Fäbodaloppet MTB 2017

Fäbodaloppet MTB 2017

R E S U L T A T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: MYL30; NYL30; KUNTO

MYL30 Herrar - Miehet 30 km

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. André Haga               GIF MTB Team        106    1.15.55,5
  2. Aleksi Kujala            Larsmo IF           137    1.16.49,0       0.53,5
  3. Mattias Stenmark         Nck                 122    1.17.05,5       1.10,0
  4. Markus Simelius          WVC                 153    1.17.51,0       1.55,5
  5. Jonathan  Fröjdö         Larsmo IF           128    1.20.26,1       4.30,6
  6. Kim Fagerudd             Larsmo IF           127    1.20.34,4       4.38,9
  7. Marko Honkala            LIF/SI-SU           136    1.21.54,3       5.58,8
  8. Keijo Mehto              LIF/Si-Su           104    1.22.16,5       6.21,0
  9. Tord Åkerman             Imatek              108    1.24.49,9       8.54,4
 10. Jaakko Toppari           www.rosebikes.fi /  168    1.25.10,0       9.14,5
 11. Jakob Lampa              LIF                 126    1.26.12,7      10.17,2
 12. Marko Kuoppala           LIF/Si-Su           121    1.27.07,7      11.12,2
 13. Ove Haldin               Ck Triton           114    1.28.24,7      12.29,2
 14. Jonas Mård               LIF                 118    1.30.19,0      14.23,5
 15. Kimmo  Lehtimäki                             112    1.30.24,5      14.29,0
 16. Filip Vikström           IS Söderby          133    1.30.29,4      14.33,9
 17. Joel Lampa               If Larsmo           123    1.31.56,5      16.01,0
 18. Daniel Åbacka            IS Söderby          149    1.31.59,9      16.04,4
 19. Christian Kantola        Wasa Velocity       119    1.32.01,7      16.06,2
 20. Ben Sundström                                159    1.33.17,5      17.22,0
 21. Jesse Asikainen                              160    1.33.20,3      17.24,8
 22. Samuli Nieminen                              170    1.33.41,5      17.46,0
 23. Kennet Riska             NCK                 135    1.34.13,4      18.17,9
 24. Marko Ahopelto           lif/si-su           120    1.34.35,5      18.40,0
 25. Daniel Sundqvist                             162    1.34.49,2      18.53,7
 26. Lasse Asplund                                154    1.34.52,9      18.57,4
 27. Ronny Hagman                                 171    1.34.58,0      19.02,5
 28. Krister Sundblad                             103    1.35.05,7      19.10,2
 29. Filiph Lampa                                 132    1.35.27,1      19.31,6
 30. Peter Sanden             Sandsund            144    1.37.00,4      21.04,9
 31. Rejd Nylund                                  124    1.39.09,6      23.14,1
 32. Tobias Stråka            Nykarleby           143    1.39.20,5      23.25,0
 33. Niklas Asplund                               145    1.39.34,8      23.39,3
 34. Mikael Nylund            VIS                 176    1.39.47,1      23.51,6
 35. Robin Mäenpää            IF Brahe            140    1.40.16,7      24.21,2
 36. Anders Bergman           CK Triton           158    1.40.19,1      24.23,6
 37. Stefan Grannas           Jtk-power           117    1.40.23,4      24.27,9
 38. Henrik Snellman          Nck                 130    1.40.27,5      24.32,0
 39. Joakim Sjölund           Larsmo if           165    1.40.31,2      24.35,7
 40. Daniel Södergård         Jakobstad           148    1.40.52,5      24.57,0
 41. Thomas Hjerpe            If5                 125    1.41.39,5      25.44,0
 42. Marcus Östman            BK Playboys         113    1.43.58,8      28.03,3
 43. Harri  Pietilä           SI-SU               156    1.44.04,1      28.08,6
 44. Christian Hjulfors       NCE                 174    1.44.09,0      28.13,5
 45. Johnny Blomqvist         Lif                 138    1.44.44,1      28.48,6
 46. Kristian Finell                              175    1.45.04,0      29.08,5
 47. Kenneth Mörk             SKJ                 152    1.45.15,0      29.19,5
 48. Otto Domars              Kvevlax             166    1.45.36,5      29.41,0
 49. Magnus Wikman            Mirka Bike Team     111    1.46.42,0      30.46,5
 50. Niko Ahopelto                                129    1.47.20,0      31.24,5
 51. Mats Asplund                                 151    1.47.25,2      31.29,7
 52. Viktor Sjölund           Larsmo if           164    1.48.27,4      32.31,9
 53. Anders Mattsson                              107    1.50.02,6      34.07,1
 54. Tommi Viiperi                                169    1.50.30,3      34.34,8
 55. Otto Wikblom                                 139    1.51.20,7      35.25,2
 56. Jim  Kronqvist                               134    1.51.20,9      35.25,4
 57. Sasha Laitinen           NCK                 105    1.51.50,6      35.55,1
 58. Patrik Högstedt          Skata               146    1.53.07,3      37.11,8
 59. Stefan R Sandler         Varvets IS          147    1.53.43,5      37.48,0
 60. Stefan Ståhlberg         Oravais IF          163    1.59.23,4      43.27,9
 61. Lars-Håkan Molander      Pedersöre FBK       155    1.59.42,4      43.46,9
 62. Jan Snellman             Esse                157    2.00.11,5      44.16,0
 63. Sven  Sjölund            Larsmo IF           141    2.06.12,0      50.16,5
 64. Johannes Kackur          Larsmo IF           161    2.08.31,2      52.35,7

 Avbröt   1
  - 150.            Anton Sjölund            If Brahe
 Ej Start   6
  - 109.            Peter Virtanen           If Brahe
  - 110.            Patrik Fleen             Mirka Bike Team
  - 115.            Valter Lönnberg          Lonnberg MTB
  - 116.            Magnus Lönnberg          Lonnberg MTB
  - 142.            Petter Mattsson          GIF-Chebici / Pettsson Coaching
  - 167.            Magnus Lönnberg          Lonnberg MTB
Sarjaluettelo

NYL30 Damer - Naiset 30 km

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Antonia Haga             OPP                 581    1.32.04,5
  2. Piia Laihorinne          LIF                 561    1.33.51,9       1.47,4
  3. Tina Ahopelto            lif                 563    1.44.55,3      12.50,8
  4. Emma  Myrevik-Lampa                          579    1.45.21,4      13.16,9
  5. Essi Hakala                                  582    1.46.08,3      14.03,8
  6. Anna Lampa                                   578    1.58.50,0      26.45,5
  7. Emely Häger              IF Nykarlebynejden  580    2.00.34,5      28.30,0
Sarjaluettelo

KUNTO Motionsklass - Kuntosarja 15 km

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. William  Sundkvist                           586       0.00,1
  1. Christian Holmqvist      SI-SU               587       0.00,1
  1. Rasmus Sjölund           Larsmo IF           588       0.00,1
  1. Filip Koivuniemi         LIF                 589       0.00,1
  1. Christoffer Dalhem       Nedervetil          590       0.00,1
  1. Ronnie Sundkvist         Lif                 595       0.00,1
  1. Alfred Mäenpää           Larsmo if           596       0.00,1
  1. Janne Sundkvist                              597       0.00,1
  1. Johan Frantz             Maxmo sportklubb    598       0.00,1
  1. Jan-Erik  Lindqvist      FC Motion           599       0.00,1
  1. Jonas Hansson            Sandsund            600       0.00,1
Sarjaluettelo