Fäbodaloppet 2013 Fäbodahiihto

Tulokset - Resultat

© IF Brahe
H42; D42; T42; P16; F16;

Herrar-Miehet 42 km K

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mats Jakobsson           IF Minken                  2.01.24,6
  2. Henrik Ekstrand          Ski Team Mäenpää           2.02.44,6       1.20,0
  3. Hannu Tapani Paaso       Sievi                      2.03.49,9       2.25,3
  4. Christian Grannas        Vörå IF                    2.03.56,7       2.32,1
  5. Oskar Johannes Sjölund   IF Brahe                   2.04.54,4       3.29,8
  6. Sebastian Ginman         Solf IK                    2.08.20,6       6.56,0
  7. Hans Mäenpää             Ski Team Mäenpää           2.08.49,6       7.25,0
  8. Marko Honkala            Si-Su                      2.10.02,7       8.38,1
  9. Markus Parkkinen         IF Brahe                   2.10.34,6       9.10,0
 10. Mikael Eklund            Vörå IF                    2.10.37,4       9.12,8
 11. Erik Holm                Si-Su                      2.10.41,1       9.16,5
 12. Johnny Sjölind           IK Kronan                  2.12.22,8      10.58,2
 13. Thomas Mäenpää           Ski Team Mäenpää           2.12.29,5      11.04,9
 14. Juha Harju               IK Falken                  2.12.51,1      11.26,5
 15. Jonas Mäenpää            Ski Team Mäenpää           2.13.04,4      11.39,8
 16. Tom West                 IK Falken                  2.13.09,2      11.44,6
 17. Johan Mäenpää            Ski Team Mäenpää           2.13.15,8      11.51,2
 18. Jens Hagback             Tjöck IK                   2.14.14,4      12.49,8
 19. Tobias Nybäck            IF Minken                  2.14.19,4      12.54,8
 20. Oscar Högnabba           SK Åsen                    2.15.20,1      13.55,5
 21. Viktor Westerholm        Pargas IF                  2.15.23,3      13.58,7
 22. Patrik Hjort             IF Femman                  2.15.38,6      14.14,0
 23. Marko Honkanen           Perhon Kiri                2.15.45,0      14.20,4
 24. Sam Mäenpää              Ski Team Mäenpää           2.16.18,7      14.54,1
 25. Antti Kämi               Vaasa                      2.17.11,1      15.46,5
 26. Keijo Piippolainen       PieHi                      2.18.40,5      17.15,9
 27. Niklas Wikblom           IF Minken                  2.19.36,2      18.11,6
 28. Peter Virtanen           IF Brahe                   2.20.08,9      18.44,3
 29. Simon Sandvik            IK Falken                  2.21.58,1      20.33,5
 30. Fredrik Grannas          Vörå IF                    2.23.35,1      22.10,5
 31. Sören Östman             Fluid-Bag Oy Ab            2.23.56,9      22.32,3
 32. Daniel Åbacka            IS Söderby                 2.25.27,0      24.02,4
 33. Mikael Nylund            Petalax IK                 2.25.31,8      24.07,2
 34. Stefan Mäki              Permo BK                   2.25.32,6      24.08,0
 35. Robert Östberg           Si-Su                      2.25.33,9      24.09,3
 36. Roland Semskar           Larsmo IF                  2.25.37,9      24.13,3
 37. Tomas Wikblom            If Minken                  2.25.44,0      24.19,4
 38. Tryggve Melin            Vörå IF                    2.25.49,8      24.25,2
 39. Rune Erik Nyman          IF Brahe                   2.25.55,5      24.30,9
 40. Kent Westerholm          Pargas IF                  2.26.40,5      25.15,9
 41. Jukka Teirikangas        Kaustisen Pohjan-Veikot    2.27.06,4      25.41,8
 42. Mikael Sandzelius        Älvdalens IF               2.27.12,3      25.47,7
 43. Fredrik Hagström         Team Ostromap              2.27.15,8      25.51,2
 44. Johan Sandnäs                                       2.27.22,5      25.57,9
 45. Patrik Still             IF Brahe                   2.28.29,0      27.04,4
 46. Mikael Dahlqvist         Närpes                     2.28.37,9      27.13,3
 47. Sören Svenlin            IK Kronan                  2.28.52,7      27.28,1
 48. Jari Sjöström            Larsmo IF                  2.29.02,5      27.37,9
 49. Kristoffer Blomqvist     Team Ostromap              2.29.08,7      27.44,1
 50. Aleksi Kujala            PieHi                      2.29.19,8      27.55,2
 51. Carl-Wilhelm Stenman     Larsmo IF                  2.29.34,8      28.10,2
 52. Ronny Wiklund            IF Minken                  2.29.38,7      28.14,1
 53. Hannes Mäenpää           Ski Team Mäenpää           2.29.52,4      28.27,8
 54. Peter Fors               Si-Su                      2.30.00,7      28.36,1
 55. Kaj Lindskog             IK Myran                   2.30.39,8      29.15,2
 56. Roland Kock              IK Falken                  2.33.21,7      31.57,1
