BASTU CUP 2018 - Testloppet

R E S U L T A T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: MYL; NYL

MYL Herrar 10 km

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Kevin Sandell            Kajs Massagetjänst  192      32.58,6       0.00,0
  2. Björn Sandler            IS Söderby          144      33.00,7       0.02,1
  3. Josef Krokvik            Sankt Jakobs Försa  136      35.00,0       2.01,4
  4. Christian Ahlö                               115      35.20,1       2.21,5
  5. Fredrik Lönnqvist        Oravais IF          135      36.13,2       3.14,6
  6. Tomas Mäenpää            Ski team Mäenpää    130      36.32,4       3.33,8
  7. Viktor Lönnqvist                             149      36.51,3       3.52,7
  8. Max Pesola               Si-Su               194      37.14,2       4.15,6
  9. Filip Vikström           IS Söderby          155      37.39,8       4.41,2
 10. Wilhelm Holm             SI-SU               132      37.54,6       4.56,0
 11. Henrik Ekstrand          Ski team Mäenpää    131      37.56,6       4.58,0
 12. Dan Liljeqvist           A-zeta ET           138      38.17,0       5.18,4
 13. Mattias Lybäck           SI-SU               120      38.21,7       5.23,1
 14. Dan Sjölind              IS Söderby          111      38.25,1       5.26,5
 15. Kaj Hagman               Österbottens polis  122      38.45,5       5.46,9
 16. Erik Holm                Si-Su               195      38.46,0       5.47,4
 17. Peter Kengo              IF Nykarlebynejden  126      39.36,2       6.37,6
 18. Otto Wikblom                                 134      39.59,4       7.00,8
 19. Robert Kengo             IF Nykarlebynejden  127      40.54,5       7.55,9
 20. Jan Grankull             IK Falken           110      41.09,6       8.11,0
 21. Pontus Enlund            HOP-HAB TEAM        102      41.26,5       8.27,9
 22. Tore Svenfelt                                133      41.43,5       8.44,9
 23. Johnny Backman           SI-SU               121      42.07,5       9.08,9
 24. Simon Öst                Team Kosläppet      114      42.58,4       9.59,8
 25. Kjell Kronqvist          Hop-Hab Team        148      43.09,9      10.11,3
 26. Ingmar Juselius          HOP-HAB TEAM        101      43.14,0      10.15,4
 27. Sten Braxen              Si-Su               196      43.15,0      10.16,4
 28. Matias Antell            KP-Tri              141      43.15,9      10.17,3
 29. Johan Lövsund            IS Söderby          143      43.17,3      10.18,7
 30. Ari Puranen              If Drott            119      43.19,0      10.20,4
 31. Jonas Klemets                                124      43.23,9      10.25,3
 32. Timo Konttinen           Hop-hab team        158      43.28,2      10.29,6
 33. Benjamin Haglund         Larsmo Brandmannak  139      43.44,7      10.46,1
 34. Henrik Fagerudd          IF Brahe            156      43.55,9      10.57,3
 35. Nicklas Solin            Jeussen springpojk  112      44.44,7      11.46,1
 36. Christian Hjulfors       NCE                 151      44.49,0      11.50,4
 37. Jon Majors               IF Brahe            157      44.52,2      11.53,6
 38. Kenneth Sjöberg          Si-Su               193      44.59,7      12.01,1
 39. Christer Björklund       Hop-Hab Team        108      45.07,2      12.08,6
 40. Ronnie Björkström                            142      45.13,6      12.15,0
 41. Anders Björklund         if brahe            125      45.27,5      12.28,9
 42. Lucas Liljekvist         IF Brahe            129      46.01,0      13.02,4
 43. Thomas Kronholm          IF Brahe            159      46.10,6      13.12,0
 44. Henrik Lillqvist         Henriks Muskelverk  106      46.12,2      13.13,6
 45. Fredrik Fors                                 161      46.14,9      13.16,3
 46. Mathias Flink            Soulsurfers         153      46.37,5      13.38,9
 47. Tommy Forsman            Hop-Hab team        160      46.38,9      13.40,3
 48. Tomas Gädda                                  113      46.53,1      13.54,5
 49. Jonas Krokvik            Pedersöre           104      46.54,4      13.55,8
 50. Peik Renvall             Team Explore        103      47.00,3      14.01,7
 51. Kent Brännbacka                              128      47.07,2      14.08,6
 52. Fredrik Rosenberg        Team Kosläppet      116      47.08,1      14.09,5
 53. Niklas Asplund                               109      47.10,3      14.11,7
 54. Joel Kaitfors            Team Kosläppet      117      47.13,8      14.15,2
 55. Markus Snellman                              150      48.29,9      15.31,3
 56. Tommy Käldqvist          If Pucken           140      48.31,4      15.32,8
 57. Tobias Widdas            Team Kosläppet      118      48.47,8      15.49,2
 58. Torsten Wikman                               152      49.20,8      16.22,2
 59. Stig Göran Lolax         Caverion/IF Pucken  147      51.12,9      18.14,3
 60. Örjan Räikönen           Old Boys            191      51.13,1      18.14,5
 61. Erik Stara                                   154      52.24,9      19.26,3
 62. Lars Haglund             IF Drott            145      53.03,2      20.04,6
 63. Markus Nylund            Pedersöre           146      54.35,2      21.36,6
 64. Martin Lybäck            Kronoby             123      54.44,5      21.45,9
 65. Anders Westerlund        Jakobstad           137      56.42,5      23.43,9

Sarjaluettelo

NYL Damer 10 km

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Veronica Kengo           IF Nykarlebynejden  311      37.59,1       0.00,0
  2. Emely Häger              IF Nykarlebynejden  302      41.30,9       3.31,8
  3. Karita Jungar            If Drott / MaMis    304      44.19,2       6.20,1
  4. Gun Hassila              KP-Tri              308      47.43,0       9.43,9
  5. Pia Blomqvist            KP-Tri              309      48.10,7      10.11,6
  6. Helena Antell            KP-Tri              307      48.23,7      10.24,6
  7. Barbro Molander          IF brahe            315      50.02,8      12.03,7
  8. Ann-Louise Sundström     IF Brahe            310      50.27,8      12.28,7
  9. Johanna Back                                 314      50.43,9      12.44,8
 10. Marlene Joskitt          IK Falken           303      51.04,1      13.05,0
 11. Frida Öhman                                  306      52.55,6      14.56,5
 12. Cajsa Mäenpää            IF Brahe            318      53.28,2      15.29,1
 13. Alicia Mäenpää           IF Brahe            317      53.32,8      15.33,7
 14. Pia Pettersen            Trivsel             322      54.39,0      16.39,9
 15. Karolina Lassfolk        Trivsel             321      55.39,5      17.40,4
 16. Catrine Gädda                                313      56.57,4      18.58,3
 17. Maria Björkman                               316      58.02,0      20.02,9
 18. Linda Gädda                                  305    1.03.38,7      25.39,6

Sarjaluettelo