Nordea Serieskidning 22.01.2013

T U L O K S E T

© Maksamaton ExTime, koeversio
F8; P8; F10; P10; F12; P12; F14; F16;

Flickor 8 år 1 km K

  1. Emmi Mäenpää             IF Brahe/LIF                  0.00,1
  1. Maja Söderlund           IF Brahe/LIF                  0.00,1
  1. Elsa Nyfors              IF Brahe/LIF                  0.00,1
  1. Minea Sunderlin          IF Brahe/LIF                  0.00,1
  1. Matilda Skott            IF Brahe/LIF                  0.00,1
  1. Emelie Forsbacka         IF Brahe/LIF                  0.00,1
Sarjaluettelo

Pojkar 8 år 1 km K

  1. Erik Härmälä             IF Brahe/LIF                  0.00,1
  1. Benjamin Stenhäll        IF Brahe/LIF                  0.00,1
  1. Vidar Gäddnäs            IF Brahe/LIF                  0.00,1
  1. Emil Nyfors              IF Brahe/LIF                  0.00,1
  1. Eddie Mäenpää            IF Brahe/LIF                  0.00,1
  1. Miro Auvinen             IF Brahe/LIF                  0.00,1
  1. Joar Holmqvist           IF Brahe/LIF                  0.00,1
Sarjaluettelo

Flickor 10 år 2 km K

  1. Teodora Westerlund       IF Brahe/LIF                  8.25,8
  2. Hanna Nyfors             IF Brahe/LIF                  9.59,1       1.33,3
  3. Moa Mäenpää              IF Brahe/LIF                 10.26,6       2.00,8
  4. Cajsa Mäenpää            IF Brahe/LIF                 10.35,7       2.09,9
  5. Rebecca Sandäs           IF Brahe/LIF                 10.41,4       2.15,6
  6. Hannah Sjölund           IF Brahe/LIF                 10.45,5       2.19,7
  7. Moa Björkström           IF Brahe/LIF                 10.48,7       2.22,9
  8. Moa Boström              IF Brahe/LIF                 11.53,5       3.27,7
  9. Isabella Semskar         IF Brahe/LIF                 12.46,5       4.20,7
 10. Lovisa Sundelin          IF Brahe/LIF                 15.47,1       7.21,3
Sarjaluettelo

Pojkar 10 år 2 km K

  1. Vincent Ljung            IF Brahe/LIF                  8.20,3
  2. William Forsbacka        IF Brahe/LIF                 10.14,4       1.54,1
  3. Tim Holmqvist            IF Brahe/LIF                 11.22,9       3.02,6
Sarjaluettelo

Flickor 12 år 3 km K

  1. Sara Finnäs              IF Brahe/LIF                 11.18,2
  2. Matilda Snellman         IF Brahe/LIF                 12.00,3       0.42,1
  3. Cajsa Boström            IF Brahe/LIF                 15.52,2       4.34,0
Sarjaluettelo

Pojkar 12 år 3 km K

  1. Anton Sjölund            IF Brahe/LIF                 10.55,6
  2. Robin Mäenpää            IF Brahe/LIF                 11.18,0       0.22,4
  3. Anton Ljung              IF Brahe/LIF                 12.19,2       1.23,6
  4. Joel Björnvik            IF Brahe/LIF                 13.13,7       2.18,1
Sarjaluettelo

Flickort 14 år 3 km K

  1. Malin Björkström         IF Brahe/LIF                 10.18,0
  2. Erika Westerlund         IF Brahe/LIF                 11.20,7       1.02,7
Sarjaluettelo

Flickor 16 år 5 km K

  1. Julia Hiltunen           IF Brahe/LIF                 17.27,5
  2. Jonna Hiltunen           IF Brahe/LIF                 18.22,8       0.55,3
Sarjaluettelo