Fäbodaloppet 2018

Fäbodaloppet 2018

R E S U L T A T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: M40; N40; M26; TIDLÖS

M40 Herrar - Miehet 40 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Christoffer Lindvall     Ski team Mäenpää      4    1.48.17,6
  2. Toni Ketelä              IF Minken             1    1.48.19,0       0.01,4
  3. Viktor Mäenpää           Ski team Mäenpää      6    1.48.27,7       0.10,1
  4. Matias Strandvall        IF Minken             2    1.50.50,0       2.32,4
  5. Eric Storvall            IF Åsarna            17    1.50.53,3       2.35,7
  6. Mats Jakobsson           IF Minken            11    1.51.47,7       3.30,1
  7. Valtteri Härkönen        Motion Finland       27    1.51.51,1       3.33,5
  8. Johan Mäenpää            Ski team Mäenpää     18    1.52.13,7       3.56,1
  9. Anders  Sundström        .                    16    1.55.01,9       6.44,3
 10. Henrik Ekstrand          Ski team Mäenpää     14    1.55.11,2       6.53,6
 11. Jonas Lindell            NORRVALLA SKI TEAM    3    1.55.15,1       6.57,5
 12. Hannu Paaso              Sievin Sisu          22    1.55.19,0       7.01,4
 13. Kimmo Vehkakoski         Vaasan Hiihtäjät     12    1.55.27,3       7.09,7
 14. Mikael Eklund            Vörå IF              13    1.55.41,8       7.24,2
 15. Jonas Skog               IF Åsarna            80    1.57.19,0       9.01,4
 16. Pasi Auvinen             Si-Su                26    1.57.21,3       9.03,7
 17. Thomas  Granholm         Maxmo sk             21    1.57.53,9       9.36,3
 18. Pekka Pääkkönen          Kuusamon Erä-Veikot   7    1.59.22,0      11.04,4
 19. Markus Söderqvist        Sibbo Vargarna       15    2.00.33,4      12.15,8
 20. Marko Honkala            Si-Su                28    2.00.43,4      12.25,8
 21. Jesper West              156                  29    2.01.14,9      12.57,3
 22. Patrik Still             IF Brahe             19    2.04.15,3      15.57,7
 23. Magnus Lundén            LIF / Frejs Game     61    2.04.29,2      16.11,6
 24. Sam Fransman             Sv-Ski               39    2.04.53,2      16.35,6
 25. Robin Mäenpää            IF Brahe             24    2.04.53,7      16.36,1
 26. Tomas West               Sundom IF            87    2.05.12,3      16.54,7
 27. Jari Sjöström            IS Söderby          150    2.05.15,0      16.57,4
 28. Daniel Kung              Larsmo              130    2.05.23,9      17.06,3
 29. Anton Sjölund            IF Brahe             23    2.06.50,5      18.32,9
 30. Keijo  Etelämäki         Toholammin Urheilij  35    2.07.32,4      19.14,8
 31. Ronny Storm              156                  83    2.07.42,2      19.24,6
 32. Johnny Lönnroth          Sibbo                63    2.07.50,6      19.33,0
 33. Juha Nikkinen            Ruotsalo             68    2.08.24,3      20.06,7
 34. Ari  Kittilä                                 124    2.08.26,9      20.09,3
 35. Kari Panula              Wasa Endurance      142    2.08.42,9      20.25,3
 36. Tomi Furu                IF Åland             41    2.08.43,1      20.25,5
 37. Lars Losvik              IF Minken            60    2.09.30,9      21.13,3
 38. Jeroen Hilckmann         Bålsta skidklubb    220    2.09.48,0      21.30,4
 39. Patrik Fleen             Mirka Ski Team      174    2.09.48,4      21.30,8
 40. Hannu Sippola            yk-v                 77    2.10.01,1      21.43,5
 41. Filip Vikström           IS Söderby           88    2.10.06,9      21.49,3
 42. Jaakko Toppari           Jurvan Voima          5    2.10.18,4      22.00,8
 43. Andreas Majabacka        156                  64    2.10.20,1      22.02,5
 44. Petter Juslin            Esbo IF              53    2.10.21,8      22.04,2
 45. Frank Thölix             156                  85    2.10.22,2      22.04,6
