Gold Coast Ski Marathon

R E S U L T A T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: ME42; NE42; MYL42; MYL21; M16; NYL42; NYL21; N16

ME42 Herrar - Miehet ELIT 42 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Christoffer Lindvall     skiTeam Mäenpää      18    1.52.50,9
  2. Hans Mäenpää             skiTeam Mäenpää      17    1.52.52,1       0.01,2
  3. Tuomas Myllykoski        Habita LKV           26    1.52.59,7       0.08,8
  4. Juuso Haarala            If Minken            29    1.53.31,2       0.40,3
  5. Hannes Mäenpää           skiTeam Mäenpää      20    1.56.07,7       3.16,8
  6. Benjamin Sundqvist       if minken            13    1.56.18,5       3.27,6
  7. Viktor Mäenpää           skiTeam Mäenpää      19    1.56.48,4       3.57,5
  8. Axel Aurén               If åsarna            24    1.57.23,8       4.32,9
  9. Henrik Ekstrand          skiTeam Mäenpää      21    1.57.25,8       4.34,9
 10. Isac Holmström           IF Åland              8    1.57.39,9       4.49,0
 11. Eric Storvall            IF Åsarna            14    1.57.51,2       5.00,3
 12. Alex Svartsjö            If Femman            11    1.58.04,6       5.13,7
 13. Pasi Auvinen             IF Brahe             15    1.59.11,2       6.20,3
 14. Jari Joutsen             Ski Jyväskylä        27    2.00.42,4       7.51,5
 15. Jori Selkämaa            Oma Säästöpankki Oyj  9    2.03.32,5      10.41,6
 16. Hugo Karlström           IF Åsarna            16    2.03.43,0      10.52,1
 17. Johan Mäenpää            skiTeam Mäenpää      22    2.05.00,5      12.09,6
 18. Stefan Storvall          IF Åsarna Ski Team    5    2.05.58,9      13.08,0
 19. Mikael Eklund            Vörå IF               6    2.06.07,3      13.16,4
 20. Thomas Granholm          Maxmo sk             23    2.14.53,6      22.02,7
 21. Aarni Laakkonen          Pakilan Veto          7    2.14.56,0      22.05,1
 22. Patrik Still             IF Brahe             10    2.16.07,3      23.16,4
 23. Ronny Svartsjö           If Femman            28    2.17.07,4      24.16,5
 24. Kuzmich Mikhail          KLLG,RLM              3    2.23.23,9      30.33,0
 25. Kuzmich Roman            KLLG, RLM             2    2.25.58,4      33.07,5

 Avbröt   1
  -  25.            Anton Storvall           IF Åsarna
 Ej Start   2
  -   1.            Churikov Maxim           KV-Plus
  -  12.            Anton Damlin             IF Femman
Sarjaluettelo

NE42 Damer - Naiset ELIT 42 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Terhi Pollari            skiTeam Mäenpää      42    2.09.41,8
  2. Jennie Lindvall          If Åsarna            43    2.16.27,5       6.45,7
  3. Annika Sjöström          If Brahe             41    2.24.52,9      15.11,1
Sarjaluettelo

MYL42 Herrar - Miehet MOTION 42km 42 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Igor Dementjev           RUSSIA               66    2.00.31,7
  2. Sergei Zykov             RUSSIA               65    2.00.34,4       0.02,7
  3. Jari Sjöström            Is Söderby           61    2.00.52,1       0.20,4
  4. Lennart Holmström        IF Åland             53    2.07.56,3       7.24,6
  5. Herman Hjulfors          IK Falken            79    2.08.35,1       8.03,4
  6. Andreas Byfält           IF Åsarna            55    2.11.38,2      11.06,5
  7. Illaru Tonu              Vihdin Viesti        60    2.11.40,5      11.08,8
  8. Sune Ekstrand            IF Brahe             72    2.12.31,9      12.00,2
  9. Aleksey Novoselov        Karetnikov school    77    2.14.53,2      14.21,5
 10. Sören Östman             IK Falken            68    2.19.11,6      18.39,9
 11. Tage Ray                 IK Falken            63    2.19.12,4      18.40,7
 12. Rasmus Vikström          Larsmo If            62    2.19.17,9      18.46,2
 13. Johan Gäddnäs            Jakobstad            75    2.21.36,2      21.04,5
 14. Sven-Erik Libäck         IS Söderby           51    2.21.44,7      21.13,0
 15. Johan Ahlvik             IK Falken            69    2.22.12,1      21.40,4
 16. Ari Kittilä              Hierontaykköset Ski  74    2.23.48,1      23.16,4
 17. Mathias Bäck             Såka 4H              70    2.28.27,8      27.56,1
 18. Markus Ronkainen         Oulun taksiautoilij  56    2.32.51,5      32.19,8
 19. Sven- Erik Sjölund       Team Sportia Mattss  58    2.34.53,2      34.21,5
 20. Peter Rönnqvist          Larsmo               57    2.37.32,8      37.01,1
 21. Frej Björklund           Kronoby              73    2.39.10,3      38.38,6
 22. Olle Domars              Brahe                76    2.39.36,2      39.04,5
 23. Jonas Hulden             IK Myran             64    2.39.47,9      39.16,2
 24. Albert Kolomainen        RUSSIA               67    2.40.38,1      40.06,4
 25. Risto Haverinen          Lohtajan Veikot      59    2.41.04,7      40.33,0
 26. Huldén Mikael            Ik Myran             71    2.49.12,0      48.40,3
 27. Jan Riska                HOP-HAB Team         54    2.52.12,4      51.40,7

