Fäbodaloppet 2018

S T A R T L I S T A

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: M40; N40; M26; TIDLÖS

M40 Herrar - Miehet 40 km P

   Lähtö  Tunniste  Matka     Nro   Namn                    Förening

11.00.00  1         40 km        1  Toni Ketelä             IF Minken
11.00.00  2         40 km        2  Matias Stradvall        IF Minken
11.00.00  3         40 km        3  Jonas Lindell           NORRVALLA SKI TEAM
11.00.00  4         40 km        4  Christoffer Lindvall    Ski team Mäenpää
11.00.00  5         40 km        5  Jaakko Toppari          Jurvan Voima
11.00.00  6         40 km        6  Viktor Mäenpää          Ski team Mäenpää
11.00.00  7         40 km        7  Pekka Pääkkönen         Kuusamon Erä-Veikot
11.00.00  8         40 km        8  Tomas Mäenpää           Ski team Mäenpää
11.00.00  9         40 km        9  Riku Lehto              VimpTeollOy
11.00.00  10        40 km       10  Hannes Mäenpää          Ski team Mäenpää
11.00.00  11        40 km       11  Mats Jakobsson          IF Minken
11.00.00  12        40 km       12  Kimmo Vehkakoski        Vaasan Hiihtäjät
11.00.00  13        40 km       13  Mikael Eklund           Vörå IF
11.00.00  14        40 km       14  Henrik Ekstrand         Ski team Mäenpää
11.00.00  15        40 km       15  Markus Söderqvist       Sibbo Vargarna
11.00.00  16        40 km       16  Anders  Sundström       .
11.00.00  17        40 km       17  Eric Storvall           IF Åsarna
11.00.00  18        40 km       18  Johan Mäenpää           Ski team Mäenpää
11.00.00  19        40 km       19  Patrik Still            IF Brahe
11.00.00  20        40 km       20  Petri Raveala           Electrofit
11.00.00  21        40 km       21  Thomas  Granholm        Maxmo sk
11.00.00  22        40 km       22  Hannu Paaso             Sievin Sisu
11.00.00  23        40 km       23  Anton Sjölund           IF Brahe
11.00.00  24        40 km       24  Robin Mäenpää           IF Brahe
11.00.00  25        40 km       25  Juhani Jämsä            ToholUrh
11.00.00  26        40 km       26  Pasi Auvinen            Si-Su
11.00.00  27        40 km       27  Valtteri Härkönen       Motion Finland
11.00.00  28        40 km       28  Marko Honkala           Si-Su
11.00.00  31        40 km       31  Jimmy Bexar             IS Söderby
11.00.00  32        40 km       32  Fredrik Blomster        Sibbo
11.00.00  33        40 km       33  Otto Domars             Kisorbo
11.00.00  34        40 km       34  Daniel Englund          Jakobstad
11.00.00  35        40 km       35  Keijo  Etelämäki        ToholUrh
11.00.00  36        40 km       36  Roni Etelämäki          ToholUrh
11.00.00  37        40 km       37  Johnny Fagerholm        Larsmo IF
11.00.00  38        40 km       38  Mikael Forsell          IK Falken
11.00.00  39        40 km       39  Sam Fransman            Sv-Ski
11.00.00  40        40 km       40  Tommy From              IF Åsarna
11.00.00  41        40 km       41  Tomi Furu               IF Åland
11.00.00  42        40 km       42  Jan Grankull            IK Falken
11.00.00  43        40 km       43  Tomas Gädda             -
11.00.00  44        40 km       44  Johan Gäddnäs           Jakobstad
11.00.00  45        40 km       45  Antti Hanhilahti        Larsmo IF
11.00.00  46        40 km       46  Alf Harju               IF Brahe
11.00.00  47        40 km       47  Risto Haverinen         Lohtajan Veikot
11.00.00  48        40 km       48  Herman Hjulfors         IK Falken
11.00.00  49        40 km       49  Andreas  Ingerström     IF Brahe
11.00.00  50        40 km       50  Petja Jantunen          SHS
11.00.00  51        40 km       51  Mats Johansson          Team  MLJ Johansson
11.00.00  52        40 km       52  Lucas Johansson         Team MLJ Johansson
11.00.00  53        40 km       53  Petter Juslin           Esbo IF
11.00.00  54        40 km       54  Christian Kantola       Sundom IF
11.00.00  55        40 km       55  Magnus Kevin            Tenala IF
11.00.00  56        40 km       56  Alfred Kjellman         IF Brahe
