BATUCUP - FINAL 2018

R E S U L T A T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: MYL; NYL

MYL Herrar - Miehet 10 km

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Jan Kaas                 GIF                 490      32.56,1       0.00,0
  2. Björn Sandler            IS Söderby          144      33.00,0       0.03,9
  3. Josef Krokvik            Sankt Jakobs Försa  136      34.18,2       1.22,1
  4. Christian Ahlö                               115      35.02,6       2.06,5
  5. Tommy Åbacka             IS Söderby         1304      36.33,4       3.37,3
  6. Max Pesola               Si-Su               194      36.34,1       3.38,0
  7. Daniel Åbacka            IS Söderby         1302      36.49,6       3.53,5
  8. Filip Vikström           IS Söderby          155      37.09,7       4.13,6
  9. Cristoffer Björnvik                          478      37.18,8       4.22,7
 10. Henrik Ekstrand          Ski team Mäenpää    131      37.25,6       4.29,5
 11. Dan Liljeqvist           A-zeta ET           138      37.45,7       4.49,6
 12. Niklas Wikblom           IFN                 493      37.46,1       4.50,0
 13. Dan Sjölind              IS Söderby          111      38.22,0       5.25,9
 14. Wilhelm Holm             SI-SU               132      38.35,0       5.38,9
 15. Stefan Storvall                             1303      38.47,1       5.51,0
 16. Otto Wikblom                                 134      39.15,8       6.19,7
 17. Peter Kengo              IF Nykarlebynejden  126      39.19,1       6.23,0
 18. Jan Grankull             IK Falken           110      39.22,6       6.26,5
 19. Bo Lönnbäck              Hop-Hab team        480      39.34,4       6.38,3
 20. Kaj Hagman               Österbottens polis  122      39.36,4       6.40,3
 21. Johan Mäenpää            ski team Mäenpää   1301      39.51,2       6.55,1
 22. Robert Kengo             IF Nykarlebynejden  127      40.01,9       7.05,8
 23. Jere Ena                 IK Falken           492      40.11,0       7.14,9
 24. Kjell Kronqvist          Hop-Hab Team        148      40.36,9       7.40,8
 25. Pontus Enlund            HOP-HAB TEAM        102      40.43,9       7.47,8
 26. Viktor Lönnqvist                             149      40.59,8       8.03,7
 27. Tommy Forsman            Hop-Hab team        160      41.00,6       8.04,5
 28. Benjamin Haglund         Larsmo Brandmannak  139      41.08,9       8.12,8
 29. Sten Braxen              Si-Su               196      41.23,4       8.27,3
 30. Ingmar Juselius          HOP-HAB TEAM        101      41.41,5       8.45,4
 31. Matias Antell            KP-Tri              141      41.55,3       8.59,2
 32. Johan Lövsund            IS Söderby          143      41.58,3       9.02,2
 33. Lucas Liljekvist         IF Brahe            129      42.29,1       9.33,0
 34. Mathias Flink            Soulsurfers         153      42.48,9       9.52,8
 35. Kenneth Sjöberg          Si-Su               193      43.07,4      10.11,3
 36. Christer Björklund       Hop-Hab Team        108      43.27,3      10.31,2
 37. Jonas Krokvik            Pedersöre           104      43.37,9      10.41,8
 38. Jonas Klemets                                124      44.01,9      11.05,8
 39. Fredrik Rosenberg        Team Kosläppet      116      44.09,7      11.13,6
 40. Anders Björklund         if brahe            125      44.24,5      11.28,4
 41. Markus Snellman                              150      44.27,5      11.31,4
 42. Kent Brännbacka                              128      44.32,9      11.36,8
 43. Fredrik Fors                                 161      44.36,4      11.40,3
 44. Timo Konttinen           Hop-hab team        158      44.42,0      11.45,9
 45. Simon Öst                Team Kosläppet      114      44.57,5      12.01,4
 46. Tomas Gädda                                  113      45.23,9      12.27,8
 47. Peik Renvall             Team Explore        103      45.31,4      12.35,3
 48. Tobias Widdas            Team Kosläppet      118      46.00,0      13.03,9
 49. Nicklas Solin            Jeussen springpojk  112      46.00,9      13.04,8
 50. Torsten Wikman                               152      46.10,9      13.14,8
 51. Erik Stara                                   154      46.25,8      13.29,7
 52. Henrik Lillqvist         Henriks Muskelverk  106      46.29,0      13.32,9
 53. Thomas Kronholm          IF Brahe            159      46.38,0      13.41,9
 54. Niklas Asplund                               109      47.53,6      14.57,5
 55. Stig Göran Lolax         Caverion/IF Pucken  147      48.22,0      15.25,9
 56. Andreas Brännbacka       Sandsund            474      49.45,1      16.49,0
 57. Lars Haglund             IF Drott            145      49.52,4      16.56,3
 58. Martin Sundqvist                             491      50.59,6      18.03,5
 59. Markus Nylund            Pedersöre           146      51.10,4      18.14,3
Sarjaluettelo

NYL Damer - Naiset 10 km

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Veronica Kengo           IF Nykarlebynejden  311      38.48,1       0.00,0
  2. Emely Häger              IF Nykarlebynejden  302      40.48,8       2.00,7
  3. Karita Jungar            If Drott / MaMis    304      43.08,1       4.20,0
  4. Pia Blomqvist            KP-Tri              309      44.46,1       5.58,0
  5. Nina Lehtinen                                479      45.44,1       6.56,0
  6. Gun Hassila              KP-Tri              308      47.01,1       8.13,0
  7. Helena Antell            KP-Tri              307      47.21,4       8.33,3
  8. Cajsa Mäenpää            IF Brahe            318      48.10,2       9.22,1
  9. Marlene Joskitt          IK Falken           303      49.03,7      10.15,6
 10. Frida Öhman                                  306      49.07,5      10.19,4
 11. Barbro Molander          IF brahe            315      49.30,8      10.42,7
 12. Ann-Louise Sundström     IF Brahe            310      50.02,2      11.14,1
 13. Alicia Mäenpää           IF Brahe            317      50.04,2      11.16,1
 14. Karolina Lassfolk        Trivsel             321      53.19,8      14.31,7
 15. Maria Björkman                               316      54.46,9      15.58,8
 16. Catrine Gädda                                313      56.04,5      17.16,4
 17. Linda Gädda                                  305    1.02.29,4      23.41,3
 18. Jessica Renlund          ORC Finland         476   18.42.27,5    1083.39,4
Sarjaluettelo