 57. Johnny Fagerholm         Larsmo IF                  2.33.37,8      32.13,2
 58. Ari Haukilahti           Vetelin Urheilijat         2.33.47,8      32.23,2
 59. Sören Hellmark           IF Minken                  2.34.02,5      32.37,9
 60. Anders Keituri           NCK                        2.34.24,9      33.00,3
 61. Mårten Häggman           IK Falken                  2.34.34,3      33.09,7
 62. Kim Mäenpää              Ski Team Mäenpää           2.34.35,1      33.10,5
 63. Viktor Mäenpää           Ski Team Mäenpää           2.34.36,6      33.12,0
 64. Anders Björklund         Team Ostromap              2.34.40,2      33.15,6
 65. Mikael Forsell           IK Falken                  2.34.48,0      33.23,4
 66. Filip Häggblom           Gamlakarleby IF            2.35.36,5      34.11,9
 67. Kurt Sandler             Si-Su                      2.35.37,3      34.12,7
 68. Johan Mattfolk           Kraft Skidor               2.35.50,8      34.26,2
 69. Harry Jåfs               IF Brahe                   2.36.32,6      35.08,0
 70. Per-Anders  Forsman      Vörå IF                    2.36.36,2      35.11,6
 71. Christian Ahlö           Bosund                     2.36.42,3      35.17,7
 72. Tero Pasanen             Bothnia Service            2.36.51,1      35.26,5
 73. Andreas Jåfs             Vörå                       2.36.52,1      35.27,5
 74. Kenneth Sjöberg          Si-Su                      2.36.54,6      35.30,0
 75. Niklas Talling           IK Myran                   2.36.56,9      35.32,3
 76. Stig-Johan Back          Mirka Ski Team             2.37.12,8      35.48,2
 77. Stefan Lillqvist         IK Falken                  2.37.19,5      35.54,9
 78. Sauli Honkala            PieHi                      2.37.30,1      36.05,5
 79. Tomas Granholm           Maxmo SK                   2.37.31,4      36.06,8
 80. Jan Riska                IF Brahe                   2.38.06,6      36.42,0
 81. Patrik Skog              IK Kronan                  2.39.10,4      37.45,8
 82. Karl-Johan Båsk          Petalax IK                 2.39.16,9      37.52,3
 83. Peter Juselius           IF PP                      2.39.20,4      37.55,8
 84. Alfred Streng            Vasa                       2.39.22,6      37.58,0
 85. Tommy Kroksjö            IK Falken                  2.39.53,7      38.29,1
 86. Patrik Björk             Vörå                       2.39.59,8      38.35,2
 87. Henrik Smedlund          Motionär                   2.40.02,4      38.37,8
 88. Jukka Himanka            Kalajoen Junkkarit         2.40.13,1      38.48,5
 89. Håkan Johannes Ollqvist  Kokkola                    2.41.24,0      39.59,4
 90. Alfred Kjellman          IF Brahe                   2.42.03,5      40.38,9
 91. Ulf Enqvist              Si-Su                      2.42.21,2      40.56,6
 92. Iain Moore               Huhtasuon Hiihto 2000      2.42.25,8      41.01,2
 93. Tomas Porthin            IF Brahe                   2.42.46,1      41.21,5
 94. Dan Häggblom             MySports Team              2.42.47,2      41.22,6
 95. Daniel Enkvist           TL Trans                   2.43.05,5      41.40,9
 96. Göran Holm               IF Minken                  2.43.24,3      41.59,7
 97. Bengt Westerlund         Pargas IF                  2.44.06,0      42.41,4
 98. Björn Stenback           Malax If                   2.44.13,2      42.48,6
 99. Andreas Rönnqvist        Si-Su                      2.44.26,9      43.02,3
100. Mikko Olli               Korsholm                   2.44.52,6      43.28,0
101. Christer Rönnlund        Vörå IF                    2.44.56,7      43.32,1
102. Juha Olli                Larsmo                     2.44.57,2      43.32,6
103. Erik Smeds               Si-Su                      2.45.07,8      43.43,2
104. Peter Granlund           Jakobstad                  2.45.09,3      43.44,7
105. Pasi Suvanto             Si-Su                      2.46.02,6      44.38,0
106. Göran Småros             Kraft skidor               2.46.07,9      44.43,3
107. Tom Emet                                            2.46.28,4      45.03,8
108. Jockum Rönnbacka         IF Brahe                   2.46.52,4      45.27,8
109. Jonas Holmkvist          Jakobstad                  2.47.27,9      46.03,3
110. Rurik Sundström          Simons Element             2.47.53,2      46.28,6
111. Tommy Joensuu            IF Brahe                   2.49.42,1      48.17,5
112. Henrik Snellman          Polisen                    2.49.49,2      48.24,6
113. Gustav Simons            If Drott / gymnastik       2.49.51,0      48.26,4
114. Mikael Norrbo            Jakobstad                  2.50.03,6      48.39,0