11.00.00  57        40 km       57  Roland Kock             IK Falken
11.00.00  58        40 km       58  llkka Korhonen          Sala-Gym Lehtikangas
11.00.00  59        40 km       59  Bror-Erik Kronqvist     IF Minken
11.00.00  60        40 km       60  Lars Losvik             IF Minken
11.00.00  61        40 km       61  Magnus Lundén           LIF / Frejs Game
11.00.00  62        40 km       62  Marko Löija             IF Minken
11.00.00  63        40 km       63  Johnny Lönnroth         Sibbo
11.00.00  64        40 km       64  Andreas Majabacka       156
11.00.00  65        40 km       65  Simon Manselin          Vasa
11.00.00  66        40 km       66  Petri  Myllymäki        Kokkola
11.00.00  67        40 km       67  Jonas Mård              Kållby
11.00.00  68        40 km       68  Juha Nikkinen           Ruotsalo
11.00.00  69        40 km       69  Rejd Nylund             IK Falken
11.00.00  70        40 km       70  Rune Nyman              IF Brahe
11.00.00  71        40 km       71  Thomas Pitkänen         Rakennusmaisteri
11.00.00  72        40 km       72  Ari Puranen             Piethiihtäjät
11.00.00  73        40 km       73  Peter Rönnqvist         Larsmo
11.00.00  74        40 km       74  Johan Sandnäs           IF Brahe
11.00.00  75        40 km       75  Simon Sandvik           Simons Bygg
11.00.00  76        40 km       76  Roland Semskar          Larsmo IF
11.00.00  77        40 km       77  Hannu Sippola           yk-v
11.00.00  78        40 km       78  Kenneth Sjöberg         Si-Su
11.00.00  79        40 km       79  Sven Sjölund            Larsmo IF
11.00.00  80        40 km       80  Jonas Skog              IF Åsarna
11.00.00  81        40 km       81  Stefan  Skrabb          IF Brahe/ Frejs Game
11.00.00  82        40 km       82  Björn Stenback          156
11.00.00  83        40 km       83  Ronny Storm             156
11.00.00  84        40 km       84  Kenneth Storvist        IF Brahe
11.00.00  85        40 km       85  Frank Thölix            156
11.00.00  86        40 km       86  Kari Uusitupa           Vihs.
11.00.00  87        40 km       87  Jesper West             156
11.00.00  88        40 km       88  Filip Vikström          IS Söderby
11.00.00  89        40 km       89  Rasmus Vikström         Larsmo IF
11.00.00  91        40 km       91  Kristian Nordenswan     Team hagbard
11.00.00  92        40 km       92  Alexander Ahlvik        Ski team Mäenpää
11.00.00  93        40 km       93  Magnus Bengs            Vörå
11.00.00  94        40 km       94  Patrik Björk            Vörå IF
11.00.00  95        40 km       95  Anders Björkell         Jakobstad
11.00.00  96        40 km       96  Johnny Björklund        Purmo
11.00.00  97        40 km       97  Ronnie Björkström       Jakobstad
11.00.00  98        40 km       98  Stefan Bredbacka        LIf
11.00.00  99        40 km       99  Andreas Brenner         Kyrkslätt If
11.00.00  100       40 km      100  Jan Erlund              OK Trian
11.00.00  101       40 km      101  Mårten Fogström         Ingen
11.00.00  102       40 km      102  Anders Forsberg         IF Åsarna
11.00.00  103       40 km      103  Christian Fremling      Wasa Endurance
11.00.00  104       40 km      104  Arto Fränti             KokkSuunn
11.00.00  105       40 km      105  Stefan Grankulla        Ingen
11.00.00  106       40 km      106  Mikael Hautanen         Vörå IF
11.00.00  107       40 km      107  Eero Haverinen          Kangasala
11.00.00  108       40 km      108  Anders Holmqvist        Larsmo IF
11.00.00  109       40 km      109  Anders Holmäng          IK Falken
11.00.00  110       40 km      110  Markus Honga
11.00.00  111       40 km      111  Fredrik  Hongel         IK Myran
11.00.00  112       40 km      112  Sauli Honkala           PietHiihtäjät
11.00.00  113       40 km      113  Mikael Huldén           IK Myran
11.00.00  114       40 km      114  Boris Häggman           Vörå IF
11.00.00  115       40 km      115  Mikael  Ingman          Sibbo-Vargarna
11.00.00  116       40 km      116  Anders Ingman           IF Sibbo Vargarna
