Bastu-Cup 2017 FINAL

R E S U L T A T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: BCF

BCF Deltävling 5 10 km

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Björn Sandler            IS Söderby           74      33.52,1
  2. Daniel Stenlund          Ab Norlic Oy        322      34.58,7       1.06,6
  3. Christian Ahlö           Ingen Förening       73      35.01,9       1.09,8
  4. Josef Krokvik            Sankt Jakobs försam  49      35.40,2       1.48,1
  5. Fredrik Lönnqvist        Oravais IF           84      36.36,0       2.43,9
  6. Fredrik Eklund           Arctic Triathlon    317      36.36,5       2.44,4
  7. Max Pesola               SI-SU                16      36.45,2       2.53,1
  8. Anders Kanckos           Ingen förening       69      36.52,0       2.59,9
  9. Dan Liljeqvist           A-zeta               56      36.56,6       3.04,5
 10. Viktor Lönnqvist         Ski team Mäenpää     44      37.07,1       3.15,0
 11. Niklas Wikblom           IFN                  30      37.10,4       3.18,3
 12. Niklas Dahllund          IF Brahe             52      37.30,2       3.38,1
 13. Jonas Skog               IS Söderby           63      37.37,0       3.44,9
 14. Keijo Mehto              SISU                 91      38.02,9       4.10,8
 15. Peter Kengo              Pensala              59      38.19,0       4.26,9
 16. Frank Esselström         Kungskök             47      38.20,5       4.28,4
 17. Markus Nilsson           IF Minken            70      38.36,7       4.44,6
 18. Jan Grankull             IK Falken             4      38.49,2       4.57,1
 19. Christoffer Björnvik     Pedersöre             3      39.08,0       5.15,9
 20. Sören Jansson            Ik Falken           315      39.14,5       5.22,4
 21. Veronica Kengo           IF Nykarlebynejden   58      39.20,0       5.27,9
 22. Marcus Jungell                                94      39.29,7       5.37,6
 23. Emil Jansson             Ik Falken           316      39.38,5       5.46,4
 24. Otto Wikblom             Socklot              54      39.53,7       6.01,6
 25. Sten Brasken             SI-SU                28      40.03,2       6.11,1
 26. Pontus Enlund            HOP HAB Team          2      40.08,0       6.15,9
 27. Niklas Keskinen          SI-SU                15      40.09,0       6.16,9
 28. Kenneth Ståhl            Jakobstad            60      40.29,5       6.37,4
 29. Alf Svenfelt             GIF                 106      40.49,0       6.56,9
 30. Isac Björkskog           Hop-Hab Team        319      40.51,4       6.59,3
 31. Ingmar Juselius          HOP HAB Team          1      41.02,8       7.10,7
 32. Emely Häger              Mis Body Care        75      41.04,8       7.12,7
 33. Benjamin Haglund         Larsmo Brandmannakl  80      41.18,0       7.25,9
 34. Patrik Vesterlund        Ae run               40      41.20,7       7.28,6
 35. Sören Östman             IS Söderby          110      41.39,3       7.47,2
 36. Fredrik Hagström         IS Söderby           89      41.40,3       7.48,2
 37. Johnny Backman           SI-SU                26      41.50,3       7.58,2
 38. Tore Svenfelt            Larsmo               78      42.02,5       8.10,4
 39. Tommy Forsman            HOP HAB Team         93      42.16,7       8.24,6
 40. Henrik Fagerudd          IF Brahe             48      43.22,4       9.30,3
 41. Folke West                                   100      43.31,7       9.39,6
 42. Jörgen Häggman           Purmo FBK            68      43.37,3       9.45,2
 43. Andreas Boström          Team Snabbast i Lars  5      43.40,4       9.48,3
 44. Robert Östberg           SI-SU                45      43.56,0      10.03,9
 45. Karita Jungar            IF Brahe / Mamis      7      43.57,2      10.05,1
 46. Lucas Liljekvist         IF Brahe             53      44.26,7      10.34,6
 47. Malena Flink             MamIS                66      44.50,1      10.58,0
 48. Timo Konttinen           HOP HAB Team         19      44.50,3      10.58,2
 49. Sofia Stenvall           MamIS                17      45.01,4      11.09,3
 50. Tapio Lehtinen           PieHi                97      45.13,3      11.21,2
 51. Thomas Kronholm          IF Brahe             55      45.34,2      11.42,1
 52. Alfred Kjellman          IF Brahe             36      45.35,7      11.43,6
 53. Ann-Louise Sundström     If Brahe            318      45.42,1      11.50,0
 54. Miro Piippolainen        Piehi               320      45.44,6      11.52,5
 55. Tomas Gädda              Jakobstad            14      46.09,4      12.17,3
 56. Jouni Palojärvi                               92      46.15,0      12.22,9
 57. Andreas Brännbacka       Sandsund             79      46.18,7      12.26,6
 58. Jonas Krokvik            Pedersöre             6      46.25,4      12.33,3
 59. Stig Göran Lolax         Caverion             34      46.52,1      13.00,0
 60. Hilla Stenlund           Paimion Rasti       321      47.01,9      13.09,8
 61. Bjarne Häggblom                               96      47.15,4      13.23,3
 62. Kurt Sandler             SISU                 90      47.32,2      13.40,1
 63. Sonja Enkvist-Nyman      Ingen förening       77      47.55,7      14.03,6
 64. Tommy Käldqvist          If Pucken            13      48.43,1      14.51,0
 65. Marlene Joskitt          IK Falken            18      48.54,8      15.02,7
 66. Jaana Grankull           IK Falken            67      49.20,9      15.28,8
 67. Jennie Strömberg         -                    27      49.31,1      15.39,0
 68. Jonny Asplund                                 88      50.27,2      16.35,1
 69. Heidi Skog               Ingen förening       64      52.23,5      18.31,4
 70. Bo-Göran Finskas         HOP HAB Team         87      52.29,4      18.37,3
 71. Catrine Gädda            Sandsund             35      54.40,8      20.48,7
 72. Peter Sund               Mirka                65      59.22,9      25.30,8