115. Stefan Skrabb            IF Brahe                   2.50.44,1      49.19,5
116. Thomas Kronholm          Jakobstad                  2.50.52,4      49.27,8
117. Tommi Isomäki            PieHi                      2.50.53,2      49.28,6
118. Matti Rajala             Ia-Pa                      2.51.07,7      49.43,1
119. Anders Nygård            Mirka Ski Team             2.51.08,1      49.43,5
120. Kim Rundell              Pedersöre                  2.51.09,9      49.45,3
121. Tor Wik                  IF Minken                  2.51.14,5      49.49,9
122. Hans Källström           Kraft Skidor               2.51.21,8      49.57,2
123. Kimmo Jormalainen        Lestijärvi                 2.51.50,9      50.26,3
124. Frej Stenman             Larsmo IF                  2.51.58,9      50.34,3
125. Tom Bredbacka            Larsmo IF                  2.52.00,2      50.35,6
126. Tom Stenlund             IF Brahe                   2.52.21,2      50.56,6
127. Torolf Ahlnäs            Si-Su                      2.52.22,4      50.57,8
128. Greger Bergström         IF Minken                  2.52.39,6      51.15,0
129. Anders Lundberg          Maxmo Sk                   2.52.43,6      51.19,0
130. Lars Tjärulf             Gamlakarleby IF            2.52.59,7      51.35,1
131. Mika Jylhä               Polisen                    2.53.04,8      51.40,2
132. Kennet Riska             Team Beamex                2.54.11,2      52.46,6
133. Sigvald Ahlgren          Si-Su                      2.54.17,5      52.52,9
134. Timo Pohjola             YRE                        2.54.18,9      52.54,3
135. Jan-Erik Backlund        IK Falken                  2.54.37,7      53.13,1
136. Tomas Swanljung          Vasa                       2.54.49,6      53.25,0
137. Sven-Ole Ahlbäck         Böle Ck                    2.55.06,8      53.42,2
138. Joakim Lindell           IF Brahe                   2.55.07,7      53.43,1
139. Johan Söderlund          Norrvalla Sport            2.55.20,5      53.55,9
140. Tore Högnäs              IF Brahe                   2.56.18,3      54.53,7
141. Thomas Cederberg         Rolls-Royce Oy             2.56.32,3      55.07,7
142. Ralf Bäckström           Vasa Skidklubb             2.56.33,5      55.08,9
143. Simon Sundqvist          IF Brahe                   2.57.20,2      55.55,6
144. Torolf Libäck            Team Swan                  2.57.58,4      56.33,8
145. Anders Östman            Larsmo IF                  2.58.01,9      56.37,3
146. Antti Hahtokari          Rolls-Royce Oy             2.58.07,2      56.42,6
147. Jan Åbacka               IS Söderby                 2.58.20,3      56.55,7
148. Krister Kanckos          Ytteresse                  2.58.29,4      57.04,8
149. Jonathan Mania           Växjö kanot club           2.58.35,8      57.11,2
150. Henrik Wik               Nööri                      3.00.00,4      58.35,8
151. Tuomas Hakuli            Oulu                       3.00.12,9      58.48,3
152. Toivo Hautamäki          Nivalan Urheilijat         3.00.16,9      58.52,3
153. Martti Mäkikangas        Nivalan Urheilijat         3.00.18,8      58.54,2
154. Stig Cederberg           IK Falken                  3.00.33,9      59.09,3
155. Viktor Ekman             Ekmans Bussar              3.01.12,0      59.47,4
156. Mats Strandvall          IK Kronan                  3.01.39,4      60.14,8
157. Dan Stenlund             IF Brahe                   3.01.56,6      60.32,0
158. Peter Nylund             Ik Kronan                  3.02.02,9      60.38,3
159. Joakim Nyback            IF Kvarken                 3.02.05,2      60.40,6
160. Rolf Mannil              Vörå IF                    3.02.13,0      60.48,4
161. Stefan Bredbacka         Jakobstad                  3.02.47,3      61.22,7
162. Dan-Anders Nyvik         IF Minken                  3.03.10,6      61.46,0
163. Richard Blomqvist        Glad amatör                3.03.39,5      62.14,9
164. Veikko Petäjisto         Si-Su                      3.03.45,1      62.20,5
165. Jonas Dahl               SÅKA                       3.04.16,7      62.52,1
166. Andreas Ingerström       Pedersöre                  3.04.32,7      63.08,1
167. Frank Thölix             Munsmo                     3.04.40,9      63.16,3
168. Ingmar Brönnös           IF Brahe                   3.05.54,0      64.29,4
169. Tom Fors                 SK Åsen                    3.06.22,6      64.58,0
170. Markus Honga             Si-Su                      3.06.24,7      65.00,1
171. Anders Mattsson          Jakobstad                  3.06.51,9      65.27,3
172. Per Olof Kalander        MSK                        3.06.56,1      65.31,5
