IF Brahe Serietävling 7.1.2015

Tulokset - Resultat

© IF Brahe
F6; P6; F8; P8; F10; P10; F12; P12; F14; P14; F16;

Flickor 6 år 0.5 km V

  1. Amanda Sandnäs           IF Brahe                      0.00,1
  1. Sandra Ingerström        IF Brahe                      0.00,1
Klasser - Sarjat

Pojkar 6 år 0.5 km V

  1. Zeb Snellman             IF Brahe                      0.00,1
Klasser - Sarjat

Flickor 8 år 1 km V

  1. Emmi Mäenpää             IF Brahe                      0.00,1
  1. Elsa Nyfors              IF Brahe                      0.00,1
  1. Zera Snellman            IF Brahe                      0.00,1
  1. Wilma Grannas            IF Brahe                      0.00,1
  1. Amanda Nyman             IF Brahe                      0.00,1
 Ej startat - Poisjääneet   1
  -  17.            Alina Mäenpää            IF Brahe
Klasser - Sarjat

Pojkar 8 år 1 km V

  1. Samuel Ingerström        IF Brahe                      0.00,1
  1. Miro Auvinen             IF Brahe                      0.00,1
Klasser - Sarjat

Flickor 10 år 2 km V

  1. Josefiina Nyman          IF Brahe                     28.05,0
Klasser - Sarjat

Pojkar 10 år 2 km V

  1. Vidar Gäddnäs            IF Brahe                      8.01,8
  2. Benjamin Sandnäs         IF Brahe                      8.48,5       0.46,7
  3. Oscar Grannas            IF Brahe                      9.05,6       1.03,8
  4. Mico Sjölund             IF Brahe                     10.35,4       2.33,6
  5. Emil Nyfors              IF Brahe                     12.07,3       4.05,5
Klasser - Sarjat

Flickor 12 år 3 km V

  1. Teodora Westerlund       IF Brahe                     11.49,4
  2. Rebecca Sandnäs          IF Brahe                     12.58,2       1.08,8
  3. Hanna Nyfors             IF Brahe                     13.35,5       1.46,1
  4. Hannah Sjölund           IF Brahe                     13.57,5       2.08,1
  5. Cajsa Mäenpää            IF Brahe                     14.13,3       2.23,9
  6. Tindra Snellman          IF Brahe                     14.15,5       2.26,1
Klasser - Sarjat

Pojkar 12 år 3 km V

  1. William Forsbacka        IF Brahe                     12.19,7
 Ej startat - Poisjääneet   1
  -  47.  34588239  Vincent Ljung            IF Brahe
Klasser - Sarjat

Flickor 14 år 3 km V

  1. Matilda Snellman         IF Brahe                     10.09,5
  2. Ida Mäenpää              IF Brahe                     10.38,4       0.28,9
  3. Alicia Mäenpää           IF Brahe                     14.02,4       3.52,9
Klasser - Sarjat

Pojkar 14 år 5 km V

  1. Anton Sjölund            IF Brahe                     18.08,1
 Ej startat - Poisjääneet   1
  -  58.  33067816  Anton Ljung              IF Brahe
Klasser - Sarjat

Flickor 16 år 5 km V

  1. Amanda Nyfors            IF Brahe                     19.34,8
Klasser - Sarjat