Bastu-Cup 2017 - Testloppet

R E S U L T A T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: BC

BC Sarjan nimi puuttuu 10 km V

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Björn Sandler            IS Söderby           74      35.01,8
  2. Viktor Lönnqvist         Ski team Mäenpää     44      35.30,7       0.28,9
  3. Christian Ahlö           Ingen Förening       73      35.50,7       0.48,9
  4. Josef Krokvik            Sankt Jakobs försam  49      36.09,5       1.07,7
  5. Fredrik Lönnqvist        Oravais IF           84      36.21,6       1.19,8
  6. Max Pesola               SI-SU                16      36.31,0       1.29,2
  7. Niklas Wikblom           IFN                  30      37.23,7       2.21,9
  8. Henrik Ekstrand          Ski team Mäenpää     43      37.59,4       2.57,6
  9. Niklas Dahllund          IF Brahe             52      38.00,7       2.58,9
 10. Christoffer Björnvik     Pedersöre             3      38.08,8       3.07,0
 11. Jonas Skog               IS Söderby           63      38.10,9       3.09,1
 12. Dan Liljeqvist           A-zeta               56      38.13,1       3.11,3
 13. Tommy Åbacka             IS Söderby           39      38.13,8       3.12,0
 14. Anders Kanckos           Ingen förening       69      38.16,2       3.14,4
 15. Daniel Mannström         Lepplax              12      38.36,8       3.35,0
 16. Pasi Auvinen             SI-SU                22      38.51,5       3.49,7
 17. Erik Holm                SI-SU                20      38.55,1       3.53,3
 18. Peter Kengo              Pensala              59      39.34,8       4.33,0
 19. Bo Lönnbäck              HOP HAB Team         50      39.37,1       4.35,3
 20. Marcus Jungell                                94      39.54,6       4.52,8
 21. Jan Grankull             IK Falken             4      40.13,3       5.11,5
 22. Markus Nilsson           IF Minken            70      40.17,4       5.15,6
 23. Pontus Enlund            HOP HAB Team          2      40.18,5       5.16,7
 24. Otto Wikblom             Socklot              54      40.19,0       5.17,2
 25. Veronica Kengo           IF Nykarlebynejden   58      40.27,0       5.25,2
 26. Sten Brasken             SI-SU                28      40.40,3       5.38,5
 27. Otto Gripenberg          IF Brahe            303      40.44,4       5.42,6
 28. Wilhelm Holm             SISU                308      40.47,3       5.45,5
 29. Jonas Hällund            Ingen förening       62      40.48,7       5.46,9
 30. Frank Esselström         Kungskök             47      40.55,2       5.53,4
 31. Keijo Mehto              SISU                 91      41.00,9       5.59,1
 32. Sam Mäenpää              Ski team Mäenpää     42      41.15,0       6.13,2
 33. Joakim Lindvall          SI-SU                46      41.16,9       6.15,1
 34. Isak Holm                Sport               302      41.39,7       6.37,9
 35. Ari Puranen              IF Drott             11      41.45,2       6.43,4
 36. Johan Lövsund            IS Söderby           24      41.56,7       6.54,9
 37. Emely Häger              Mis Body Care        75      41.59,3       6.57,5
 38. Alf Svenfelt             GIF                 306      42.00,2       6.58,4
 39. Timo Konttinen           HOP HAB Team         19      42.05,1       7.03,3
 40. Robert Kengo             Pensala UF           72      42.13,1       7.11,3
 41. Kenneth Ståhl            Jakobstad            60      42.38,5       7.36,7
 42. Ingmar Juselius          HOP HAB Team          1      42.40,6       7.38,8
 43. Matias Sandvik           IK Falken            76      42.57,3       7.55,5
 44. Henrik Fagerudd          IF Brahe             48      43.02,5       8.00,7
 45. Johnny Backman           SI-SU                26      43.07,9       8.06,1
 46. Kenneth Sjöberg          SI-SU                21      43.18,4       8.16,6
 47. Fredrik Hagström         IS Söderby           89      43.51,5       8.49,7
 48. Tapio Lehtinen           PieHi                97      43.59,8       8.58,0
 49. Sören Höstman            IS Söderby          301      44.22,3       9.20,5
 50. Tore Svenfelt            Larsmo               78      44.26,8       9.25,0
 51. Tommy Forsman            HOP HAB Team         93      44.27,7       9.25,9