11.00.00  117       40 km      117  Patrik Jensén           Kyrkslätt IF
11.00.00  118       40 km      118  Jens Jern               IF Femman
11.00.00  119       40 km      119  Folke Jutila            Si-Su
11.00.00  120       40 km      120  Pehr-Olof  Kalander     Maxmo sportklubb
11.00.00  121       40 km      121  Kimmo Kalliokoski       Jeppis wolley
11.00.00  122       40 km      122  Mikael  Karell          Kyrkslätt IF
11.00.00  123       40 km      123  Niklas Keskinen         Si-Su
11.00.00  124       40 km      124  Ari  Kittilä
11.00.00  125       40 km      125  Mårten Kjellman         IK Falken
11.00.00  126       40 km      126  Markku Koivumäki        Vetelin Urheilijat
11.00.00  128       40 km      128  Tommy Kroksjö           IK Falken
11.00.00  129       40 km      129  Thomas Kronholm         IF Brahe
11.00.00  130       40 km      130  Daniel Kung             Larsmo
11.00.00  131       40 km      131  Sven-Erik Libäck        IS Söderby
11.00.00  132       40 km      132  Tomas Lillqvist         IF Standard
11.00.00  133       40 km      133  Henrik Lillqvist        HenrMusk
11.00.00  134       40 km      134  Petter Lingonblad       Sundom IF
11.00.00  135       40 km      135  Stig Göran Lolax        LIF/Caverion
11.00.00  136       40 km      136  Markku Luhtajärvi       Vaasan Hiihtäjät
11.00.00  137       40 km      137  Patrik Martin           UF KAMRATERNA
11.00.00  138       40 km      138  Anders Mattsson         Jakobstad
11.00.00  139       40 km      139  Mika Mäenpää            IF Brahe
11.00.00  140       40 km      140  Markus Nordberg         Mirka Ski Team
11.00.00  141       40 km      141  Jonas Nyman             Bergö IF
11.00.00  142       40 km      142  Kari Panula             Wasa Endurance
11.00.00  143       40 km      143  Janne Pettersson        Tärve Tjarvaiset
11.00.00  144       40 km      144  Glenn Punsar            IK Falken
11.00.00  145       40 km      145  Jonas Pått              Ingå IF
11.00.00  146       40 km      146  Peter Rif               IK Falken
11.00.00  147       40 km      147  Jan Riska               Hop-Hab Team
11.00.00  148       40 km      148  Andreas Roslund         IF Brahe
11.00.00  149       40 km      149  Lauri Ruberg            Eesti
11.00.00  150       40 km      150  Jari Sjöström           IS Söderby
11.00.00  151       40 km      151  Göran Småros            Kraft skidor
11.00.00  152       40 km      152  Mikael Sundström        OK Trian
11.00.00  153       40 km      153  Martin Svenlin          Bosund
11.00.00  154       40 km      154  Niklas Talling          Folkhälsan
11.00.00  155       40 km      155  Roy Torrkulla           IF Minken
11.00.00  156       40 km      156  Viktor Westerholm       Pargas IF
11.00.00  157       40 km      157  David Wiklund           Åland
11.00.00  158       40 km      158  Jonas Åberg             Team Fun Raise
11.00.00  159       40 km      159  Stig Åhman              Pedersöre Pojkarna
11.00.00  160       40 km      160  Håkan Österholm         Lojo
11.00.00  161       40 km      161  Andreas Ahlfors         Tärve Tjarvaiset
11.00.00  162       40 km      162  Sigge Ahlgren           Si-Su
11.00.00  163       40 km      163  Jonas Ahtola            Team Ahtola/Enberg
11.00.00  164       40 km      164  Tom Björkell            Lysarholmen
11.00.00  165       40 km      165  Mikael  Borgmästars     Mirka Ski Team
11.00.00  166       40 km      166  Stig  Boström           Oravais IF
11.00.00  167       40 km      167  Stefan Brännkärr        IF Åsarna
11.00.00  168       40 km      168  Magnus Dahlbacka        IF Åsarna
11.00.00  169       40 km      169  Samuel Eklund           Ytteresse
11.00.00  170       40 km      170  Otto Enberg             Team Ahtola/Enberg
11.00.00  172       40 km      172  Ulf Enkvist             Si-Su
11.00.00  173       40 km      173  Jacob Finne             Mirka Ski Team
11.00.00  174       40 km      174  Patrik Fleen            Mirka Ski Team
11.00.00  175       40 km      175  Fredrik Forsén          IF Standard