173. Ronnie Backlund          Jakobstad                  3.07.04,7      65.40,1
174. Keijo Mehto              Si-Su                      3.07.39,4      66.14,8
175. Kim Auvinen              IV Birger                  3.07.39,6      66.15,0
176. Christian Flinck         Esse                       3.08.05,8      66.41,2
177. Kenneth Nyblom           GIF                        3.08.08,8      66.44,2
178. Robert Svartsjö          Karperö                    3.08.25,3      67.00,7
179. Robin Carlson            Glad amatör                3.09.17,8      67.53,2
180. Jan Hägg                 Bomba Janne Ski            3.09.49,7      68.25,1
181. Johan Palmroos           Mirka Ski Team             3.09.52,1      68.27,5
182. Elof Hästbacka                                      3.10.01,0      68.36,4
183. Tim Berglund             Vifk                       3.10.16,0      68.51,4
184. Trygve Cederberg         IF Brahe                   3.10.28,6      69.04,0
185. Janne Näse               Kronoby                    3.10.38,3      69.13,7
186. Tuomo Kujala             Si-Su                      3.11.48,4      70.23,8
187. Kim Ahlgren              LBK                        3.11.55,5      70.30,9
188. Ulf-Johan Björknäs       Solf IK                    3.13.01,4      71.36,8
189. Kristian Forsman         IF Brahe                   3.14.00,4      72.35,8
190. Hans Ahlsved             IF Brahe                   3.14.10,1      72.45,5
191. Sture Manderbacka        GIF                        3.14.27,2      73.02,6
192. Mikael Hautanen          Vörå IF                    3.15.30,6      74.06,0
193. Evert Rönnqvist          Norvalla Sport             3.17.39,7      76.15,1
194. Ola Sundqvist            IF Brahe                   3.18.31,9      77.07,3
195. Olli Mäkipelto           Noyra                      3.20.20,1      78.55,5
196. Oscar Jutila             IF Brahe                   3.20.32,8      79.08,2
197. Folke Jutila             Si-Su                      3.20.34,4      79.09,8
198. Jarl Wilhelmsson         FC Motion                  3.20.36,5      79.11,9
199. Asko Kinnunen            Kinnulan Kimmot            3.20.47,8      79.23,2
200. Niklas Sund              Solf IK                    3.22.18,0      80.53,4
201. Guy   Häggblom           IF Drott                   3.22.46,2      81.21,6
202. Gösta Willman            IF Minken                  3.23.21,4      81.56,8
203. Mats Löfberg             IF Brahe/SSJ               3.23.52,2      82.27,6
204. Staffan Majors           Solf IK                    3.26.46,4      85.21,8
205. Christer Holmbacka       IF Brahe                   3.28.12,9      86.48,3
206. Pontus Holmbacka         IF Brahe                   3.28.13,9      86.49,3
207. Kaj Wideman              Diving 80                  3.29.49,4      88.24,8
208. Mårten Vidberg           IK Kamp                    3.30.04,1      88.39,5
209. Henrik Lillqvist                                    3.30.19,7      88.55,1
210. Jan-Erik Lindqvist       FC Motion                  3.30.43,4      89.18,8
211. Kaj Björndahl            Asunto Björndahl           3.35.05,8      93.41,2
212. Johan Sjöblom            Vörå IF                    3.36.00,5      94.35,9
213. Jan-Olof Eriksson        IF Minken                  3.36.04,5      94.39,9
214. Putte Andersson          IF Brahe                   3.38.59,7      97.35,1
215. Tom Björkell             Lysarholmen                3.42.39,6     101.15,0
216. Jan Sunabacka            AB Kortvans Mört           3.45.46,4     104.21,8
217. Tommy Sigg               IF Kraft Ski               3.49.40,3     108.15,7
218. Patrik Långs             Vörå IF                    3.58.27,7     117.03,1
219. Patrick Forsbacka        AB Kortvans Mört           4.36.02,5     154.37,9
 Avbrutit - Keskeyttäneet   2
  -  11.            Jonas Skog               IK Kronan
  -   3.            Henrik Östman            Sunnanviks BK
 Ej startat - Poisjääneet  13
  - 165.            Peter Isakas             IK Falken
  - 112.            Rejd Nylund              IK Falken
  - 110.            Mats Lövsund             NCK
  - 100.            Juha Järvinen            Lapuan Virkiä
  -  95.            Greger Emet              Si-Su
  -  74.            Mikko Anders Aalto       Jurvan Voima
  -  63.            Raimo Orjala             LoVe
  -  47.            Henrik Fagerudd          IF Brahe
  -  45.            Nygård Kenneth           Ski Team Mäenpää
  -  34.            Thomas Skrifvars         IF Kraft Ski
  -  29.            Patrik Fleen             Mirka Ski Team
  -   8.            Niklas Lindell           IF Brahe
  -   7.            Björn Nybacka            IK Falken
Klasser - Sarjat