 52. Patrik Vesterlund        Ae run               40      44.29,6       9.27,8
 53. Robert Östberg           SI-SU                45      45.14,5      10.12,7
 54. Carina Backlund          KP-TRI               82      45.31,0      10.29,2
 55. Matias Antell            KP-TRI               83      46.00,8      10.59,0
 56. Nicklas Solin            Jakobstad            33      46.05,1      11.03,3
 57. Emilia Holmberg          Ingen förening        9      46.27,7      11.25,9
 58. Alfred Kjellman          IF Brahe             36      46.37,5      11.35,7
 59. Jörgen Häggman           Purmo FBK            68      46.39,9      11.38,1
 60. Benjamin Haglund         Larsmo Brandmannakl  80      46.44,1      11.42,3
 61. Martin Högkulla                              309      46.49,6      11.47,8
 62. Thomas Kronholm          IF Brahe             55      46.57,7      11.55,9
 63. Lucas Liljekvist         IF Brahe             53      47.05,8      12.04,0
 64. Frank Bäcksholm          A. Le Coq            41      47.11,3      12.09,5
 65. Ida Jounsuu              IF Brahe            305      47.14,8      12.13,0
 66. Andreas  Boström         Team Snabbast i Lars  5      47.17,2      12.15,4
 67. Henrik Liljeqvist        Ingen förening       61      47.22,7      12.20,9
 68. Malen Flink              MamIS                66      47.31,3      12.29,5
 69. Sofia Stenvall           MamIS                17      47.33,1      12.31,3
 70. Folke Jutila             SI-SU                23      47.33,9      12.32,1
 71. Jonas Westerlund         Mjölvacka IK         29      47.36,6      12.34,8
 72. Bjarne Häggblom                               96      48.12,9      13.11,1
 73. Kurt Sandler             SISU                 90      48.20,2      13.18,4
 74. Tomas Gädda              Jakobstad            14      48.55,8      13.54,0
 75. Jouni Palojärvi                               92      49.17,2      14.15,4
 76. Andreas Brännbacka       Sandsund             79      49.32,0      14.30,2
 77. Sonja Enqvist-Nyman      Ingen förening       77      49.44,8      14.43,0
 78. Susanna Jakobsson        SI-SU/MamIS          25      49.52,0      14.50,2
 79. Jaana Grankull           IK Falken            67      49.54,1      14.52,3
 80. Robin Backlund           IK Falken            86      49.55,7      14.53,9
 81. Carl-Gustav Rönnqvist    Jakobstad            37      49.58,9      14.57,1
 82. Jonny Asplund                                 88      50.04,8      15.03,0
 83. Marlene Joskitt          IK Falken            18      50.43,3      15.41,5
 84. Valter Joensuu           IF Brahe            304      50.47,5      15.45,7
 85. Linus Snellman                                95      51.13,1      16.11,3
 86. Jennie Strömberg         -                    27      51.29,4      16.27,6
 87. Patrik Lindgren          Jakobstad            71      51.41,1      16.39,3
 88. Anders Westerlund        Jakobstad            38      51.41,2      16.39,4
 89. Stig Göran Lolax         Caverion             34      51.59,1      16.57,3
 90. Tommy Käldqvist          If Pucken            13      52.00,9      16.59,1
 91. Jonas Krokvik            Pedersöre             6      52.17,5      17.15,7
 92. Mikaela Klemets                               98      52.46,8      17.45,0
 93. Heidi Skog               Ingen förening       64      53.21,2      18.19,4
 94. Mats Kåll                PP                   81      53.36,9      18.35,1
 95. Bo-Göran Finskas         HOP HAB Team         87      54.13,3      19.11,5
 96. Christian Backlund       IK Falken            85      54.35,0      19.33,2
 97. Catrine Gädda            Sandsund             35      58.50,1      23.48,3
 98. Peter Sund               Mirka                65    1.03.49,5      28.47,7

 Keskeyttäneet   1
  - 307.            Reeta Fagerholm          IF Drott
 Poisjääneet   8
  -   7.            Karita Jungar            IF Brahe / Mamis
  -   8.            Annika Pettersson        Forsby bollklubb
  -  10.            Hanna Frostdahl          IF Drott
  -  15.            Niklas Keskinen          SI-SU
  -  31.            Jan Riska                HOP HAB Team
  -  32.            Frida Öhman              Nykarleby
  -  51.            Anette Lönnbäck          IF Brahe
  -  57.            Kari Viinikka            HOP HAB Team
Sarjaluettelo