 46. Jonas Pått               Ingå IF             145    2.10.36,9      22.19,3
 47. Mikael Forsell           IK Falken            38    2.10.46,9      22.29,3
 48. Tommy From               IF Åsarna            40    2.10.47,7      22.30,1
 49. Fredrik Blomster         Sibbo                32    2.10.58,8      22.41,2
 50. Rune Nyman               IF Brahe             70    2.11.07,4      22.49,8
 51. Jimmy Bexar              IS Söderby           31    2.11.30,5      23.12,9
 52. Roland Semskar           Larsmo IF            76    2.11.34,7      23.17,1
 53. Arto Fränti              Kokkolan Suunnista  104    2.11.36,2      23.18,6
 54. Andreas  Ingerström      IF Brahe             49    2.11.39,4      23.21,8
 55. Kari Uusitupa            Vihs.                86    2.12.16,8      23.59,2
 56. Björn Stenback           156                  82    2.13.14,5      24.56,9
 57. Johnny Fagerholm         Larsmo IF            37    2.13.23,8      25.06,2
 58. Roni Etelämäki           Toholammin Urheilij  36    2.13.44,6      25.27,0
 59. Otto Domars              Kisorbo              33    2.13.45,7      25.28,1
 60. Petri Raveala            Electrofit           20    2.13.54,4      25.36,8
 61. Christian Kantola        Sundom IF            54    2.14.08,0      25.50,4
 62. Matias Kronholm          Kronholm IF         235    2.14.12,8      25.55,2
 63. Petja Jantunen           SHS                  50    2.14.23,0      26.05,4
 64. Thomas Pitkänen          Rakennusmaisteri     71    2.14.25,4      26.07,8
 65. Jan Grankull             IK Falken            42    2.14.58,2      26.40,6
 66. Marko Löija              IF Minken            62    2.15.15,9      26.58,3
 67. Tomas Gädda              -                    43    2.16.11,3      27.53,7
 68. Rejd Nylund              IK Falken            69    2.16.33,4      28.15,8
 69. Ronny Svartsjö           IF Femman           207    2.16.35,3      28.17,7
 70. Roland Kock              IK Falken            57    2.16.49,5      28.31,9
 71. Viktor Westerholm        Pargas IF           156    2.17.12,6      28.55,0
 72. Petri  Myllymäki         Kokkola              66    2.17.16,1      28.58,5
 73. Rasmus Vikström          Larsmo IF            89    2.17.19,5      29.01,9
 74. Ari Puranen              Pietarsaaren hiihtä  72    2.17.23,4      29.05,8
 75. Kenneth Storvist         IF Brahe             84    2.17.26,0      29.08,4
 76. Christian Fremling       Wasa Endurance      103    2.17.28,6      29.11,0
 77. Sigge Ahlgren            Si-Su                90    2.18.06,4      29.48,8
 78. Magnus Kevin             Tenala IF            55    2.18.13,0      29.55,4
 79. Sven-Erik Libäck         IS Söderby          131    2.20.52,8      32.35,2
 80. Thomas Kronholm          IF Brahe            129    2.21.10,1      32.52,5
 81. Risto Haverinen          Lohtajan Veikot      47    2.21.22,0      33.04,4
 82. Samuel Eklund            Ytteresse           169    2.21.27,5      33.09,9
 83. Tomas Lillqvist          IF Standard         132    2.22.03,2      33.45,6
 84. Kenneth Sjöberg          Si-Su                78    2.22.08,0      33.50,4
 85. Ulf Stenman              Team Sportia Matts  202    2.22.08,8      33.51,2
 86. Jonas Nyman              Bergö IF            141    2.22.14,1      33.56,5
 87. Mårten Kjellman          IK Falken           125    2.22.48,1      34.30,5
 88. Patrik Björk             Vörå IF              94    2.22.57,6      34.40,0
 89. Markku Luhtajärvi        Vaasan Hiihtäjät    136    2.23.16,2      34.58,6
 90. Tommy Kroksjö            IK Falken           128    2.23.19,5      35.01,9
 91. Anders Forsberg          IF Åsarna           102    2.23.22,8      35.05,2
 92. Sune Lind                IK Falken           244    2.23.46,1      35.28,5