11.00.00  176       40 km      176  Patrik  Granlund        Mirka Ski Team
11.00.00  177       40 km      177  Ole Gustafsson
11.00.00  178       40 km      178  Tom Heinonen            Hirvlax
11.00.00  179       40 km      179  Wilhelm Helenius
11.00.00  180       40 km      180  Viktor Holm             Ski Team Holm
11.00.00  181       40 km      181  Christer Holmbacka      IF Brahe
11.00.00  182       40 km      182  Niclas Häggblom         Ing.byrå Bj Häggblom
11.00.00  183       40 km      183  Patrick Häggblom        TNT
11.00.00  184       40 km      184  Andre  Ingman
11.00.00  185       40 km      185  Guy Isaksson            Houtskär IF
11.00.00  186       40 km      186  Mats  Jakobsson         Vasa
11.00.00  187       40 km      187  Thomas Jansson          IF Femman
11.00.00  188       40 km      188  Harry Jåfs              IF Brahe
11.00.00  189       40 km      189  Sune Kaptens            Si-Su
11.00.00  190       40 km      190  Bo Karlsson             Åland
11.00.00  191       40 km      191  Sebastian Källman       -
11.00.00  192       40 km      192  Jan-Erik Lindqvist      FC Motion
11.00.00  193       40 km      193  Thommy  Lindqvist       IK Myran
11.00.00  194       40 km      194  Simon Lönnvik           Sivia
11.00.00  195       40 km      195  Jonas  Nykung           Aldrigdeltagitförr
11.00.00  196       40 km      196  Clas-Göran  Nylund      IK Myran
11.00.00  197       40 km      197  Tom Oja                 Jakobstad
11.00.00  198       40 km      198  Mikko Olli              Smedsby
11.00.00  199       40 km      199  Johan Palmroos          Mirka Ski Team
11.00.00  200       40 km      200  Timo Rautamo            Wasa Endurance
11.00.00  201       40 km      201  Tommy Sigg              Sigg-PlantTomatTeam
11.00.00  202       40 km      202  Ulf Stenman             TeamSportMattss
11.00.00  203       40 km      203  Bjarne Ståhl            Sibbo V
11.00.00  204       40 km      204  Fjalar Suni             Ingen
11.00.00  205       40 km      205  Frej Suomi              xx
11.00.00  206       40 km      206  Timo Suvanto            Lakeuden Sportti
11.00.00  207       40 km      207  Ronny Svartsjö          IF Femman
11.00.00  208       40 km      208  Frank Westström         Lillby
11.00.00  209       40 km      209  Henrik Wik              ORC
11.00.00  210       40 km      210  Anders Åhman            -
11.00.00  211       40 km      211  Robert Örn              Jungsund
11.00.00  212       40 km      212  Janne  Westström        Lillby
11.00.00  214       40 km      214  Marko Niemi             LOVE
11.00.00  215       40 km      215  Stefan Abrahamsson      Tövsala ragglare
11.00.00  216       40 km      216  Lasse Asplund           -
11.00.00  217       40 km      217  Johan Bertlin           -
11.00.00  218       40 km      218  Frej Björklund          Kronoby
11.00.00  219       40 km      219  Olav Hellman            Mirka Ski Team
11.00.00  220       40 km      220  Jeroen Hilckmann        Bålsta skidklubb
11.00.00  221       40 km      221  Pekka Junkala           Hartman rauta
11.00.00  222       40 km      222  Robin Lind              IK Falken
11.00.00  223       40 km      223  Olle Martin             Uf Kamraterna
11.00.00  224       40 km      224  Staffan Martin          Uf Kamraterna
11.00.00  225       40 km      225  Thomas  Mård            MG Ski Team
11.00.00  226       40 km      226  Mikael Norrbo           Jakobstad
11.00.00  227       40 km      227  Christian Nyman         JBK
11.00.00  228       40 km      228  Janne Saari             LaVe
11.00.00  229       40 km      229  Gustav Simons           IF Drott
11.00.00  230       40 km      230  Ulf Stadig              IF Brahe
11.00.00  231       40 km      231  Tommy Tupeli            Larsmo
11.00.00  232       40 km      232  Anders Weckström        Borgå
11.00.00  233       40 km      233  Dan Vikman              Team Vikis
11.00.00  234       40 km      234  Marcus Åkerberg         Borgå
11.00.00  235       40 km      235  Matias Kronholm         Kronholm IF
Sarjaluettelo