Damer-Naiset 42 km K

  1. Ann-Louise Nyback        IF Minken                  2.28.57,8
  2. Malin Källman            IF Brahe                   2.31.38,7       2.40,9
  3. Emma Sjölund             IF Brahe                   2.35.54,5       6.56,7
  4. Marjo Ena                IK Falken                  2.37.32,6       8.34,8
  5. Ann-Louise Sundström     IF Brahe                   2.42.53,0      13.55,2
  6. Anne Kalliokoski         Vetelin Urheilijat         2.44.54,6      15.56,8
  7. Johanna Back             Mirka Ski Team             2.47.14,0      18.16,2
  8. Jenny Löfstedt           NCK                        2.55.10,5      26.12,7
  9. Johanna Syrjälä          Härmänseudun hiihtäjät     2.55.58,9      27.01,1
 10. Marika Ahola             Toholammin Urheilijat      2.56.02,8      27.05,0
 11. Katarina Vesterlund      Si-Su                      3.00.36,9      31.39,1
 12. Diana Wikblom            IF Minken                  3.01.23,5      32.25,7
 13. Alexandra Strandvall     IK Kronan                  3.01.38,9      32.41,1
 14. Elina Varinen            PieHi                      3.03.03,7      34.05,9
 15. Camilla Nynäs            Larsmo IF                  3.03.42,9      34.45,1
 16. Ulrika Mrevik Svenlin    IK Kronan                  3.06.11,8      37.14,0
 17. Riitta Raudaskarhi       Bomba Janne Ski            3.09.49,0      40.51,2
 18. Barbro Molander          IF Brahe                   3.12.16,0      43.18,2
 19. Sofia Stenvall           IF Brahe                   3.13.00,9      44.03,1
 20. Pia Dahlund              IF Brahe                   3.18.21,8      49.24,0
 21. Monica Andersson         Larsmo                     3.22.22,8      53.25,0
 22. Ann-Sofi Björkstrand     Gamlakarleby IF            3.24.04,8      55.07,0
 23. Kaija Mäkikangas         Nivalan Urheilijat         3.28.33,0      59.35,2
 24. Maj-Britt Grönberg       PSK                        3.30.03,7      61.05,9
 25. Janette Kock             IF Brahe                   3.37.56,9      68.59,1
 26. Satu Järvinen            Ski Leppäkangas            3.48.10,4      79.12,6
 27. Tarja Kujala             PieHi                      3.56.21,2      87.23,4
 28. Lena Häggblom            Munsala                    3.58.01,1      89.03,3
 29. Eeva-Kaarina Aaltonen    IF Brahe                   4.12.31,9     103.34,1
 30. Vivian Öst               IK Falken                  4.14.38,7     105.40,9
 31. Emmi Lund                Glas Service               4.44.22,3     135.24,5
 Ej startat - Poisjääneet   2
  - 313.            Heidi Sund               Munsmo
  - 301.            Marie-Louise Öst         IK Falken
Klasser - Sarjat