 Avbröt   1
  -  78.            Tommy From               IF Åsarna
Sarjaluettelo

MYL21 Herrar - Miehet MOTION 21km 21 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Nikolai Kabanen          RUSSIA              311    1.02.21,5
  2. Tore Sjöskog             IK Falken           306    1.03.02,8       0.41,3
  3. Igor Sotin               RUSSIA              312    1.03.27,2       1.05,7
  4. Jari Mäkelä              Tmi skishop         325    1.03.34,4       1.12,9
  5. Jan Grankull             IK Falken           307    1.05.25,1       3.03,6
  6. Andreas Majabacka        Maxmo Sportklubb    330    1.06.29,9       4.08,4
  7. Tomas Gädda              Jakobstad           304    1.06.31,7       4.10,2
  8. Vicktor Hjulfors         Pedersöre           316    1.06.32,9       4.11,4
  9. Leonid Khlistov          RUSSIA              310    1.06.33,7       4.12,2
 10. Peter Hatt               IK Faöken           305    1.06.50,7       4.29,2
 11. Tom Jakobsén             Rossignol Racing t  321    1.07.58,9       5.37,4
 12. Stig-Johan Back          Jeppo               315    1.11.42,8       9.21,3
 13. Ari Puranen              PieHi               324    1.12.07,0       9.45,5
 14. Johan Sandnäs            iF Brahe            328    1.13.17,1      10.55,6
 15. Timo Pohjola             Reima               309    1.13.30,4      11.08,9
 16. Peter Achrén             Oravais IF          327    1.15.28,5      13.07,0
 17. Harry Jåfs               Ifbrahe/gh Ski tea  320    1.17.02,5      14.41,0
 18. Alf Harju                IF Brahe            329    1.17.13,4      14.51,9
 19. Henrik Ena               IK FALKEN           313    1.19.12,4      16.50,9
 20. Patrik Mölsä             Pedersöre           319    1.22.50,9      20.29,4
 21. Lars Tjäru               KARLEBY RESEBYRÅ A  314    1.23.20,4      20.58,9
 22. Andreas Holmäng          IK Falken           326    1.23.34,1      21.12,6
 23. Markus Lindvik           Kokkola             318    1.23.58,0      21.36,5
 24. Eero Haverinen           Tampereen toverit   308    1.29.24,6      27.03,1
 25. Stig Back                Vörå IF             322    1.32.40,9      30.19,4
 26. Tommy Kroksjö            IK Falken           323    1.33.06,9      30.45,4
 27. Tom Oja                  Jakobstad           302    1.36.01,1      33.39,6
 28. Johnny Björklund         Purmo               301    1.38.19,5      35.58,0
 29. Sune Gleisner            IF Minken           303    1.39.36,5      37.15,0
 30. Bertil Holmström         OravaisIf           317    1.39.51,2      37.29,7
Sarjaluettelo

M16 Pojkar - Pojat 16år 21 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Alexander Ståhlberg      Norrvalla Ski Team  346      58.39,6
  2. Oliver Rusk              Norrvalla Ski Team  345    1.02.22,9       3.43,3
  3. Viktor Koivuniemi        Norrvalla Ski Team  347    1.03.33,9       4.54,3
  4. Christian Tarvonen       IK FALKEN           342    1.03.37,2       4.57,6
  5. Robin Mäenpää            If Brahe            341    1.03.43,5       5.03,9
  6. Jacob Smeds              Oravais IF          349    1.06.28,5       7.48,9
  7. Miro Piippolainen        Piehi               348    1.14.00,6      15.21,0
  8. William Back             Oravais IF          343    1.17.02,8      18.23,2

 Ej Start   1
  - 344.            Casper Hjerpe            Norrvalla Ski Team
Sarjaluettelo

NYL42 Damer - Naiset Motion 42km 42 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Tove Gäddnäs             IF Brahe            112    2.21.34,7
  2. Anne Ekström             Team Sportia Matts  111    2.53.10,7      31.36,0
Sarjaluettelo

NYL21 Damer - Naiset Motion 21km 21 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Hanna Ray                IK Falken           364    1.06.32,9
  2. Sara Ray                 IK Falken           365    1.06.38,0       0.05,1
  3. Marjo Ena                IK Falken           370    1.10.51,6       4.18,7
  4. Lena Ray                 IK Falken           366    1.20.03,3      13.30,4
  5. Cecilia Back             IF Minken           367    1.21.05,3      14.32,4
  6. Ritva Ronkainen          Haukiputaan Veikot  362    1.23.01,5      16.28,6
  7. Viktoria Forsberg        Heikoin Lenkki      371    1.23.24,0      16.51,1
  8. Annika Holmström-Fors    Team Sportia Matts  363    1.23.40,0      17.07,1
  9. Marina Björklund         Kronoby             368    1.37.08,9      30.36,0
 10. Lehtelä Marika           Hierontaykköset Sk  369    1.40.59,1      34.26,2
Sarjaluettelo

N16 Flickor - Tytöt 16år 21 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Ida Mäenpää              If Brahe            377    1.06.29,4
  2. Frida Achrén             Oravais IF          378    1.14.10,3       7.40,9
Sarjaluettelo