N40 Damer - Naiset 40 km P

   Lähtö  Tunniste  Matka     Nro   Namn                    Förening

11.00.00  401       40 km      401  Terhi Pollari           Ski team Mäenpää
11.00.00  402       40 km      402  Eevakaisa Loukusa       SiilHS
11.00.00  403       40 km      403  Malin Källman           TeamSportMattss
11.00.00  404       40 km      404  Annika Sjöström         IF Brahe
11.00.00  405       40 km      405  Jessica  Strandholm     Vörå IF
11.00.00  406       40 km      406  Marjo Ena               IK Falken
11.00.00  407       40 km      407  Karita  Jungar          If Brahe / Mamis
11.00.00  408       40 km      408  Ann-Louise Engström     Vörå IF
11.00.00  409       40 km      409  Tove Gäddnäs            IF Brahe
11.00.00  410       40 km      410  Annika Lundström-Nygård Vörå IF
11.00.00  411       40 km      411  Janina  Enkvist         IF Brahe
11.00.00  412       40 km      412  Hanna Eriksson          Jakobstad
11.00.00  413       40 km      413  Jaana Grankull          IK Falken
11.00.00  414       40 km      414  Ellinor  Johansson      Team MLJ Johansson
11.00.00  415       40 km      415  Ulrika Krokvik-Oja      Jakobstad
11.00.00  416       40 km      416  Mari Lindström          Imatran Urheilijat
11.00.00  417       40 km      417  Barbro Molander         MamIS
11.00.00  418       40 km      418  Ann-Sofi Pitkänen       Borgå Akilles
11.00.00  419       40 km      419  Jonna Rask              Pargas IF
11.00.00  420       40 km      420  Anna Rask               Pargas IF
11.00.00  421       40 km      421  Heidi Skog              IS Söderby
11.00.00  422       40 km      422  Camilla Söderholm       Bennäs
11.00.00  423       40 km      423  Maria Walden            Electrofit
11.00.00  424       40 km      424  Erica Wiik              Vasa
11.00.00  425       40 km      425  Kirsi Nyrhinen          Team Electrofit
11.00.00  426       40 km      426  Anna-Lena Bengs         Vörå
11.00.00  427       40 km      427  Nina Bergkulla          Wasa Endurance
11.00.00  428       40 km      428  Marina Björklund        Kronoby
11.00.00  429       40 km      429  Anne Ekström            Jakobstad
11.00.00  430       40 km      430  Catharina Englund       IF Brahe
11.00.00  431       40 km      431  Raija  Hirsikangas      -
11.00.00  432       40 km      432  Annika Holmström-Fors   TeamSportMattss
11.00.00  433       40 km      433  Mariann Högnäs          Kronoby
11.00.00  434       40 km      434  Maria  Ingerström       IF Brahe
11.00.00  435       40 km      435  Camilla Jakobsson       IF Minken
11.00.00  436       40 km      436  Susanna Jakobsson       Si-Su/MamIS
11.00.00  437       40 km      437  Anna Korpisaari         Bergö IF
11.00.00  438       40 km      438  Marika Lehtelä
11.00.00  439       40 km      439  Barbro Lindberg         Borgå Akilles
11.00.00  440       40 km      440  Petra Linden            Team Nordic Trail
11.00.00  441       40 km      441  Cajsa Mäenpää           IF Brahe
11.00.00  442       40 km      442  Alicia Mäenpää          IF Brahe
11.00.00  443       40 km      443  Katarina Pihl           Pargas IF
11.00.00  444       40 km      444  Marianne Rif            IK Falken
11.00.00  445       40 km      445  Annika Sandvik          IK Falken
11.00.00  446       40 km      446  Christina  Sundelin     Tärve Tjarvaiset
11.00.00  447       40 km      447  Annika Suomi            xx
11.00.00  448       40 km      448  Tina Söderbacka         Team Helga
11.00.00  449       40 km      449  Anna Åhman              -
11.00.00  450       40 km      450  Nora Allden             Tärve tjarvaiset
11.00.00  451       40 km      451  Maria Björkman          Jakobstad
11.00.00  452       40 km      452  Mikaela Bäckström       Pörtom sportlubb
11.00.00  453       40 km      453  Koskela Hannele         Haan Rasti
11.00.00  454       40 km      454  Gun Hassila             Jakobstad
11.00.00  455       40 km      455  Ann-Charlotte Heinonen  Hirvlax
11.00.00  456       40 km      456  Sonja Mäenpää           Ski team Mäenpää
11.00.00  457       40 km      457  Åsa Wargh               Ski team Mäenpää
11.00.00  458       40 km      458  Chatarina Westström     Lillby
Sarjaluettelo

