF Brahe              9       0.00,1
  1. Erik Nilsström           IF Brahe             10       0.00,1
Sarjaluettelo

N8 Flickor 8år 1 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Nea Piippolainen         Piehi                14       0.00,1
  1. Sandra Ingerström        IF Brahe             15       0.00,1
  1. Agnes Nyman                                   16       0.00,1
  1. Amanda Sandnäs           IF Brahe             17       0.00,1
  1. Adela Brännbacka         IF Brahe             18       0.00,1
Sarjaluettelo

M8 Pojkar 8år 1 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Alex Nilsström           IF Brahe             22       0.00,1

 Poisjääneet   2
  -  23.            Jacob Jungar             IF Brahe
  -  24.            Zeb Snellman             IF Brahe
Sarjaluettelo

M10 Pojkar 10år 2 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Miro Auvinen                                  27       6.44,1
  2. Samuel Ingerström        IF Brahe             29       8.55,8       2.11,7

 Poisjääneet   1
  -  28.            Vilhelm Nyman
Sarjaluettelo

N10 Flickor 10år 2 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Emmi Mäenpää             IF Brahe             35       6.25,2
  2. Grannas Wilma            IF Brahe             33       7.01,9       0.36,7
  3. Zera Snellman            IF Brahe             34       7.29,8       1.04,6
Sarjaluettelo

M12 Pojkar 12år 3 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Rasmus Huhtamäki         Pietasaaren Hiihtäj  41       9.03,9
  2. Benjamin Sandnäs         IF Brahe             40       9.07,6       0.03,7
  3. Mico Sjölund             IF Brahe             39       9.31,7       0.27,8
Sarjaluettelo

N12 Flickor 12 år 3 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Moa Mäenpää              IF Brahe             47       9.56,1
  2. Laura Nyman                                   45      12.30,0       2.33,9
  3. Oja Matilda                                   46      16.22,6       6.26,5
Sarjaluettelo

N14 Flickor 14år 3 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Rebecca Sandnäs          IF Brahe             52       8.42,9
  2. Cajsa Mäenpää            IF Brahe             51       9.18,9       0.36,0
  3. Tindra Snellman          IF Brahe             53       9.55,6       1.12,7
Sarjaluettelo

YL Allmän klass 5 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Keijo Piippolainen       Piehi                60      11.53,5
  2. Marko Kuoppala                                55      12.46,7       0.53,2
  2. Robin Mäenpää            IF Brahe             58      12.46,7       0.53,2
  4. Miro Piippolainen        Piehi                59      13.42,4       1.48,9
  5. Ronnie Björkström                             56      14.21,8       2.28,3
  6. Ida Mäenpää              IF Brahe             57      15.16,0       3.22,5

 Poisjääneet   1
  -  61.            Johan Smedjebacka
Sarjaluettelo