 93. Johan Gäddnäs            Jakobstad            44    2.24.04,9      35.47,3
 94. Lucas Johansson          Team MLJ Johansson   52    2.24.08,5      35.50,9
 95. Jan Erlund               OK Trian            100    2.24.09,1      35.51,5
 96. Sven Sjölund             Larsmo IF            79    2.24.25,4      36.07,8
 97. Simon Manselin           Vasa                 65    2.24.33,6      36.16,0
 98. Niklas Talling           Folkhälsan          154    2.25.10,5      36.52,9
 99. Peter Rönnqvist          Larsmo               73    2.25.19,3      37.01,7
100. Alfred Kjellman          IF Brahe             56    2.26.02,5      37.44,9
101. Anders Holmqvist         Larsmo IF           108    2.26.20,6      38.03,0
102. Mats  Jakobsson          Vasa                186    2.26.37,6      38.20,0
102. Harry Jåfs               IF Brahe            188    2.26.37,6      38.20,0
104. Simon Lönnvik            Sivia               194    2.26.40,7      38.23,1
105. Lauri Ruberg             Eesti               149    2.26.44,1      38.26,5
106. Robert Örn               Jungsund            211    2.27.42,7      39.25,1
107. Mikko Olli               Smedsby             198    2.27.43,3      39.25,7
108. Kristian Nordenswan      Team hagbard         91    2.27.46,9      39.29,3
109. Stig  Boström            Oravais IF          166    2.27.58,4      39.40,8
110. Jonas Mård               Kållby               67    2.28.11,0      39.53,4
111. Jan Riska                Hop-Hab Team        147    2.28.11,9      39.54,3
112. Markus Nordberg          Mirka Ski Team      140    2.29.02,1      40.44,5
113. Jonas Åberg              Team Fun Raise      158    2.30.39,9      42.22,3
114. Viktor Holm              Ski Team Holm       180    2.31.09,9      42.52,3
115. Bror-Erik Kronqvist      IF Minken            59    2.31.21,1      43.03,5
116. Mikael  Ingman           Sibbo-Vargarna      115    2.31.40,2      43.22,6
117. Gustav Simons            IF Drott            229    2.31.46,3      43.28,7
118. Petter Lingonblad        Sundom IF           134    2.32.01,5      43.43,9
119. Stefan  Skrabb           IF Brahe/ Frejs Gam  81    2.32.08,5      43.50,9
120. Anders Ingman            IF Sibbo Vargarna   116    2.32.21,1      44.03,5
121. Patrick Häggblom         TNT                 183    2.32.24,4      44.06,8
122. Jonas  Nykung            Aldrigdeltagitförr  195    2.32.25,0      44.07,4
123. Anders Mattsson          Jakobstad           138    2.32.25,4      44.07,8
124. Niklas Keskinen          Si-Su               123    2.32.27,6      44.10,0
125. Andreas Brenner          Kyrkslätt If         99    2.32.31,7      44.14,1
126. Stig Göran Lolax         LIF/Caverion        135    2.32.32,9      44.15,3
127. Mikael  Karell           Kyrkslätt IF        122    2.32.34,7      44.17,1
128. Mikael Norrbo            Jakobstad           226    2.32.39,0      44.21,4
129. Timo Rautamo             Wasa Endurance      200    2.33.10,8      44.53,2
130. Sauli Honkala            Pietarsaaren Hiiht  112    2.33.22,0      45.04,4
131. Classe Lindström                             243    2.33.50,8      45.33,2
132. Simon Sandvik            Simons Bygg          75    2.34.09,1      45.51,5
133. Andreas Roslund          IF Brahe            148    2.35.07,1      46.49,5
134. Mårten Fogström          Ingen               101    2.36.13,2      47.55,6
135. Thomas Jansson           IF Femman           187    2.36.18,4      48.00,8
136. Alf Harju                IF Brahe             46    2.36.25,7      48.08,1
137. Mats Johansson           Team  MLJ Johansson  51    2.36.41,4      48.23,8
138. Kimmo Kalliokoski        Jeppis wolley       121    2.36.56,5      48.38,9
139. Marcus Åkerberg          Borgå               234    2.38.01,5      49.43,9
