Bastu-Cup 15km 2017

Bastu-Cup 15km 2017

R E S U L T A T

© IF Brahe

Kilpailun sarjat: BC

BC Deltävling 2 15 km

Sija Namn                     Förening             Nr    Loppuaika         Diff

  1. Viktor Lönnqvist         Ski team Mäenpää     44      51.49,1
  2. Fredrik Lönnqvist        Oravais IF           84      52.32,2       0.43,1
  3. Josef Krokvik            Sankt Jakobs försam  49      52.46,2       0.57,1
  4. Christian Ahlö           Ingen Förening       73      52.55,0       1.05,9
  5. Björn Sandler            IS Söderby           74      52.57,4       1.08,3
  6. Max Pesola               SI-SU                16      53.15,7       1.26,6
  7. Niklas Wikblom           IFN                  30      55.07,3       3.18,2
  8. Dan Sjölind                                  313      55.25,8       3.36,7
  9. Dan Liljeqvist           A-zeta               56      55.30,5       3.41,4
 10. Henrik Ekstrand          Ski team Mäenpää     43      55.31,6       3.42,5
 11. Tommy Åbacka             IS Söderby           39      55.41,1       3.52,0
 12. Anders Kanckos           Ingen förening       69      55.51,2       4.02,1
 13. Jonas Skog               IS Söderby           63      55.59,1       4.10,0
 14. Christoffer Björnvik     Pedersöre             3      56.03,8       4.14,7
 15. Niklas Dahllund          IF Brahe             52      56.11,2       4.22,1
 16. Sam Mäenpää              Ski team Mäenpää     42      56.56,7       5.07,6
 17. Erik Holm                SI-SU                20      57.53,8       6.04,7
 18. Peter Kengo              Pensala              59      58.08,1       6.19,0
 19. Jan Grankull             IK Falken             4      59.27,2       7.38,1
 20. Sten Brasken             SI-SU                28      59.31,0       7.41,9
 21. Keijo Mehto              SISU                 91    1.00.00,4       8.11,3
 22. Pontus Enlund            HOP HAB Team          2    1.00.01,4       8.12,3
 23. Frank Esselström         Kungskök             47    1.00.02,9       8.13,8
 24. Isak Holm                Sport               103    1.00.52,6       9.03,5
 25. Folke West                                   100    1.01.16,0       9.26,9
 26. Wilhelm Holm             SISU                108    1.01.25,2       9.36,1
 27. Jonas Hällund            Ingen förening       62    1.01.32,4       9.43,3
 28. Kenneth Ståhl            Jakobstad            60    1.01.34,8       9.45,7
 29. Ingmar Juselius          HOP HAB Team          1    1.01.36,6       9.47,5
 30. Timo Konttinen           HOP HAB Team         19    1.01.43,6       9.54,5
 31. Emely Häger              Mis Body Care        75    1.01.44,1       9.55,0
 32. Robert Kengo             Pensala UF           72    1.02.05,2      10.16,1
 33. Otto Wikblom             Socklot              54    1.02.07,2      10.18,1
 34. Kenneth Sjöberg          SI-SU                21    1.02.21,9      10.32,8
 35. Henrik Fagerudd          IF Brahe             48    1.02.28,7      10.39,6
 36. Ari Puranen              IF Drott             11    1.02.34,5      10.45,4
 37. Matias Sandvik           IK Falken            76    1.02.57,9      11.08,8
 38. Andreas Boström          Team Snabbast i Lars  5    1.03.12,4      11.23,3
 39. Patrik Vesterlund        Ae run               40    1.03.14,2      11.25,1
 40. Johan Lövsund            IS Söderby           24    1.03.31,1      11.42,0
 41. Fredrik Hagström         IS Söderby           89    1.03.37,6      11.48,5
 42. Matias Antell            KP-TRI               83    1.03.41,2      11.52,1
 43. Frank Bäcksholm          A. Le Coq            41    1.04.28,7      12.39,6
 44. Tore Svenfelt            Larsmo               78    1.05.13,0      13.23,9
 45. Veronica Kengo           IF Nykarlebynejden   58    1.05.17,6      13.28,5
 46. Robert Östberg           SI-SU                45    1.05.20,9      13.31,8
 47. Carina Backlund          KP-TRI               82    1.05.35,7      13.46,6
 48. Tapio Lehtinen           PieHi                97    1.05.48,4      13.59,3
 49. Alfred Kjellman          IF Brahe             36    1.05.48,5      13.59,4