 Keskeyttäneet   2
  -  81.            Mats Kåll                PP
  - 323.            Hanna Frostdahl          IF Drott
 Poisjääneet  46
  -   8.            Vakant 8
  -   9.            Emilia Holmberg          Forsby bollklubb
  -  10.            Vakant 10
  -  11.            Ari Puranen              IF Drott
  -  12.            Daniel Mannström         Lepplax
  -  20.            Erik Holm                SI-SU
  -  21.            Kenneth Sjöberg          SI-SU
  -  22.            Pasi Auvinen             SI-SU
  -  23.            Folke Jutila             SI-SU
  -  24.            Johan Lövsund            IS Söderby
  -  25.            Susanna Jakobsson        SI-SU/MamIS
  -  29.            Jonas Westerlund         Mjölvacka IK
  -  31.            Vakant 31
  -  32.            Vakant 32
  -  33.            Nicklas Solin            Jakobstad
  -  37.            Carl-Gustav Rönnqvist    Jakobstad
  -  38.            Anders Westerlund        Jakobstad
  -  39.            Tommy Åbacka             IS Söderby
  -  41.            Frank Bäcksholm          A. Le Coq
  -  42.            Sam Mäenpää              Ski team Mäenpää
  -  43.            Henrik Ekstrand          Ski team Mäenpää
  -  46.            Joakim Lindvall          SI-SU
  -  50.            Bo Lönnbäck              HOP HAB Team
  -  51.            Vakant 51
  -  57.            Vakant 57
  -  61.            Henrik Lillqvist         Ingen förening
  -  62.            Jonas Hällund            Ingen förening
  -  71.            Patrik Lindgren          Jakobstad
  -  72.            Robert Kengo             Pensala UF
  -  76.            Matias Sandvik           IK Falken
  -  82.            Carina Backlund          KP-TRI
  -  83.            Matias Antell            KP-TRI
  -  85.            Christian Backlund       IK Falken
  -  86.            Robin Backlund           IK Falken
  -  95.            Linus Snellman
  -  98.            Mikaela Klemets
  -  99.            Vakant 99
  - 101.            Ronni Björkström
  - 102.            Vakant 102
  - 103.            Isak Holm                Sport
  - 104.            Otto Gripenberg          IF Brahe
  - 105.            Ida Joensuu              IF Brahe
  - 107.            Vakant 107
  - 108.            Wilhelm Holm             SISU
  - 109.            Martin Högkulla
  - 111.            Valter Joensuu           IF Brahe
Sarjaluettelo