140. Johan Sandnäs            IF Brahe             74    2.38.01,9      49.44,3
141. Niclas Häggblom          Ing.byrå Bj Häggbl  182    2.38.13,8      49.56,2
142. Daniel Englund           Jakobstad            34    2.40.26,3      52.08,7
143. Göran Småros             Kraft skidor        151    2.40.44,4      52.26,8
144. Tommy Ahlsved                                238    2.40.50,1      52.32,5
145. Håkan Österholm          Lojo                160    2.40.52,1      52.34,5
146. Sune Kaptens             Si-Su               189    2.40.55,8      52.38,2
147. Henrik Wik               ORC                 209    2.41.00,0      52.42,4
148. Markku Koivumäki         Vetelin Urheilijat  126    2.41.49,8      53.32,2
149. Jens Jern                IF Femman           118    2.42.01,6      53.44,0
150. Folke Jutila             Si-Su               119    2.42.31,1      54.13,5
151. Mikael Huldén            IK Myran            113    2.42.34,5      54.16,9
152. Glenn Punsar             IK Falken           144    2.43.06,4      54.48,8
153. Anders Björkell          Jakobstad            95    2.43.22,6      55.05,0
154. Ulf Enkvist              Si-Su               172    2.43.41,2      55.23,6
155. Clas-Göran  Nylund       IK Myran            196    2.43.49,2      55.31,6
156. Boris Häggman            Vörå IF             114    2.43.59,1      55.41,5
157. Henrik Lillqvist         Henriks Muskelverk  133    2.44.20,7      56.03,1
158. Patrik Martin            UF KAMRATERNA       137    2.44.23,9      56.06,3
159. Pehr-Olof  Kalander      Maxmo sportklubb    120    2.44.34,5      56.16,9
160. David Wiklund            Åland               157    2.44.39,3      56.21,7
161. Ronnie Björkström        Jakobstad            97    2.45.10,2      56.52,6
162. Eero Haverinen           Kangasala           107    2.45.23,6      57.06,0
163. Anders Åhman             -                   210    2.45.27,7      57.10,1
164. Janne Pettersson         Tärve Tjarvaiset    143    2.45.49,1      57.31,5
165. Roy Torrkulla            IF Minken           155    2.46.18,9      58.01,3
166. Thommy  Lindqvist        IK Myran            193    2.46.19,4      58.01,8
167. Christer Holmbacka       IF Brahe            181    2.46.21,0      58.03,4
168. Ingman Brännäs                               239    2.46.43,2      58.25,6
169. Anders Holmäng           IK Falken           109    2.47.03,3      58.45,7
170. Fjalar Suni              Ingen               204    2.47.11,7      58.54,1
171. Johan Palmroos           Mirka Ski Team      199    2.48.02,9      59.45,3
172. Robin Lind               IK Falken           222    2.48.29,3      60.11,7
173. Antti Hanhilahti         Larsmo IF            45    2.49.56,9      61.39,3
174. Patrik Jensén            Kyrkslätt IF        117    2.50.54,6      62.37,0
175. Anders Lundberg          Team 156            241    2.51.57,9      63.40,3
176. Jonas Holmkvist          Team 156            240    2.51.58,3      63.40,7
177. Stefan Bredbacka         LIf                  98    2.54.39,4      66.21,8
178. Tom Heinonen             Hirvlax             178    2.54.47,1      66.29,5
179. Johnny Björklund         Purmo                96    2.55.58,4      67.40,8
180. Guy Isaksson             Houtskär IF         185    2.56.03,9      67.46,3
181. Pekka Junkala            Hartman rauta       221    2.56.36,6      68.19,0
182. Andre  Ingman                                184    2.56.44,4      68.26,8
183. Olav Hellman             Mirka Ski Team      219    2.57.04,9      68.47,3
184. Olle Martin              Uf Kamraterna       223    2.57.20,0      69.02,4
185. Tommy Sigg               Sigg-Plant Tomato   201    2.57.45,3      69.27,7
186. Björn Lillkvist                              236    2.58.24,6      70.07,0
187. Ole Gustafsson           IK Myran            177    2.58.42,5      70.24,9
