Knattefinalen 2016

T U L O K S E T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16

N8 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Wilma Grannas            IF Brahe                      5.40,4
  2. Cederholm Sara           IF Minken                     6.08,7       0.28,3
  3. Matilda Hermans          Oravais IF                    6.55,3       1.14,9
  4. Ellen Kock               IK Falken                     7.19,3       1.38,9
  5. Elsa Nyfors              IF Brahe                      7.27,9       1.47,5
  6. Edwina Björk             IF Åsarna                     8.42,1       3.01,7
  7. Sandra Ingerström        IF Brahe                      8.58,6       3.18,2
  8. Leya Bergqvist           IK Falken                     9.00,1       3.19,7
  9. Mira Lindfors            IK Falken                    14.15,7       8.35,3
 10. Simone Ingerström        IF Brahe                     19.46,4      14.06,0

 Poisjääneet   7
  -   1.            VAKANT VAKANT            Förening
  -   2.            VAKANT VAKANT            Förening
  -   3.            VAKANT VAKANT            Förening
  -   4.            VAKANT VAKANT            Förening
  -   5.            VAKANT VAKANT            Förening
  -   8.  40357316  Ester Nybacka            IK Falken
  -  15.            Liljeqvist Wilma         IF Minken
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tony Ahlvik              IK Falken                     6.21,9
  2. Aron Holmström           Oravais IF                    6.29,5       0.07,6
  3. Arvid Kock               IK Falken                     6.33,7       0.11,8
  4. Colin Ahlvik             IK Falken                     7.38,7       1.16,8
  5. Zeb Snellman             IF Brahe                      8.21,5       1.59,6
  6. Edgar Brännkärr          IF Åsarna                    13.36,3       7.14,4
  7. Adrian Brännkärr         IF Åsarna                    14.28,3       8.06,4

 Poisjääneet   8
  -  18.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  19.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  20.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  21.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  22.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  23.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  24.  40415377  Rasmus Lindfors          IK Falken
  -  25.            Wikblom Sander           IF Minken
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jakobsson Signe          IF Minken                     7.41,7
  2. Cederholm Malin          IF Minken                     7.57,6       0.15,9
  3. Emmi Mäenpää             IF Brahe                      8.15,1       0.33,4
  4. Julia Backlund           IK Falken                     8.30,3       0.48,6
  5. Alva Svenlin             IF Åsarna                     8.41,7       1.00,0
  6. Evelina Punsar           IK Falken                     9.13,2       1.31,5
  7. Zera Snellman            IF Brahe                      9.23,6       1.41,9
  8. Janfelt Evelina          IF Minken                     9.45,7       2.04,0
  9. Janfelt Ella             IF Minken                    10.27,1       2.45,4
 10. Nybäck Anna              IF Minken                    10.42,3       3.00,6
 11. Enya Finholm             IF Åsarna                    10.45,6       3.03,9
 12. Oona Sandell             IK Falken                    10.48,3       3.06,6
 13. Ellinor Skog             IK Falken                    11.10,2       3.28,5

 Poisjääneet   6
  -  33.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  34.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  35.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  36.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  37.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  38.            VAKANT VAKANT            Förening
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Wikblom Melker           IF Minken                     7.41,6
  2. Miro Auvinen             IF Brahe                      8.22,8       0.41,2
  3. Emil Nyfors              IF Brahe                      9.00,1       1.18,5
  4. Hampus Berglund          Vörå IF                       9.03,8       1.22,2
  5. Rasmus Krook             IK Falken                     9.11,6       1.30,0
  6. Valter Ehnvall           IK Falken                     9.20,3       1.38,7
  7. Eddie Mäenpää            IF Brahe                     10.02,9       2.21,3
  8. Kevin Lindfors           IK Falken                    10.24,5       2.42,9
  9. Filip Dahlnäs            IF Åsarna                    10.25,3       2.43,7
 10. Hampus Bergqvist         IK Falken                    10.28,3       2.46,7
 11. Emil Klemets             IK Falken                    10.37,9       2.56,3
 12. Samuel Ingerström        IF Brahe                     13.21,2       5.39,6
 13. Hugo Lindfors            IK Falken                    13.40,5       5.58,9