M26 Motionsklass - Kuntosarja 26 km P

   Lähtö  Tunniste  Matka     Nro   Namn                    Förening

11.00.00  360       26 km      360  Linda  Backlund         IF Minken
11.00.00  361       26 km      361  Markus Backlund         IF Minken
11.00.00  362       26 km      362  Roland Backman          Solf IK
11.00.00  363       26 km      363  Ann Backman             Solf IK
11.00.00  364       26 km      364  Nina Gref-Hiekkanen     Korsholm
11.00.00  365       26 km      365  Kimmo Koivisto          OgolomaTriathlon
11.00.00  366       26 km      366  Simo Käräjämäki         Mustasaari
11.00.00  367       26 km      367  Ritva Käräjämäki        Mustasaari
11.00.00  368       26 km      368  Alejandra Parra SepúlvedColombia
11.00.00  369       26 km      369  Katariina Pynttäri      Alajärven Ankkurit
11.00.00  370       26 km      370  Kaj Råstedt             Run with Cancer
11.00.00  371       26 km      371  Sverre Sandås           SSJ
11.00.00  372       26 km      372  Matilda Snellman        IF Brahe
11.00.00  373       26 km      373  Riitta Tarvus           Pieksän Latu ry
Sarjaluettelo

TIDLÖS Tidlös - Ilman aikaa 40 km P

   Lähtö  Tunniste  Matka     Nro   Namn                    Förening

11.00.00  487       40 km      487  Joel Svenfelt           Vasa
11.00.00  488       40 km      488  Marianne Svenfelt       Larsmo
11.00.00  489       40 km      489  Bertel Johan Lindqvist  Östanskogens skidare
11.00.00  490       40 km      490  Sandra Johansson        IK Falken
11.00.00  491       40 km      491  Mikael Johansson        FF Jaro
11.00.00  492       40 km      492  Björn Hellqvist         Nykarleby
11.00.00  493       40 km      493  Tarja Harjupatana       Vetelin Urheiljat
11.00.00  494       40 km      494  Heimo Fiskaali          KokkSuunn
11.00.00  495       40 km      495  Hans Byggmästar         IF Brahe
11.00.00  496       40 km      496  Cecilia Bredbacka       -
11.00.00  497       40 km      497  Putte Andersson         IF Brahe
11.00.00  498       40 km      498  Patricia Ahlsved        IK Falken
11.00.00  499       40 km      499  Eeva-Kaarina Aaltonen   IF Brahe
11.00.00  500       40 km      500  Jukka Aaltonen          IF Brahe
Sarjaluettelo