188. Janne Saari              LaVe                228    2.59.03,2      70.45,6
189. Peter Rif                IK Falken           146    3.01.05,1      72.47,5
190. Stefan Brännkärr         IF Åsarna           167    3.01.51,3      73.33,7
191. Stefan Grankulla         Ingen               105    3.02.33,8      74.16,2
192. Andreas Ahlfors          Tärve Tjarvaiset    161    3.02.48,4      74.30,8
193. Stig Åhman               Pedersöre Pojkarna  159    3.03.38,6      75.21,0
194. Mika Mäenpää             IF Brahe            139    3.03.44,8      75.27,2
195. Staffan Martin           Uf Kamraterna       224    3.05.02,3      76.44,7
196. Tom Oja                  Jakobstad           197    3.06.28,0      78.10,4
197. Patrik  Granlund         Mirka Ski Team      176    3.06.29,3      78.11,7
198. Frank Westström          Lillby              208    3.06.53,4      78.35,8
199. Otto Enberg              Team Ahtola/Enberg  170    3.07.25,8      79.08,2
200. Jonas Ahtola             Team Ahtola/Enberg  163    3.07.26,0      79.08,4
201. Jacob Finne              Mirka Ski Team      173    3.08.26,7      80.09,1
202. Mikael  Borgmästars      Mirka Ski Team      165    3.11.25,9      83.08,3
203. Frej Björklund           Kronoby             218    3.11.27,3      83.09,7
204. Dan Vikman               Team Vikis          233    3.13.00,9      84.43,3
205. Thomas  Mård             MG Ski Team         225    3.14.39,4      86.21,8
206. Markus Honga                                 110    3.15.31,5      87.13,9
207. Mikael Sundström         OK Trian            152    3.18.18,7      90.01,1
208. Wilhelm Helenius                             179    3.19.48,9      91.31,3
209. Fredrik Forsén           IF Standard         175    3.22.48,2      94.30,6
210. Jan-Erik Lindqvist       FC Motion           192    3.26.24,0      98.06,4
211. Tom Björkell             Lysarholmen         164    3.26.28,6      98.11,0
212. Mikael Johansson         FF Jaro             242    3.26.29,1      98.11,5
213. Magnus Bengs             Vörå                 93    3.27.06,1      98.48,5
214. Anders Weckström         Borgå               232    3.28.55,8     100.38,2
215. Timo Suvanto             Lakeuden Sportti    206    3.29.01,0     100.43,4
216. Mikael Hautanen          Vörå IF             106    3.31.31,7     103.14,1
217. Lasse Asplund            -                   216    3.32.28,3     104.10,7
218. Johan Bertlin            -                   217    3.33.19,8     105.02,2
219. Olav Sandström           Ski team Ola Sands  245    3.39.38,6     111.21,0
220. Sebastian Källman        -                   191    3.42.03,0     113.45,4
221. Bo Karlsson              Åland               190    3.44.30,7     116.13,1
222. Stefan Abrahamsson       Tövsala ragglare    215    3.45.43,8     117.26,2
223. Janne  Westström         Lillby              212    3.48.18,2     120.00,6
224. Magnus Dahlbacka         IF Åsarna           168    3.53.53,4     125.35,8
225. Fredrik  Hongel          IK Myran            111    4.06.24,9     138.07,3

 Avbröt   2
  -  25.            Juhani Jämsä             Toholammin Urheilijat
  - 203.            Bjarne Ståhl             Sibbo V
 Ej Start  11
  -   8.            Tomas Mäenpää            Ski team Mäenpää
  -   9.            Riku Lehto               Vimpelin Teollisuusmaalaus Oy
  -  10.            Hannes Mäenpää           Ski team Mäenpää
  -  48.            Herman Hjulfors          IK Falken
  -  58.            llkka Korhonen           Sala-Gym Lehtikangas
  -  92.            Alexander Ahlvik         Ski team Mäenpää
  - 153.            Martin Svenlin           Bosund
  - 214.            Marko Niemi              LOVE
  - 227.            Christian Nyman          JBK