 Poisjääneet   8
  -  52.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  53.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  54.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  55.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  56.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  59.            Liljeqvist Viktor        IF Minken
  -  71.            Wikblom Eddie            IF Minken
  -  72.  40226810  Ville Nybacka            IK Falken
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Teodora Westerlund       IF Brahe                     10.45,8
  2. Cajsa Mäenpää            IF Brahe                     11.51,2       1.05,4
  3. Moa Mäenpää              IF Brahe                     12.05,4       1.19,6
  4. Lina Nybacka             IK Falken                    12.27,9       1.42,1
  5. Tindra Snellman          IF Brahe                     12.50,1       2.04,3
  6. Maja Söderlund           IF Brahe                     12.59,8       2.14,0
  7. Hannah Sjölund           IF Brahe                     13.13,5       2.27,7
  8. Vera Björk               IK Falken                    13.36,2       2.50,4
  9. Karolina Lindfors        IK Falken                    18.33,9       7.48,1

 Poisjääneet   6
  -  73.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  74.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  75.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  76.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  77.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  78.            VAKANT VAKANT            Förening
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lucas Hansén             IF Åsarna                    10.35,9
  2. Jakobsson Johannes       IF Minken                    11.34,6       0.58,7
  3. Vidar Gäddnäs            IF Brahe                     11.38,0       1.02,1
  4. Oscar Grannas            IF Brahe                     11.44,7       1.08,8
  5. Nybäck Arvid             IF Minken                    11.49,5       1.13,6
  6. William Holmström        Oravais IF                   12.03,8       1.27,9
  7. Rasmus Huhtamäki         Pietarsaaren Hiihtäjät       12.37,5       2.01,6
  8. Jesper Lindfors          IK Falken                    12.53,1       2.17,2
  9. Ronnie Ahlvik            IK Falken                    13.10,1       2.34,2
 10. Edvin Brännkärr          IF Åsarna                    13.12,2       2.36,3
 11. Joni Grankull            IK Falken                    13.40,9       3.05,0
 12. Mico Sjölund             IF Brahe                     13.50,7       3.14,8

 Poisjääneet   6
  -  88.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  89.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  90.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  91.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  92.            VAKANT VAKANT            Förening
  -  93.            VAKANT VAKANT            Förening
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sundqvist Josephine      IF Minken                    10.34,1
  2. Nyback Michelle          IF Minken                    11.07,7       0.33,6
  3. Amanda Hansén            IF Åsarna                    11.27,4       0.53,3
  4. Hanna Nyfors             IF Brahe                     12.48,8       2.14,7
  5. Ada Brännkärr            IF Åsarna                    12.51,3       2.17,2
  6. Matilda Punsar           IK Falken                    13.35,2       3.01,1

 Poisjääneet   6
  - 106.            VAKANT VAKANT            Förening
  - 107.            VAKANT VAKANT            Förening
  - 108.            VAKANT VAKANT            Förening
  - 109.            VAKANT VAKANT            Förening
  - 110.            VAKANT VAKANT            Förening
  - 111.            VAKANT VAKANT            Förening
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Robin Mäenpää            IF Brahe                     15.39,0
  2. Jacob Smeds              Oravais IF                   15.45,8       0.06,8
  3. Back William             IF Minken                    16.06,5       0.27,5
  4. Axel Norrbacka           IK Falken                    17.39,3       2.00,3
  5. Viktor Ehnvall           IK Falken                    18.42,3       3.03,3
  6. Filip Liljekvist         IF Brahe                     19.29,9       3.50,9
  7. Anton Norrbacka          IK Falken                    21.05,1       5.26,1
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ida Mäenpää              IF Brahe                     15.36,1
  2. Sara Finnäs              IF Brahe                     15.56,8       0.20,7
  3. Amanda Nyfors            IF Brahe                     16.17,9       0.41,8
  4. Matilda Snellman         IF Brahe                     17.31,0       1.54,9

 Poisjääneet   1
  - 139.            Erika Westerlund         IF Brahe
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anton Sjölund            IF Brahe                     14.50,2
  2. Simon Dahlnäs            IF Åsarna                    17.08,2       2.18,0
  3. Lucas Liljekvist         IF Brahe                     17.40,0       2.49,8

 Poisjääneet   7
  - 142.            VAKANT VAKANT            Förening
  - 143.            VAKANT VAKANT            Förening
  - 144.            VAKANT VAKANT            Förening
  - 145.            VAKANT VAKANT            Förening
  - 146.            VAKANT VAKANT            Förening
  - 147.            VAKANT VAKANT            Förening
  - 149.  31225252  Robin Backlund           IK Falken
Sarjaluettelo