 50. Karita Jungar            IF Brahe / Mamis      7    1.06.29,0      14.39,9
 51. Ann-Louise Sundström                         314    1.07.00,5      15.11,4
 52. Nicklas Solin            Jakobstad            33    1.07.22,7      15.33,6
 53. Jörgen Häggman           Purmo FBK            68    1.07.26,6      15.37,5
 54. Benjamin Haglund         Larsmo Brandmannakl  80    1.07.28,0      15.38,9
 55. Anton Brännbacka                             312    1.07.34,6      15.45,5
 56. Ronni Björkström                             101    1.07.58,6      16.09,5
 57. Tommy Forsman            HOP HAB Team         93    1.08.32,2      16.43,1
 58. Mathias Kronholm                             311    1.08.44,1      16.55,0
 59. Thomas Kronholm          IF Brahe             55    1.08.44,6      16.55,5
 60. Henrik Lillqvist         Ingen förening       61    1.08.47,3      16.58,2
 61. Malena Flink             MamIS                66    1.09.23,5      17.34,4
 62. Bjarne Häggblom                               96    1.09.26,2      17.37,1
 63. Tomas Gädda              Jakobstad            14    1.10.02,1      18.13,0
 64. Lucas Liljekvist         IF Brahe             53    1.10.25,6      18.36,5
 65. Andreas Brännbacka       Sandsund             79    1.10.59,6      19.10,5
 66. Jouni Palojärvi                               92    1.11.11,7      19.22,6
 67. Carl-Gustav Rönnqvist    Jakobstad            37    1.11.38,1      19.49,0
 68. Sonja Enqvist-Nyman      Ingen förening       77    1.11.39,6      19.50,5
 69. Susanna Jakobsson        SI-SU/MamIS          25    1.12.02,7      20.13,6
 70. Kurt Sandler             SISU                 90    1.12.11,0      20.21,9
 71. Mats Kåll                PP                   81    1.12.43,4      20.54,3
 72. Jonny Asplund                                 88    1.12.59,5      21.10,4
 73. Robin Backlund           IK Falken            86    1.13.01,8      21.12,7
 74. Tommy Käldqvist          If Pucken            13    1.13.32,5      21.43,4
 75. Anders Westerlund        Jakobstad            38    1.13.44,7      21.55,6
 76. Jonas Krokvik            Pedersöre             6    1.13.46,2      21.57,1
 77. Jaana Grankull           IK Falken            67    1.14.09,4      22.20,3
 78. Stig Göran Lolax         Caverion             34    1.15.27,3      23.38,2
 79. Jennie Strömberg         -                    27    1.15.45,3      23.56,2
 80. Heidi Skog               Ingen förening       64    1.16.36,3      24.47,2
 81. Mikaela Klemets                               98    1.16.41,1      24.52,0
 82. Bo-Göran Finskas         HOP HAB Team         87    1.18.08,2      26.19,1
 83. Christian Backlund       IK Falken            85    1.18.25,5      26.36,4
 84. Marlene Joskitt          IK Falken            18    1.18.27,6      26.38,5
 85. Folke Jutila             SI-SU                23    1.20.43,4      28.54,3
 86. Catrine Gädda            Sandsund             35    1.27.26,8      35.37,7
 87. Peter Sund               Mirka                65    1.29.55,8      38.06,7

 Poisjääneet  19
  -   9.            Emilia Holmberg          Forsby bollklubb
  -  12.            Daniel Mannström         Lepplax
  -  15.            Niklas Keskinen          SI-SU
  -  17.            Sofia Stenvall           MamIS
  -  22.            Pasi Auvinen             SI-SU
  -  26.            Johnny Backman           SI-SU
  -  29.            Jonas Westerlund         Mjölvacka IK
  -  46.            Joakim Lindvall          SI-SU
  -  50.            Bo Lönnbäck              HOP HAB Team
  -  70.            Markus Nilsson           IF Minken
  -  71.            Patrik Lindgren          Jakobstad
  -  94.            Marcus Jungell
  -  95.            Linus Snellman
  - 104.            Otto Gripenberg          IF Brahe
  - 105.            Ida Joensuu              IF Brahe
  - 106.            Alf Svenfelt             GIF
  - 109.            Martin Högkulla
  - 110.            Sören Höstman            IS Söderby
  - 111.            Valter Joensuu           IF Brahe
Sarjaluettelo