  - 230.            Ulf Stadig               IF Brahe
  - 231.            Tommy Tupeli             Larsmo
Sarjaluettelo

N40 Damer - Naiset 40 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Terhi Pollari            Ski team Mäenpää    401    2.00.43,4
  2. Eevakaisa Loukusa        Siilinjärven hiiht  402    2.04.57,7       4.14,3
  3. Ann-Sofi Pitkänen        Borgå Akilles       418    2.08.36,3       7.52,9
  4. Malin Källman            Team Sportia Matts  403    2.14.24,1      13.40,7
  5. Mari Lindström           Imatran Urheilijat  416    2.15.22,0      14.38,6
  6. Annika Sjöström          IF Brahe            404    2.15.33,9      14.50,5
  7. Marjo Ena                IK Falken           406    2.17.55,8      17.12,4
  8. Anna Rask                Pargas IF           420    2.26.26,5      25.43,1
  9. Tove Gäddnäs             IF Brahe            409    2.26.47,5      26.04,1
 10. Anna Korpisaari          Bergö IF            437    2.27.54,8      27.11,4
 11. Jessica  Strandholm      Vörå IF             405    2.28.53,3      28.09,9
 12. Jonna Rask               Pargas IF           419    2.30.19,4      29.36,0
 13. Nina Bergkulla           Wasa Endurance      427    2.32.54,6      32.11,2
 14. Annika Sandvik           IK Falken           445    2.34.09,7      33.26,3
 15. Karita  Jungar           If Brahe / Mamis    407    2.36.54,0      36.10,6
 16. Anne Ekström             Jakobstad           429    2.42.02,0      41.18,6
 17. Marika Lehtelä                               438    2.42.33,4      41.50,0
 18. Camilla Söderholm        Bennäs              422    2.44.09,1      43.25,7
 19. Sonja Mäenpää            Ski team Mäenpää    456    2.45.51,2      45.07,8
 20. Camilla Jakobsson        IF Minken           435    2.46.09,2      45.25,8
 21. Gun Hassila              Jakobstad           454    2.46.12,3      45.28,9
 22. Åsa Wargh                Ski team Mäenpää    457    2.47.30,8      46.47,4
 23. Jaana Grankull           IK Falken           413    2.50.09,8      49.26,4
 24. Mikaela Bäckström        Pörtom sportlubb    452    2.51.13,3      50.29,9
 25. Heidi Skog               IS Söderby          421    2.54.56,4      54.13,0
 26. Annika Lundström-Nygård  Vörå IF             410    2.54.58,4      54.15,0
 27. Barbro Molander          MamIS               417    2.55.03,6      54.20,2
 28. Kirsi Nyrhinen           Team Electrofit     425    2.57.58,7      57.15,3
 29. Hanna Eriksson           Jakobstad           412    2.58.26,2      57.42,8
 30. Ann-Louise Engström      Vörå IF             408    3.00.54,0      60.10,6
 31. Annika Holmström-Fors    Team Sportia Matts  432    3.02.29,8      61.46,4
 32. Christina  Sundelin      Tärve Tjarvaiset    446    3.02.48,6      62.05,2
 33. Cajsa Mäenpää            IF Brahe            441    3.03.07,5      62.24,1
 34. Ann-Charlotte Heinonen   Hirvlax             455    3.03.30,5      62.47,1
 35. Alicia Mäenpää           IF Brahe            442    3.03.43,8      63.00,4
 36. Maria Björkman           Jakobstad           451    3.03.59,1      63.15,7
 37. Janina  Enkvist          IF Brahe            411    3.05.37,2      64.53,8
 38. Katarina Pihl            Pargas IF           443    3.05.53,2      65.09,8
 39. Susanna Jakobsson        Si-Su/MamIS         436    3.06.51,5      66.08,1
 40. Tina Söderbacka          Team Helga          448    3.13.55,6      73.12,2
 41. Marianne Rif             IK Falken           444    3.21.32,5      80.49,1
 42. Maria Walden             Electrofit          423    3.23.41,4      82.58,0
 43. Mariann Högnäs           Kronoby             433    3.25.51,8      85.08,4
 44. Anna-Lena Bengs          Vörå                426    3.27.03,9      86.20,5
 45. Erica Wiik               Vasa                424    3.32.58,9      92.15,5