Tidlös-Ajaton 42 km K

  1. Christel Finne           Nykarleby                     0.00,1
  1. Kaj Finne                Si-Su                         0.00,1
  1. Jukka Aaltonen           IF Brahe                      0.00,1
  1. Bjarne Östman            IF Minken                     0.00,1
  1. Camilla Jakobsson        IF Minken                     0.00,1
  1. Tommy Ahlsved            IF Brahe                      0.00,1
  1. Josefin Sandvik          IF Brahe                      0.00,1
  1. Per Sjöstrand            Larsmo IF                     0.00,1
  1. Ola Lassus               Jakobstad                     0.00,1
  1. Mikael Graner            Jakobstad                     0.00,1
  1. Karin Stenhäll           IF Brahe                      0.00,1
  1. Barbro Stara             IF Brahe                      0.00,1
  1. Gunnar Stara             IF Brahe                      0.00,1
  1. Annette Kronholm-CederberSMLF                          0.00,1
  1. Hannes Wallin                                          0.00,1
  1. Cecilia Österlund                                      0.00,1
  1. Jens Rafael Nyberg       Boliden Kokkola               0.00,1
  1. Hanelle Koskela          Kokkola                       0.00,1
  1. Raija Hirsikangas        Kokkola                       0.00,1
  1. Kaija Hänninen           ViHs                          0.00,1
  1. Lasse Jansson            Pinnistys                     0.00,1
  1. Peter Jofs               Vasa Simsällskap              0.00,1
  1. Harri Pietilä            Si-Su                         0.00,1
  1. Jari Jakobson            Si-Su                         0.00,1
  1. Sofi Borgmästars-Saka                                  0.00,1
  1. Patricia Ahlsved         IK Falken                     0.00,1
  1. Viola Westerholm         Pargas IF                     0.00,1
  1. Gundel Westerholm        Pargas IF                     0.00,1
  1. Anne Myntti-Snellman     IF Brahe                      0.00,1
  1. Holmström Sture                                        0.00,1
  1. Susanna Östman           Kvevlax                       0.00,1
  1. Mats  Östman             Kvevlax                       0.00,1
  1. Mathias Henriksson       IK Falken                     0.00,1
  1. Henrik  Sandbacka        Athlon                        0.00,1
  1. Mikael Johansson         Centers                       0.00,1
  1. Bjarne Dahlman           LUP-82                        0.00,1
  1. Hans Byggmästar          IF Brahe                      0.00,1
  1. Elisabeth Andersson      IF Brahe                      0.00,1
 Ej startat - Poisjääneet   2
  - 839.            Magnus Envik             Hmm
  - 838.            Jonas Madsen             Sibbo
Klasser - Sarjat

Pojkar 16 Pojat 10 km K

  1. Ravinder Kohtaniemi      Ykspihlajan Reima            34.06,4
  2. Naveen Kohtaniemi        Ykspihlajan Reima            34.27,5       0.21,1
  3. Felix Forsgård           IF Minken                    34.27,8       0.21,4
  4. Fredrik Forsell          IK Falken                    35.04,7       0.58,3
  5. Jere Ena                 IK Falken                    36.28,4       2.22,0
  6. Robin Still              IF Brahe                     37.47,8       3.41,4
  7. Eric Lillqvist           IK Falken                    40.09,2       6.02,8
  8. Christian Tarvonen       IK Falken                    41.36,2       7.29,8
  9. Andreas West             IK Falken                    47.46,1      13.39,7
Klasser - Sarjat

Flickor 16 Tytöt 10 km K

  1. Hanna Westerlund         IF Brahe                     40.13,0
  2. Sara Finnäs              IF Brahe                     42.31,3       2.18,3
  3. Erika Westerlund         IF Brahe                     42.31,8       2.18,8
  4. Amanda  Nyfors           IF Brahe                     42.32,6       2.19,6
  5. Elin Björk               IK Falken                    46.13,2       6.00,2
  6. Teodora Westerlund       IF Brahe                     47.39,7       7.26,7
  7. Emilia Björk             IK Falken                    53.00,6      12.47,6
  8. Jenny Strandvall         IF Brahe                     58.07,2      17.54,2
Klasser - Sarjat