Nordea Serietävling & Joutsen hiihdot

Tulokset - Resultat

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: N6; M6; N8; M8; N10; M10; N12; M12; M14; N16; M16; NYL; MYL


N6 Naiset 6 vuotta 0.5 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Amanda Sandnäs                                 4       0.00,1
  1. Amanda Grannas           If Brahe              5       0.00,1
  1. Simone Ingerström        If brahe              6       0.00,1
  1. Adela Brännbacka                               7       0.00,1
Sarjat - Klasser

M6 Miehet 6 vuotta 0.5 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Alex Liljekvist                                9       0.00,1
  1. Lars Långbacka                                10       0.00,1
  1. Roni Sjölund                                  11       0.00,1

 Poisjääneet - Ej startat   1
  -  12.            Jacob Jungar             If Brahe
Sarjat - Klasser

N8 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Wilma Grannas            If Brahe             16       0.00,1
  1. Sandra Ingerström        if brahe             17       0.00,1

 Keskeyttäneet - Avbrutit   1
  -  15.            Annie Mäenpää
Sarjat - Klasser

M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Zeb Snellman             IF Brahe             21       0.00,1
Sarjat - Klasser

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Emmi Mäenpää                                  26       7.43,5
  2. Zera Snellman            IF Brahe             25       8.05,5       0.22,0
Sarjat - Klasser

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Eddie Mäenpää                                 29       9.28,3
  2. Samuel Ingerström        If brahe             30       9.52,8       0.24,5
Sarjat - Klasser

N12 Naiset 12 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Teodora Westerlund       If Brahe             36       6.25,0
  2. Rebecca Sandnäs          If Brahe             34       6.56,6       0.31,6
  3. Moa Mäenpää              If Brahe             37       7.22,0       0.57,0
  4. Cajsa Mäenpää                                 33       7.36,3       1.11,3
  5. Hannah Sjölund           IF Brahe             38       7.47,3       1.22,3
  6. Tindra Snellman          IF Brahe             35       7.48,4       1.23,4
Sarjat - Klasser

M12 Miehet 12 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Vidar Gäddnäs            If Brahe             45       6.37,9
  2. Benjamin Sandnäs         If Brahe             44       6.43,2       0.05,3
  3. Oscar Grannas            If Brahe             42       6.50,1       0.12,2
  4. Rasmus Huhtamäki         PieHi                43       7.26,8       0.48,9

 Poisjääneet - Ej startat   1
  -  46.            Mico Sjölund             IF Brahe
Sarjat - Klasser

M14 Miehet 14 vuotta 4 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Filip Liljekvist                              49      15.07,0

 Poisjääneet - Ej startat   1
  -  50.            Robin Mäenpää            If Brahe
Sarjat - Klasser

N16 Naiset 16 vuotta 4 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Sara Finnäs              If Brahe             55      11.55,3
  2. Matilda Snellman         IF Brahe             56      13.03,3       1.08,0

 Poisjääneet - Ej startat   1
  -  54.            Ida Mäenpää              If Brahe
Sarjat - Klasser

M16 Miehet 16 vuotta 4 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Anton Sjölund            IF Brahe             60      11.17,2
  2. Lukas Liljekvist                              59      12.34,6       1.17,4
Sarjat - Klasser

NYL Naiset 4 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Annika Sjöström          If Brahe             66      11.25,4
  2. Tove Gäddnäs                                  64      11.50,4       0.25,0
  3. Jaana Grankull                                65      13.42,1       2.16,7
  4. Karita Jungar            If Brahe/ Lif        67      13.48,0       2.22,6
Sarjat - Klasser

MYL Miehet 4 km P

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro    Loppuaika          Ero

  1. Hans Mäenpää                                  80       9.32,2
  2. Sören Östman             IK Falken            70       9.58,7       0.26,5
  3. Markus Parkkinen                              71      10.08,9       0.36,7
  4. Patrik Still             If Brahe             74      10.39,5       1.07,3
  5. Marko Löija              IF Minken            79      10.47,2       1.15,0
  6. Jari Sjöström                                 77      10.55,5       1.23,3
  7. Peter Virtanen                                72      11.14,9       1.42,7
  8. Andreas Ingerström       If brahe             75      11.18,1       1.45,9
  9. Rasmus Vikström                               76      11.18,8       1.46,6
 10. Rune Nyman                                    81      11.28,4       1.56,2
 11. Marko Kuoppala                                78      11.42,2       2.10,0
 12. Mårten Kjellman                               73      11.59,8       2.27,6
 13. Alf Harju                                     68      12.07,1       2.34,9
 14. Sauli Honkala                                 69      13.08,0       3.35,8
Sarjat - Klasser