 46. Petra Linden             Team Nordic Trail   440    3.37.27,9      96.44,5
 47. Nora Allden              Tärve tjarvaiset    450    3.40.29,3      99.45,9
 48. Anna Åhman               -                   449    3.42.01,1     101.17,7
 49. Barbro Lindberg          Borgå Akilles       439    3.44.41,1     103.57,7
 50. Chatarina Westström      Lillby              458    3.46.34,9     105.51,5
 51. Marina Björklund         Kronoby             428    3.54.59,3     114.15,9
 52. Maria  Ingerström        IF Brahe            434    4.00.01,2     119.17,8
 53. Raija  Hirsikangas       -                   431    4.49.13,8     168.30,4
 54. Hannele Koskela          Haan Rasti          453    4.50.35,9     169.52,5

 Avbröt   1
  - 414.            Ellinor  Johansson       Team MLJ Johansson
 Ej Start   2
  - 415.            Ulrika Krokvik-Oja       Jakobstad
  - 430.            Catharina Englund        IF Brahe
Sarjaluettelo

M26 Motionsklass - Kuntosarja 26 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Matilda Snellman         IF Brahe            372    1.42.18,6
  2. Petra Sweins                                 376    1.51.46,7       9.28,1
  3. Roland Backman           Solf IK             362    1.56.13,5      13.54,9
  4. Katariina Pynttäri       Alajärven Ankkurit  369    2.02.53,5      20.34,9
  5. Kimmo Koivisto           OgolomaTriathlon    365    2.02.53,6      20.35,0
  6. Kaj Råstedt              Run with Cancer     370    2.07.10,7      24.52,1
  7. Simo Käräjämäki          Mustasaari          366    2.08.42,4      26.23,8
  8. Sverre Sandås            SSJ                 371    2.17.33,0      35.14,4
  9. Linda  Backlund          IF Minken           360    2.27.06,1      44.47,5
 10. Markus Backlund          IF Minken           361    2.27.09,9      44.51,3
 11. Ritva Käräjämäki         Mustasaari          367    2.27.20,1      45.01,5
 12. Alejandra Parra SepúlvedaColombia            368    2.29.24,4      47.05,8
 13. Nina Gref-Hiekkanen      Korsholm            364    2.34.51,6      52.33,0
 14. Ann Backman              Solf IK             363    2.37.54,2      55.35,6
 15. Riitta Tarvus            Pieksän Latu ry     373    2.58.46,4      76.27,8
Sarjaluettelo

TIDLÖS Tidlös - Ilman aikaa 40 km P

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

(-)  Eeva-Kaarina Aaltonen    IF Brahe            499     Ei aikaa          --
(-)  Jukka Aaltonen           IF Brahe            500     Ei aikaa          --
(-)  Patricia Ahlsved         IK Falken           498     Ei aikaa          --
(-)  Putte Andersson          IF Brahe            497     Ei aikaa          --
(-)  Cecilia Bredbacka        -                   496     Ei aikaa          --
(-)  Hans Byggmästar          IF Brahe            495     Ei aikaa          --
(-)  Heimo Fiskaali           Kokkolan Suunnista  494     Ei aikaa          --
(-)  Tarja Harjupatana        Vetelin Urheiljat   493     Ei aikaa          --
(-)  Björn Hellqvist          Nykarleby           492     Ei aikaa          --
(-)  Sandra Johansson         IK Falken           490     Ei aikaa          --
(-)  Bertel Johan Lindqvist   Östanskogens skida  489     Ei aikaa          --
(-)  Barbro Stara                                 375     Ei aikaa          --
(-)  Gunnar Stara                                 374     Ei aikaa          --
(-)  Annika Suomi             xx                  447     Ei aikaa          --
(-)  Frej Suomi               xx                  205     Ei aikaa          --
(-)  Joel Svenfelt            Vasa                487     Ei aikaa          --
(-)  Marianne Svenfelt        Larsmo              488     Ei aikaa          --
(-)  Gundel Westerholm                            485     Ei aikaa          --

 Ej Start   1
  - 486.            Tapio Lehtinen
Sarjaluettelo